Спеціальні потреби

Зустріч з Цукребергом розчарувала громадських активістів


Керівники соцмедійного гіганта компанії Facebook Марк Цукерберг та Шеріл Сендберг провели зустріч з представниками неурядових правозахисних організацій у вівторок.

Півторагодинна зустріч відбулась на тлі бойкоту, який деякі впливові рекламодавці оголосили Facebook через політику соцмережі в сфері модерування контенту.

Серед учасників зустрічі були представники впливових американських правозахисних організацій, включаючи «Лігу проти наклепів», «Колір змін» NAACP, та інші.

За результатами зустрічі компанія погодилась призначити посадовця відповідального за дотримання громадянських прав, однак, не пішла на поступки з ще дев‘яти вимог організацій.

«Було цілком зрозуміло з нашої сьогоднішньої зустрічі, що Цукерберг та команда Facebook ще не готові вирішити питання поширення ненависті на їх платформі, - йдеться в заяві груп правозахисників за результатами зустрічі. - Замість того, щоб відповісти на запит десятків найбільших рекламодавців платформи в рамках липневої ініціативи бойкоту реклами «Зупиніть ненависть за гроші», Facebook хоче, щоб ми сприйняли ту саму стару риторику під виглядом свіжої відповіді».

Керівниця організації «Вільна преса» Джессіка Гонзалес сказала, що вона «глибоко розчарована зустріччю». Президент NAACP Деррік Джонсон заявив, що Facebook «більше цікавить діалог, ніж дії».

За інформацією ЗМІ, коментуючи бойкот рекламодавців у своєму спілкуванні зі співробітниками компанії, Цукерберг висловив сподівання, що рекламодавці повернуться і нарікнув, що тиск лише ускладнює можливість для поступок.

В середу громадські організації опублікували звіт на 89 сторінках в якому розкритикували компанію за «відкат у питанні захисту громадянських прав».

У звіті, серед іншого, засуджується рішення Facebook залишити пост президента США Дональда Трампа, де по відношенню до протестувальників.у США застосовувалась фраза «коли починається мародерство, починаються постріли». Така фраза є поляризуючою та такою, що закликає до екстремізму, вважають активісти.

У своєму блозі Сендберг наголосила, що «найгострішу критику у звіті ... було спрямовано на наше рішення не видаляти нещодавні повідомлення президента Трампа». Вона назвала спілкування із громадянськими організаціями «початком довгого шляху».

Дивіться також: Якими будуть відносини Заходу та Москви після референдуму в Росії? Експертна дискусія у Вашингтоні. Відео

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG