Спеціальні потреби

До бойкоту Facebook приєднались декілька потужних рекламодавців


Бойкот соцмедійної компанії Facebook набирає обертів. Більше десяти потужних рекламодавців у США вирішили на розміщувати рекламу в цій соцмережі, приєднавшись до ініціативи «зупинити насильство задля прибутку». Серед компаній, що виступили проти правил Facebook з модерації контенту - міжнародна мережа продажу одягу Eddie Bauer, виробник морозива Ben&Jerry, компанія з прокату фільмів Magnolia Pictures та інші.

Компанія Ben&Jerry закликала Facebook «вжити потужніших дій, щоб убезпечити платформу від її використання для розділу нашої країни, придушення голосування, роздмухування расизму та поширення закликів до насильства а також нанесення шкоди нашій демократії».

Компанія Patagonia заявила про призупинку розміщення реклами у Facebook та Instagram. «Від безпеки виборів до глобальної пандемії та расової несправедливості, ставки надто високі, щоб не втручатись і дозволити компанії стати співучасницею в поширенні дезінформації, страху та ненависті», - йдеться у заяві голови компанії з питань маркетингу Корі Баєрса.

Раніше керівник Facebook Марк Цукерберг виступав проти втручання соцмережі в управління контентом, зокрема стосовно постів президента США Дональда Трампа, які в іншій соцмережі, Twitter, позначили попереджувальними написами.

Так, наприкінці травня Twitter позначив пост Трампа позначкою «підбурювання насильства». Йдеться про допис у якому Трамп відреагував на те, що мирні протести у США набули насильницького характеру, написавши: «Коли починається мародерство, починається стрілянина». Ця фраза має негативний історичний контекст у США.

Голова компанії Facebook тоді пояснив, що така фраза була б припустима у Facebook. «Знаю, що багатьом не сподобається те, що ми б залишили ці пости, але ми вважаємо, що потрібно дозволяти якомога більше виражати свої думки, крім випадків, якщо існує невідворотний ризик конкретної шкоди, або небезпека, як це викладено в правилах», - зауважив Цукерберг.

Після цього Facebook зняв рекламний пост передвиборчої кампанії Дональда Трампа через порушення правил платформи щодо мови ненависті, а саме – використання символу, який нагадує нацистський без контексту, який би засуджував чи обговорював його використання.

Коментуючи бойкот рекламодавців, віце-президент Facebook Кароліна Еверсон заявила пресі: «Ми глибоко поважаємо рішення будь-якого бренду і ми зосереджені на усуненні мови ненависті а також на наданні важливої інформації щодо голосування. Ми говоримо з рекламодавцями та організаціями з захисту громадянських свобод про те, яким чином ми можемо просувати добро».

Дивіться також: «Сумую за Україною»: американські волонтери Корпусу миру мріють повернутися в Україну. Відео

XS
SM
MD
LG