Спеціальні потреби

В армії РФ може з’явитися окрема служба безпілотних систем – ISW


Російський безпілотник скидає вибухівку на невстановлене місце в Донецькій області, 24 вересня 2024. (Фото прес-служби Міноборони РФ через AP)
Російський безпілотник скидає вибухівку на невстановлене місце в Донецькій області, 24 вересня 2024. (Фото прес-служби Міноборони РФ через AP)

Російські військові розглядають можливість створення окремої служби безпілотних систем. Таким чином Міноборони Росії «намагається наздогнати створені в лютому 2024 року українські Сили безпілотних систем», йдеться у новому звіті Інституту вивчення війни (ISW).

Аналітики зазначають, що під час візиту до Казахстану 28 листопада президент РФ Володимир Путін на пресконференції заявив, що «Міноборони і Генштаб РФ розглядає можливість створення нової служби безпілотних систем у складі Збройних сил Росії та підкреслив, що безпілотники є одним із найважливіших факторів ведення бойових дій».

Водночас, в ISW наголосили, що пов’язаний із Повітряно-десантними військами РФ військовий блогер пояснив, що «російські підрозділи безпілотників наразі неофіційно діють у складі інших російських військових частин та одночасно виконують свої офіційні завдання, такі як проведення штурмових операцій або виконання медичних і саперних функцій».

Путін також похвалив міністра оборони Росії Андрія Белоусова, назвав його головним у створенні служби безпілотних систем і назвав його «сучасним міністром оборони».

Аналітики зазначають, що нещодавно Белоусов зіткнувся з «суттєвою негативною реакцією» з боку російської ультранаціоналістичної спільноти військових блогерів за нездатність адекватно відреагувати на велику кількість загиблих російських операторів безпілотників та фахівців з проведення штурмових операцій в Україні. В ISW переконані, що «згадка Путіна про причетність Бєлоусова може бути спробою відновити його імідж серед російських ультранаціоналістів і військовослужбовців».

«Інсайдерське джерело в Кремлі стверджує, що створення нової служби може зайняти у Бєлоусова від шести місяців до року, адже це буде вимагати кількох реформ і розширення освітніх програм, реєстрації нових військових спеціальностей та інтеграції волонтерських проєктів у бюрократичну систему Міноборони Росії», – кажуть в ISW.

Зокрема, у серпні 2024 року Бєлоусов створив Центр перспективних безпілотних технологій «Рубікон» на базі невстановленої безпілотної авіаційної частини.

«Центр «Рубікон», схоже, є ініціативою Міноборони Росії щодо створення освітньої бази та розробки безпілотників, необхідних для створення нової служби безпілотних систем», – зазначили аналітики.

Як повідомляв раніше Голос Америки, міністерство оборони США продовжує нарощувати поставки критично необхідних засобів для України, що включає артилерію, ракети та бронетехніку. Про це йдеться в заяві президента США Джо Байдена.

Байден засудив "жахливу" масовану повітряну атаку, скоєну Росією в ніч на 28 листопада і зазначив, що внаслідок неї постраждала українська енергетична інфраструктура, позбавивши українське населення доступу до електроенергії. Він запевнив українців у підтримці з боку США.

"На початку цього року за моєю вказівкою США надали пріоритет експорту ППО до України. У зв’язку з цим рішенням Міністерство оборони поставило в Україну сотні додаткових ракет ППО, і подальші поставки тривають", - заявив Байден.

Як повідомив у п'ятницю, 29 листопада, прем'єр-міністр України Денис Шмигаль, після масованого ракетно-дронового удару Російською Федерацією по енергетичній інфраструктурі в Україні виник дефіцит власної генерації.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG