Спеціальні потреби

Актуально

Ріші Сунак: Британія надасть додаткові системи протиповітряного захисту Україні

Фото надане АР від Офісу президента України. Зустріч прем'єр-міністра Великої Британії Ріші Сунака та президента України Володимира Зеленського в Києві, 19 листопада 2022 року

Премʼєр-міністр Великої Британії Ріші Сунак оголосив про нову оборонну допомогу від Великої Британії для України, яка включає зенітні установки, радари а також засоби боротьби з дронами.

"Щоб допомогти вам захиститися, ми сьогодні надаємо нову підтримку протиповітряної оборони, включаючи 120 зенітних установок, радари та засоби боротьби з дронами", - заявив Сунак, який в суботу провів неоголошений візит до Києва.

Очільник британського уряду також заявив про розширення програми тренувань Збройних Сил України, "щоб залучити спеціалізовану експертизу британських медиків та інженерів" а також збільшення допомоги в зимовий період.

Сунак висловив захоплення хоробрістю українців.

"Мужність українського народу – натхнення для світу. Через роки ми розповідатимемо нашим онукам про вашу історію, про те, як гордий і суверенний народ вистояв перед жахливою навалою, як ви боролися, як ви жертвували, як ви перемогли, - заявив посадовець. - Як прем’єр-міністр Сполученого Королівства я пишаюся тим, що ми були з вами з самого початку. І я сьогодні тут, щоб сказати, що Сполучене Королівство продовжуватиме підтримувати вас.

Велика Британія цього року надала Україні 2,3 мільярда фунтів стерлінгів військової підтримки, зауважив Сунак і пообіцяв, що обсяг допомоги збережеться на такому ж рівні наступного року.

Раніше в суботу Сунак провів зустріч з президентом України Володимиром Зеленським.

"Із перших днів війни Україна та Велика Британія були потужними союзниками. Під час сьогоднішньої зустрічі ми обговорили найважливіші питання як для наших країн, так і для глобальної безпеки. Разом ми сильніші й досягнемо бажаних результатів", – написав Зеленський у Facebook.

Всі новини дня

Деталі зернового конфлікту між Україною та Польщею. Відео

Деталі зернового конфлікту між Україною та Польщею. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:10 0:00

Польський президент Анджей Дуда запропонував збільшити транзит українського зерна до країн третього світу. Варшава відмовляється відкривати внутрішній ринок для українського збіжжя, побоюючись, що це зашкодить польським фермерам. Подробиці зернового конфлікту – в сюжеті Андрія Бориса.

Співпраця РФ з Північною Кореєю стає все більш небезпечною — Ентоні Блінкен. Відео

Співпраця РФ з Північною Кореєю стає все більш небезпечною — Ентоні Блінкен. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:52 0:00

Держсекретар США Ентоні Блінкен висловив занепокоєння нещодавнім візитом Кім Чен Ина до Росії й додав, що США працюють з партнерами та союзниками, щоб викрити небезпечні шляхи військової співпраці росії та КНДР.

Роберта Мецола: ЄС сам має підготуватися до вступу України

Президентка Європейського парламенту Роберта Мецола виступає під час пресконференції на саміті ЄС у Брюсселі, четвер, 23 березня 2023 р. (Фото: AP Photo/Geert Vanden Wijngaert)

Європейський Союз повинен розпочати серію глибоких реформ з метою підготовки до надання членства Україні, і водночас розглядати “всі варіанти”, щоб допомогти Україні на цьому шляху, включно зі скасуванням торговельних мит і наданням Україні доступу до внутрішніх ринків ЄС до того, як вона стане повноправним членом блоку.

Про це заявила президентка Європейського Парламенту Роберта Мецола в ексклюзивному інтерв’ю британському виданню Guardian.

“Якщо вони рухаються швидко, нам слід відповідати цій швидкості”, - додала Мецола.

Найгіршим сигналом може бути те, що ми поставили цим людям цілі та терміни, яких ми самі не можемо виконати
Роберта Мецола

Президентка Європарламенту виступає за те, щоб офіційні перемовини щодо вступу України до Європейського Союзу розпочалися до кінця цього року. Однак, таке рішення залишається за міністрами ЄС, які офіційно зустрінуться в грудні після публічного звіту в жовтні про прогрес України в реформуванні судової системи, приборканні корупції та відкритті ринків.

“Я очікую конкретного результату, оскільки найгіршим сигналом може бути те, що ми поставили цим людям цілі та терміни, яких ми самі не можемо виконати”, — зазначила Мецола в інтерв’ю.

Як зазначає Guardian, Мецола буда першою з політичних лідерів заходу, хто відвідав Україну після вторгнення Росії й зустрівся з президентом Зеленським у Києві вже 1 квітня 2022 року, коли в столиці ще діяла комендантська година.

Вона використала фото із зустрічі як символ свого президентства у Європарламенті, і відповідний плакат із зображенням Мецоли й Зеленського досі прикрашає дворик установи.

Вона також однозначно підтримала прагнення України приєднатися до ЄС, нехтуючи обережністю та попри відвертий спротив з боку деяких держав-членів.

Попри продовження війни в Україні, Мецола, разом з деякими іншими політиками в ЄС, є прихильницею нового способу мислення, згідно з яким Європейський Союз повинен пришвидшити інтеграцію України та балканських держав, які також прагнуть приєднатись до нього. Таким чином можна зменшити ризик російського втручання у цих країнах колишнього радянського блоку.

Затягування цього процесу тільки підживлює націоналістичні та ультраправі настрої і євроскептицизм. Адже, на її думку, політичні кампанії у країнах, які прагнуть приєднатись до ЄС, “ведуться, програються чи виграються на основі мрії та надії на ЄС”.

Лідери Європейського Союзу, включно з президенткою Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн, поділяють думку про те, що теперішня модель ЄС не пристосована до приєднання України та інших охочих країн до блоку, і потребує кардинальних змін, зокрема у питанні збору і розподілу коштів між країнами, економічної взаємодії тощо.

Водночас, як вважає Мецола, певні переваги членства в ЄС можна надати країнам-кандидатам ще до того, як вони формально приєднаються до блоку. Це стосується, зокрема, приєднання до європейської зони безплатного роумінгу, а також скасування певних торговельних бар’єрів для бізнесу, зокрема й в агропромисловій сфері, де останнім часом точилися особливо гострі суперечки між Україною та сусідніми країнами-членами ЄС.

“Перед-приєднання [до ЄС] також означає доступ до коштів, доступ до університетів, доступ для студентів, можливість вийти на внутрішній ринок, незалежно від того, чи ми запроваджуємо імпортні та експортні мита”, – додала Мецола у розмові з Guardian.

“Ми роками казали, що Україна не може бути підключена до європейської електромережі. На це нам знадобилися дні, коли почалася війна. Зрештою, справа завжди була у політичній волі”, – підсумовує Мецола.

В статті використано матеріали Guardian

США пообіцяли виділити до пів мільярда доларів на енергетичний сектор України. Відео

США та Україна підписали меморандум про підтримку української енергетики.

Що ЄС очікує від Пекіна, коли йдеться про війну в Україні? Відео

Що ЄС очікує від Пекіна, коли йдеться про війну в Україні? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:30 0:00

Демонстративно бажає миру, але уникає осуду Росії за вторгнення в Україну: що насправді означає така позиція Китаю, яка керівництво ЄС називає проблемною? Пояснює Богдан Цюпин.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG