Спеціальні потреби

Актуально

Готовність страждати – національна ідентичність росіян (огляд преси)

Здається, НАТО в ситуації з Україною застряг на перехресті, не знаючи, що обрати: ще більше протистояння з Росією чи «заморожений конфлікт». Про це пише Дейвид Іґнатіус у The Washington Post.

Президент США та керівники Європейського Союзу наразі вирішили підтримувати статус-кво та обіцяють послабити санкції проти Росії в разі дотримання нею Мінських угод.

«Однак проблема полягає в тому, що незрозуміло, як теперішня політика санкцій може призвести до справжнього зниження напруги – хіба що російський президент Володимир Путін переживе раптову трансформацію. Російські аналітики тут [на Заході] кажуть, що минуть роки, поки санкції стануть настільки болючими, що призведуть до зміни політики», – пише автор.

У короткій перспективі ж санкції можуть мати несподіваний ефект: замість змусити Путіна та його оточення змінити свій курс, вони можуть грати їм на руку – так само, як у 1990-х роках в Іраку санкції вдарили по економіці, але збагатили тамтешню еліту.

До того ж, зазначає Іґнатіус, «росіяни, вочевидь, зможуть змиритися із занепадом економіки – їхня здатність терпіти страждання є частиною російської національної ідентичності; однак цей курс, імовірно, призведе до ще більшого беззаконня, нестабільності та схильності до внутрішнього та зовнішнього насильства в Росії».

Як сказав генерал Філіп Брідлав, надання зброї Україні може призвести до дестабілізації, але так само може до неї призвести й бездіяльність. «Заморожений конфлікт може стати тако само небезпечним, як і гарячий», – підсумовує автор.

А Джуді Демпсі на сайті Carnegie Europe пише, що загрози Росії та «Ісламської держави» мають стати шансом для Європи.

«Обидві загрози здатні розірвати Європу на шматки, що може створити загрозу її цінностям демократії, відкритості та толерантності», – пише політолог.

Ані ІДІЛ, ані Росія не зацікавлені в сильній і відкритій Європі, оскільки європейський спосіб життя та цінності суперечать і ісламським бойовикам, і російській політичній верхівці. Саме тому Європа має скористатися цими загрозами, щоб виробити спільну стратегію у сфері оборони, безпеки, імміграції та інтеграції мусульманських спільнот, пише Демпсі.

Також Євросоюз повинен узгодити, як просувати європейські цінності і всередині, і за межами ЄС.

«Товкмачити про європейські цінності – не панацея. Ці цінності можуть мати значення для молоді тільки якщо вони закорінені в можливостях, толерантності та безпеці, які є тканиною, з якої зіткано демократичні суспільства», – пише Демпсі.

Дивіться також: Як і хто заробляє в окупованому Криму?

Всі новини дня

Що у новому пакеті допомоги Україні від Пентагона?

Міністр оборони США Ллойд Остін і президент України Володимир Зеленський йдуть після відвідування церемонії покладання вінків до Національного меморіалу Пентагону 11 вересня в Арлінгтоні, штат Вірджинія, США, 21 вересня 2023 р. REUTERS/Elizabeth Frantz

Міністерство оборони оприлюднило повідомлення про те, з чого складатиметься додатковий пакет допомоги у сфері безпеки, про який у четвер оголосив президент США Джо Байден.

У повідомленні, розміщеному на сайті Міністерства оборони США мовиться, що цей пакет включає додаткові можливості для зміцнення протиповітряної оборони України, оскільки вона стикається з жорстокими повітряними нападами з боку Росії.

Також Пентагон посилає в Україну покращені звичайні боєприпаси подвійного призначення (DPICM), протитанкову зброю та інше обладнання, необхідне для того, щоб допомогти Україні протистояти російській загарбницькій війні проти неї.

Можливості в цьому пакеті, оціненому в 325 мільйонів доларів США, включають:

– ракети ППО АІМ-9М;
– додаткові боєприпаси для ракетно-артилерійських систем високої мобільності (HIMARS);
– системи ППО Avenger;
– кулемети калібру .50 для протидії безпілотним літальним системам;
– 155-мм артилерійські снаряди, включаючи DPICM;
– артилерійські снаряди калібру 105 мм;
– протитанкові ракети з оптичним відстеженням і дротовим наведенням (TOW);
– протитанкові системи Javelin і AT-4;

Також США відправлять в Україну

– понад 3 мільйони патронів до стрілецької зброї;
– 59 легких тактичних автомобілів;
– підривні боєприпаси для прибирання перешкод;
– запасні частини, технічне обслуговування та інше польове обладнання.


Цей пакет допомоги у сфері безпеки використовуватиме допомогу, яка була раніше дозволена в рамках президентських повноважень, що означає, що зброя надійде зі складів США і буде готова до відправлення впродовж короткого часу.

За даними Пентагона, це оголошення є сорок сьомим траншем обладнання адміністрації Байдена, яке буде надано Україні зі запасів Міністерства оборони з серпня 2021 року.

Раніше сьогодні речник Пентагона Пет Райдер заявив на брифінгу у Пентагоні, що американські танки Abrams, "прибудуть в Україну найближчими днями та тижнями". Також він зазначив, що українські пілоти незабаром розпочнуть підготовку на літаках F-16.

Українська сторона неодноразово просила надати їй літаки F-16 та ракети дальньої дії ATACMs, але радник з національної безпеки США Джейк Салліван заявив на брифінгу 21 вересня, що США допоможуть зміцнити захист України, але тим часом без АTACMs.

Дивіться також:

Зустріч Володимира Зеленського та Джо Байдена у Білому домі – подробиці. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:04 0:00

США оголосили пакет безпекової допомоги Україні на 325 мільйонів доларів

Президент Джо Байден тисне руку президенту України Володимиру Зеленському у східній кімнаті Білого дому, четвер, 21 вересня 2023 року. Вашингтон. (AP Photo/Evan Vucci)

Державний секретар США Ентоні Блінкен у четвер оголосив про виділення Україні 128 мільйонів доларів США на нову безпекову допомогу, а також 197 мільйонів доларів на зброю та обладнання.

Повідомлення пролунало на тлі візиту президента Володимира Зеленського до Білого дому, де він зустрівся з президентом Джо Байденом.

Під час зустрічі Байден підтвердив прихильність США та їхніх партнерів довгостроковій підтримці України.

«Ми прагнемо побудувати сили, здатні забезпечити довгострокову безпеку України, спроможні стримувати майбутні загрози суверенітету, територіальній цілісності та свободі — які виникають зараз, – сказав Байден.

Він додав, що йдеться про «майбутнє свободи», і Америка ніколи зречеться своїх зобов'язань.

«Саме тому через 575 днів ми підтримуємо Україну і будемо підтримувати вас, пане президенте», – сказав Байден, звертаючись до Зеленського.

Зеленський своєю чергою подякував Байдену та американському народу за підтримку.

«Нема ані душі в Україні, яка не була б вдячна тобі, Америко, людям, які допомагають нам не, тому що мусять, а тому, що їхнє серце не дозволяє їм вчинити інакше», – сказав Зеленський.

У повідомленні використано інформацію CNN, AP, New York Times.

"Прокинься” у Лос-Анджелесі — спортивний проєкт для українців. Відео

"Прокинься” у Лос-Анджелесі — спортивний проєкт для українців. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:24 0:00

Щосуботи зранку фітнес-тренер Андрій Хомицький проводить тренування для українських іммігрантів та переселенців. Спортом не лише загартовують тіло, а й підтримують психологічне здоров'я та знаходять дружбу. Далі дивіться у сюжеті Христини Шевченко.

Подробиці з Білого дому: детально про візит президента України Володимира Зеленського. Відео

Подробиці з Білого дому: зустріч президента США Джо Байдена та президента України Володимира Зеленського – журналіст Голосу Америки Остап Яриш.

Президент Польщі Дуда пояснив, що продовжуватиме надавати Україні військову допомогу. Відео

Президент Польщі Дуда пояснив, що продовжуватиме надавати Україні військову допомогу. Такі запевнення пролунали після заяви польського прем’єр-міністра Моравецького про те, що Польща зараз не передає Україні зброю.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG