Спеціальні потреби

Американці не хочуть думати про загрозу від Путіна, а лідери не здатні їм пояснити - американський генерал


На фото: Нью-Йорк
На фото: Нью-Йорк
Пересічні американці не мають жодного уявлення про антиамериканську кампанію розгорнуту в російських ЗМІ та на рівні заяв державних діячів, включно з сигналами про ймовірність використання ядерної зброї проти США, чи країн Європи. Про це в ексклюзивному інтерв'ю "Голосу Америки" розповів генерал ВПС США у відставці, колишній заступник командувача ЗС США у Європі (до 2006-го року) Чарльз Вальд.
Вальд на початку року побував в Україні у складі групи експертів, які оцінювали готовність українського війська прийняти летальне оборонне озброєння зі США. На його думку, пересічні громадяни США дуже далекі від розуміння рівня небезпеки, який тягне за собою агресія Росії проти України та поведінка щодо країн-членів НАТО.
Путін прекрасно розуміє цю ситуацію і використовує її собі на користь
«Думаю, що звичайний громадянин США навіть думати про це не хоче. Середній американець живе досить пристойним життям. Про що зараз говорять у США - про те, щоб покращити життя середнього класу, хоча порівняно з рештою світу наш середній клас дуже добре живе. Більшість американців втомились від війни після Афганістану та Іраку і не хочуть конфліктів, вони зараз хочуть у літню відпустку до моря і розважитись», - розповів «Голосу Америки» Чарльз Вальд.
Відставний генерал, який у ЗС США займався плануванням повітряних операцій та контртероризмом, а тепер є радником компанії "Deloitte" та одни з лідерів "Двопартійного центру аналізу політики" у Вашингтоні, вважає, що на Заході та США існує небезпечний розрив між непоінформованою громадськістю та частиною військової та політичної еліти, які усвідомлюють загрозу, яку становить Росія, і вже зараз наполягають на виконанні США міжнародних забов'язань та ролі лідера у світі.
Черговий заклик з Конгресу озброїти Україну стане "останньою краплею"? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:06 0:00
За словами Вальда, Путін прекрасно розуміє цю ситуацію і використовує її собі на користь.

«Більшість американців, якби ви їх запитали зараз про загрозу з боку Росії, не зрозуміли би, про що ви говорите - на жаль. Я думаю, що у нас є розрив між громадською думкою і внутрішньої політикою. Путін зумів накинути всім своє бачення того, що відбувається, а ми нічого цьому не протиставили. Це дуже небезпечно», - розповів Вальд.
У нас немає динамічних лідерів здатних об'єднати громадськість
Чарльз Вальд також розповів, що на його думку, головною проблемою Заходу нині є брак політичного лідерства.

«Чим краще життя на Заході, тим менше ми готові до жертв, бо маємо багато що втрачати. Я думаю, що Захід зараз на дуже слабких позиціях. І головним чином тут проблема у лідерах. У нас немає динамічних лідерів здатних об'єднати громадськість, пояснити їй, що світ дуже і дуже небезпечний і ми повинні щось зробити з цим. Захід має все для того, щоб діяти, немає лише політичної волі», - розповів «Голосу Америки» Чарльз Вальд.

Дивіться також : Американський генерал оцінив, чи готові українці до зброї зі США

Американський генерал оцінив, чи готові українці до зброї зі США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:44 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG