Спеціальні потреби

У конфлікті Порошенка і Коломойського переможуть військові - експерт


Київ, березень. Священик святить рекрутів ОУН.
Київ, березень. Священик святить рекрутів ОУН.
У результаті конфлікту між губернатором Дніпропетровської області Ігорем Коломойським та президентом України Петром Порошенком на центральне місце у політичному житті України вийде армія. Про це, коментуючи розвиток протистояння в Україні, пише ряд західних політичних оглядачів.
Наприклад, Олександр Кларксон, викладач Королівського коледжу у Лондоні відзначає, що нинішнє протистояння призведе до посилення політичної ролі армії на фоні очевидної недієздатності старих еліт вирішувати конфлікти у правовому полі.
"Старі еліти України звинувачують один одного у крадіжках, а роль армії стає центральною для суспільства. Очікуйте піднесення політиків-командирів подібних до Аріеля Шарона", - прогнозує у Twitter Кларксон.
"Все готове до серйозної міжусобиці між Порошенком, Яценюком та Коломойським. Але, чи може у країні бути встановлене верховенство права, а не верховенство сили?", - питає у своєму Twitter Девін Еклс, аналітик центру соціально-економічних досліджень Case-Ukraine.
Інші західні оглядачі обмежуються констатацією небезпеки конфлікту між Дніпропетровському та Києвом для України, або - критикою однієї із сторін.
"Чому Коломойського досі не звільнили з посади губернатора області? Це лише демонструє, наскільки слабким є уряд України. Олігарх-губернатор використовує приватну армію для захоплення найважливішого державного ресурсу (української нафти) - а влада нічого не робить", - пише у Facebook Лучан Алан Вей, професор університету Торонто.
"Росія напевне просто обожнює загострення розколу між Києвом та Дніпропетровському. Озброєні люди в урядових будівлях, заклики до децентралізації - все це, як музика для вух Кремля", - відзначає Максим Такер, дописувач видання The Times.
... Беня використовує прийоми Путіна: зелених чоловічків та солдатів з військових частин, яки беруть участь у незаконних військових операціях, перебуваючи "у відпустці"
Адріан Каратницький
Натомість експерт аналітичного центру "Атлантична Рада" Адріан Каратницький іде далі. Ігоря Коломойського він назвав "найнебезпечнішою людиною на підконтрольній Україні території".
Каратницький відзначає - голова Дніпропетровської ОДА у боротьбі за державне майно, взяв на озброєння прийоми гібрдиної війни.
"Є висока ймовірність того, що співробітників "приватної охоронної фірми", які відстоюють інтереси Коломойського у Києві, найняли у батальйонів "Дніпро". При цьому формально вони у відпустці. Якщо це так, то Беня використовує прийоми Путіна: зелених чоловічків та солдатів з військових частин, яки беруть участь у незаконних військових операціях, перебуваючи "у відпустці", - обурюється Каратницький.

Дивіться також : Сергій Жадан: головне не те, якою мовою ти говориш, а що ти нею говориш

Сергій Жадан: головне не те, якою мовою ти говориш, а що ти нею говориш. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:58 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG