Спеціальні потреби

Грузія протестує проти агресії Путіна


15 листопада протестувальники зібралися перед будівлею парламенту у Тбілісі
15 листопада протестувальники зібралися перед будівлею парламенту у Тбілісі

«Якщо грузинський уряд німий, ми повинні зробити так, щоб світ почув наш голос. «Ні - анексії», - заявляють активісти багатотисячного мітингу у Тбілісі.

Із гаслом «Зупини Путіна» у Тбілісі у суботу відбувся багатотисячний мітинг. Люди протестують проти слабкої політики уряду Грузії щодо Росії. Організатори заходу - партія колишнього президента Михаїла Саакашвілі «Єдиний національний рух».

Низка центральних вулиць у Тбілісі перекрита. Мітингувальники звинувачують грузинський уряд у бездіяльності у відповідь на російську агресію.

«Це чіткий сигнал від грузинського суспільства, що ми ніколи не визнаємо факту зневаги нашого суверенітету путінським Кремлем і Росією. І ми ніколи не зійдемо зі шляху, на який ми стали, як природна частина вільного світу, природна частина Європи. Це також послання до уряду Грузії, такий собі вердикт за два роки їхньої роботи. Нам треба уряд, що фокусується на проблемах країни і не на способах політичної відплати», - зазначив Гіга Бокеріа, один з лідерів опозиційної партії «Єдиний національний рух».

«Якщо грузинський уряд німий, ми повинні зробити так, щоб увесь світ почув наш голос. Це дуже важливо, щоб ви сьогодні голосно сказали «Ні», «Ні - анексії», вигукував під час протесту Гока Габашвілі - один із лідерів мітингу на фоні плакатів із перекресленим обличчям російського президента. Крім грузинських прапорів і плакатів у мітингу видно також українські прапори.

Іншиw учасник мітингу Манама Ілурідзе звинуватив грузинський уряд у проросійській позиції, яка може призвести до небезпечних наслідків: «Я прийшов сюди, тому що нинішній грузинський уряд робить те, що хоче Росія. Я прийшов сюди, тому що боюся, що може трапитися найгірше. Я тут стояв, коли Росія бомбила нас».

У серпні 2008-го Росія напала на Грузію, окупація виглядала за нинішнім українським сценарієм: щоб захистити мешканців на сепаратистських територіях Південної Осетії та Абхазії.

Дивіться також: Гість студії розповідає про ситуацію в аграрному секторі України:

Врожайність, як у США та Франції, дасть Україні 120 млн тон зернових на рік - аграрій
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:36 0:00

  • 16x9 Image

    Ірина Матвійчук

    Журналістка, репортерка, редакторка вебсайту. Цікавлюсь соціальними темами та історією. Для потенційних сюжетів завжди шукаю захопливі історії про українців у США, маловідомі сторінки історії, про неймовірні долі людей та бізнесів. Приєдналася до команди Української служби Голосу Америки у 2014 році. Перед тим працювала в журналі National Geographic та на "Радіо Свобода". Люблю читати книжки, створила у США книжковий клуб Books-R-Us Ukrainian. Із задоволенням подорожую в країни/регіони, які є непопулярними для туристів. Одружена, маю доньку.  

Розсилка

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG