Спеціальні потреби

Шокована розстрілом школярів громадськість вимагає обмежити продаж зброї


Прощавай зброє! - Америка нажахана розстрілом дітей
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:16 0:00
Direct link

Прощавай зброє! - Америка нажахана розстрілом дітей

У Сполучених Штатах оголошено чотириденну жалобу за загиблими під час стрілянини у школі у Конектикуті. Нагадаю, у п'ятницю 20-ти річний місцевий житель розстріляв там 26 людей. Серед загиблих 20 дітей. У неділю президент США прибув у містечко Ньютаун, де відбулася трагедія. За час свого президентства Барак Обама вже вчетверте змушений відвідувати місця масових вбивств з використанням вогнепальної зброї.

Вбивства глибоко потрясли мальовниче та тихе містечко Ньютаун. Поруч з традиційними різдвяними прикрасами, на ганках висять заклики молитись за жертв трагедії.

Колишній водій шкільного автобуса Марша Московіц відмовляється вірити у реальність того, що сталось. Принаймні двоє із жертв колись були її пасажирами. Вона пам’ятає і майбутнього вбивцю, Адама Лензу, який у п’ятницю 14-го грудня розстріляв 12 хлопчиків та 8 дівчаток у віці від 6 до 7-ми років, а також 6-х співробітниць школи та власну матір.

"Він був тихим, стриманим та дуже сором’язливим. А автобусі він тримався окремо від інших", - каже колишня водій шкільного автобусу Марша Морковіц, яка знала вбивцю маленьким хлопчиком.
Вбивця, 20-річний колишній учень початкової школи озброївся у домі матері, яка і стала його першою жертвою – її він убив пострілом в обличчя, коли та спала

Нападник Адам Ленза, 20-річний колишній учень початкової школи озброївся у домі матері, яка і стала його першою жертвою – її він убив пострілом в обличчя, коли жінка спала. На її машині, озброєний двома пістолетами та напівавтоматичною гвинтівкою, Ленза прибув до школи. Поліція каже - він силою увірвався до будівлі.

"Ми визначили як він проник у школу. Вже зрозуміло, що він вдерся силою. Це все, що я можу повідомити зараз", - пояснює речник журналістам.

Методично розстрілявши 26 людей, нападник застрелився сам.

За непідтвердженими даними, у Лензи діагностували синдром Асперґера, легку форму аутизму, котра характеризується відсутністю соціальних навичок. Колишній керівник відділу безпеки управління освіти округу розповів, що у шкільні роки Ленза відрізнявся тим, що не відчував емоційного, або фізичного болю. Він часто тікав із школи, але не через бунтарство, а через бажання відсторонитися, стверджує колишній чиновник. У школі над Лензою не знущались, хоча іноді з нього кепкували.

Злочин шокував Америку. На весь голос звучать заклики обмежити право на володіння зброєю. Учасники цього мітингу перед Білим Домом вимагають від Обами негайних дій.
Громадські активісти в один голос кажуть, що причина цього та інших масових розстрілів в американських школах – вільний доступ до зброї
"Діти, вчителі, співробітники бояться ходити до американських шкіл, бо там їх можуть застрелити. Це ненормально! Батьки не повинні відчувати страх відправляючи дитину зранку до школи. Ми не повинні здригатись, думаючи, повернеться наша дитина до дому, чи ні", - заявив на мітингу активіст Енді Пелосі.

Громадські активісти в один голос кажуть, що причина цього та інших масових розстрілів в американських школах – вільний доступ до зброї. Вони закликають президента заборонити її вільний продаж. Втім деякі експерти кажуть, що все не так однозначно.
Влітку у Колорадо на прем’єрі фільму про Бетмена, місцевий мешканець вбив 12 та поранив майже 60 осіб. Кілька днів тому у Портленді, молодий чоловік відкрив вогонь у торговельному центрі. Вони теж використовували гвинтівки
"Легкий доступ до зброї створює сприятливе середовище для сплесків насильства. Проте вирішити проблему, обмеживши продаж зброї не вдасться. Той факт, що більшість вбивць мають психічні хвороби, розлади поведінки свідчить, що ми маємо проблему із доступом до медичних послуг, кваліфікованої психіатричної допомоги, тощо. Це також вказує і на настрої у суспільстві. Можливо не ці фактори грають вирішальну роль у конкретних трагедіях, проте ми не можемо їх ігнорувати", - говорить експерт.

Стрільба в Ньютауні – далеко не перший подібний випадок. Влітку у Колорадо на прем’єрі фільму про Бетмена, місцевий мешканець вбив 12 та поранив майже 60 осіб. Кілька днів тому у Портленді, молодий чоловік відкрив вогонь у торговельному центрі. Вони теж використовували гвинтівки. Противники вільного продажу зброї переконані, якби в країні діяли обмеження, Ленза та інші психічно хворі соціопати, не мали б можливості отримати напівавтоматичну зброю створеної для поля бою, а не для самозахисту

Розсилка

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG