Актуально
Єрмака у Вашингтоні називають тіньовим міністром закордонних справ і вважають його призначення прогресом у переговорах із Кремлем
Відставка Андрія Богдана була неминучою, каже старший експерт Атлантичної ради Андерс Аслунд. В режимі постійної суперечки команда президента Зеленського працювати не могла.
Аслунд вважає: "Богдан та Єрмак відверто сварилися один з одним. Вони мали дуже різні досвіди. Тому я сподіваюсь, що тепер у команді буде більше послідовності в діях офісу президента. Один з цих чиновників повинен був піти".
Призначення Богдана у травні гостро розкритикували на Заході через його роботу в уряді Януковича та зв'язки з олігархом Коломойським. Деякі експерти зауважуть, що свом рішенням Зеленський дав зрозуміти: він політик, не залежний від олігархічних інтересів.
Утім, каже експерт Фонду Маршалла Джонатан Кац – лише реальні політичні рішення покажуть, наскільки готовий президент Зеленський відмовитись від системи олігархату.
Кац говорить: "Якщо подивитись на політичне ядро України, ми досі бачимо значний вплив олігархів. Якщо це відхід від олігархічної системи, ми повинні в першу чергу подивитись, як це реально вплине на політику. Тут люди дуже занепокоєні можливим усуненням голови НАБУ чи працівників антикорупційних органів. Коли ми бачимо, що Парламент, контрольований партією президента бере участь у зусиллях усунути офіційних осіб антикорупційних органів, – це надсилає поганий сигнал США, МВФ та іншим союзникам України.
Андрій Єрмак – головний переговірник на перемовинах з Росією. Експерти зауважують, що призначення Путіним Дмитра Козака на посаду керівника переговорів з Україною минулого місяця та перехід Єрмака на посаду голови офісу президента України може означати реальний прогрес у переговорах із Кремлем.
Аслунд додає: "З'явилась реальна можливість. Президент Путін очевидно чекав, поки ситуація роз'ясниться після президентських та парламентських виборів. Тепер це сталося. Стало зрозуміло, хто котролює ситуацію – президент Зеленський та Андрій Єрмак. Призначення Путіним Козака відповідальним на переговорах щодо Донбасу – це позитивний сигнал, тому що Козак – це людина, яка розв'язує кризові ситуації, у той час, як Сурков – людина, яка провокує кризи".
Єрмака називають тіньовим міністром закордонних справ України. Сам Пристайко казав, що проводить регулярні консультації з колишнім радником Зеленського. Саме Єрмаку доручено підготувати візит президента Зеленського до Білого дому. Якщо ця зустріч станеться вже у виборчій рік, це буде показовим, каже Катц.
Катц каже, що "якщо ця зустріч буде зосереджена на питаннях, важливих для американсько-українських відносин, питаннях безпеки, загроз, реальної пдітримки та залучення – це добра ознака".
Прізвище Єрмака звучало під час процесу імпічменту президента Трампа. Єрмак зустрічався з Руді Джуліані та був учасником так званої тіньової дипломатії між США та Україною. Катц застерігає – українським політикам у майбутньому варто бути обережними, щоб не бути знову втягненими у внутрішньополітичні процеси США.
Кац сподівається, "що були вивчені уроки. Назалежно від того, чи ви опинились в цій ситуації не з власної волі, Україна повинна перш за все зосередитись на своїх відносинах зі США, вона не повинна втягуватись у внутрішню політику у жодний спосіб. Пан Єрмак це знає, я думаю. Але ми знаємо, що пан Джуліані та інші продовжують шукати бруд. І дуже важливо для українських політиків стояти якомога далі від надзвичайно їдкої ситуації, яка матиме лише негативні наслідки для них. Україна має надзвичайно потужну підтримку в Конгресі, навіть в адміністрації".
Дивіться також: Що призначення Єрмака означатиме для стратегічного курсу України? – Глібовицький. Відео
Всі новини дня
"Спринт і марафон". Три фактори успіху України назвала нова представниця США з економічного відновлення України Пенні Пріцкер

Відбудова України - тема, яку активно обговорювали під час візиту президента України Володимира Зеленського до США. Своє бачення шляху України до успіху озвучила новопризначена представниця США з питань економічного відновлення України Пенні Пріцкер на круглому столі з економічного відновлення України в Нью-Йорку. Вона також взяла участь в зустрічі президента США Джо Байдена із Зеленським у Вашингтоні.
Переконати інвесторів вкладати в Україну кошти - це і спринт і марафон, каже Пріцкер. Вона переконана - саме зараз час для реформ та зближення з Європою. А міжнародний бізнес, який працює в Україні, покладає на неї надії на прискорення реформ в Україні. "Її роль зараз - це почути бізнес в Україні", - говорить президент Американської торговельної палати в Україні Андрій Гундер.
Пріцкер назвала три напрямки дій які, на її думку, створять умови для зростання бізнесу і інвестицій до України. Серед них:
- Європейська інтеграція. "Навіть під час і точно після того, як Росія програє свою загарбницьку війну, Україна має умови економічного зближення з Європою: освічена талановита робоча сила, родюча земля, видобування природних ресурсів та доступ до єдиного європейського ринку. Це складові успіху. Вони є навіть зараз".
- Реформи. Зараз, каже Пріцкер, Україна має "вікно можливостей для реформ". "Глибокий патріотизм українського народу та національний консенсус об'єднані на користь проведення реформ, які створюють умови для майбутнього успіху України. І ми всі знаємо, що ці реформи мають відповідати очікуванням приватного сектору, щоб бізнесу було комфортно в цьому середовищі і він був готовий ризикувати і інвестувати".
- Спринт та марафон. Так охарактеризувала Пріцкер політику економічне відновлення України. "Маємо планувати європейську Україну інтегровану до світових ринків з довгостроковим сталим розвитком на основі чистих, цифрових, конкурентних технологій. Це марафон. А, щоб ви знали, я марафонниця. Однак, потрібні також і результати прямо зараз, надати імпульс відновленню, щоб українці могли впевнено повертатись додому і починати будувати на майбутнє. Це спринт".
В бізнесі очікують, що Пріцкер активно працюватиме із покращення бізнес-середовища в Україні й дослухатиметься до тих компаній, які вже працюють в країні, каже Гундер в інтерв'ю Голосу Америки.
"Спочатку її головний фокус буде на компаніях, які вже працюють в Україні, щоб це були найкращі амбасадори", - додає він.
Гундер каже, хоча Пріцкер працюватиме на пів ставки, але "дуже активно подорожуватиме і, думаю, що дуже скоро оголосять дату, коли вона приїде в Україну".
Американський бізнес, який працює в Україні сподівається, що Пріцкер спонукатиме уряд до реформ.
"Вона підтримуватиме бізнес, але також займатиметься підтримкою реформ. Надзвичайно важливо, щоб зараз реформи відбулися, і це відбулося саме для українців. Ми бачимо, що існує попит на ці реформи, щоб Україна реформувалася, щоб інвестори почували себе комфортно, щоб заходили до країни", - каже Гундер.
Коментуючи призначення Пріцкер, держсекретар США Ентоні Блінкен висловив переконання, що вона - найкраща кандидатура, щоб очолити координацію міжнародних зусиль та зусиль в США з економічного відновлення України.
"Найбільший скарб України - люди", - додав Блінкен. Він наголосив: попри значну шкоду, якої російська загарбницька війна завдала українській економіці, українці вже відбудовують втрачене і "будують із поглядом у майбутнє".
- Голос Америки
Що у новому пакеті допомоги Україні від Пентагона?

Міністерство оборони оприлюднило повідомлення про те, з чого складатиметься додатковий пакет допомоги у сфері безпеки, про який у четвер оголосив президент США Джо Байден.
У повідомленні, розміщеному на сайті Міністерства оборони США мовиться, що цей пакет включає додаткові можливості для зміцнення протиповітряної оборони України, оскільки вона стикається з жорстокими повітряними нападами з боку Росії.
Також Пентагон посилає в Україну покращені звичайні боєприпаси подвійного призначення (DPICM), протитанкову зброю та інше обладнання, необхідне для того, щоб допомогти Україні протистояти російській загарбницькій війні проти неї.
Можливості в цьому пакеті, оціненому в 325 мільйонів доларів США, включають:
– ракети ППО АІМ-9М;
– додаткові боєприпаси для ракетно-артилерійських систем високої мобільності (HIMARS);
– системи ППО Avenger;
– кулемети калібру .50 для протидії безпілотним літальним системам;
– 155-мм артилерійські снаряди, включаючи DPICM;
– артилерійські снаряди калібру 105 мм;
– протитанкові ракети з оптичним відстеженням і дротовим наведенням (TOW);
– протитанкові системи Javelin і AT-4;
Також США відправлять в Україну
– понад 3 мільйони патронів до стрілецької зброї;
– 59 легких тактичних автомобілів;
– підривні боєприпаси для прибирання перешкод;
– запасні частини, технічне обслуговування та інше польове обладнання.
Цей пакет допомоги у сфері безпеки використовуватиме допомогу, яка була раніше дозволена в рамках президентських повноважень, що означає, що зброя надійде зі складів США і буде готова до відправлення впродовж короткого часу.
За даними Пентагона, це оголошення є сорок сьомим траншем обладнання адміністрації Байдена, яке буде надано Україні зі запасів Міністерства оборони з серпня 2021 року.
Раніше сьогодні речник Пентагона Пет Райдер заявив на брифінгу у Пентагоні, що американські танки Abrams, "прибудуть в Україну найближчими днями та тижнями". Також він зазначив, що українські пілоти незабаром розпочнуть підготовку на літаках F-16.
Українська сторона неодноразово просила надати їй літаки F-16 та ракети дальньої дії ATACMs, але радник з національної безпеки США Джейк Салліван заявив на брифінгу 21 вересня, що США допоможуть зміцнити захист України, але тим часом без АTACMs.
Дивіться також:
- Голос Америки
США оголосили пакет безпекової допомоги Україні на 325 мільйонів доларів

Державний секретар США Ентоні Блінкен у четвер оголосив про виділення Україні 128 мільйонів доларів США на нову безпекову допомогу, а також 197 мільйонів доларів на зброю та обладнання.
Повідомлення пролунало на тлі візиту президента Володимира Зеленського до Білого дому, де він зустрівся з президентом Джо Байденом.
Під час зустрічі Байден підтвердив прихильність США та їхніх партнерів довгостроковій підтримці України.
«Ми прагнемо побудувати сили, здатні забезпечити довгострокову безпеку України, спроможні стримувати майбутні загрози суверенітету, територіальній цілісності та свободі — які виникають зараз, – сказав Байден.
Він додав, що йдеться про «майбутнє свободи», і Америка ніколи зречеться своїх зобов'язань.
«Саме тому через 575 днів ми підтримуємо Україну і будемо підтримувати вас, пане президенте», – сказав Байден, звертаючись до Зеленського.
Зеленський своєю чергою подякував Байдену та американському народу за підтримку.
«Нема ані душі в Україні, яка не була б вдячна тобі, Америко, людям, які допомагають нам не, тому що мусять, а тому, що їхнє серце не дозволяє їм вчинити інакше», – сказав Зеленський.
У повідомленні використано інформацію CNN, AP, New York Times.
"Прокинься” у Лос-Анджелесі — спортивний проєкт для українців. Відео
Щосуботи зранку фітнес-тренер Андрій Хомицький проводить тренування для українських іммігрантів та переселенців. Спортом не лише загартовують тіло, а й підтримують психологічне здоров'я та знаходять дружбу. Далі дивіться у сюжеті Христини Шевченко.
Подробиці з Білого дому: детально про візит президента України Володимира Зеленського. Відео
Подробиці з Білого дому: зустріч президента США Джо Байдена та президента України Володимира Зеленського – журналіст Голосу Америки Остап Яриш.
Форум