Спеціальні потреби

Японія придбає малопомітні винищувачі та радари у США, щоб протистояти Росії і Китаю


Винищувачі США та Південної Кореї пролітають над Південною Кореєю під час спільного військового навчання, 18 вересня 2017 року.
Винищувачі США та Південної Кореї пролітають над Південною Кореєю під час спільного військового навчання, 18 вересня 2017 року.

Японія прискорить витрати на найсучасніші винищувачі низької видимості ("стелс"), ракети дальнього радіуса та інше обладнання протягом наступних п'яти років, щоб підтримати американські сили, які розташовані у західній частині Тихого океану і виконують функцію стримування амбіцій Китаю. Про це йдеться в двох нових урядових документах оборони.

Ці плани є свідченням того, що Японія прагне стати регіональною силою на фоні того, як військове нарощування Китаю та відроджена Росія тиснуть на її союзника, Сполучені Штати.

«Сполучені Штати залишаються найпотужнішою нацією у світі, але національне суперництво випливає на поверхню, і ми визнаємо важливість стратегічного змагання як з Китаєм, так і з Росією, оскільки вони кидають виклик регіональному порядку», – говориться в 10-річному плані програми оборони, затвердженому урядом прем'єр-міністра Сіндзо Абе у вівторок.

США, а потім Китай, Північна Корея та Росія – це країни, які найбільше вплинули на найновіше військове мислення Японії, йдеться в документі.

Китай, друга за величиною економіка в світі, розгортає більше кораблів і літаків для патрулювання вод поблизу Японії, а Північна Корея ще не виконала зобов'язання згорнути свої ядерні та ракетні програми.

Росія, яка продовжує досліджувати повітряну оборону Японії, заявила в понеділок, що вона побудувала нові гуртожитки для своїх військ на островах, захоплених у Японії наприкінці Другої світової війни.

Дивіться також: Найбільший у США виробник гвинтокрилів розробляє повітряне таксі

Найбільший у США виробник гвинтокрилів розробляє повітряне таксі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:00 0:00

XS
SM
MD
LG