Спеціальні потреби

Актуально

Як приватні пілоти з Німеччини переправляють до України гуманітарні вантажі, що рятують життя на полі бою

Благодійна організація "Синьо-жовтий хрест" відправляє критично важливі вантажі медичної допомоги, залучаючи людей, які мають приватні літаки.

Організація працює з 2014 року у місті Кельн і збирає навколо себе найактивніших українців регіону. Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну пріоритетом її роботи стала медична допомога.

"80% наших пожертв ідуть на закупівлі медичних продуктів, і наша команда за допомогою німецьких та українських лікарів створила кілька проектів медичного характеру", – розповідає Юлія Чинуша, заступниця голови НДО "Синьо-жовтий хрест".

Одним із головних проектів є рятувальний рюкзак. Завдяки його вмісту у критичних умовах можна врятувати до п'яти життів.

"Цей рюкзак є особливим, бо у ньому є близько 130 різних медикаментів та медичних продуктів, необхідних для повного лікування пацієнтів, починаючи від діагностики й до лікування в критичних станах", – каже волонтерка Вікторія Бойко.

Прилади для діагностики, турнікети, шини для стабілізації тазу, медикаменти - волонтери складають рюкзаки з уважно підібраних речей, рекомендованих українськими та німецькими лікарями. Один такий рюкзак коштує тисячу євро. А організація відправляє сотні рюкзаків в лікарні по всій Україні.

"Лікар один дзвонив із Херсонщини і казав, що вони з цим рюкзаком оперували в лісі.. В лісі...", – каже Бойко.

Вікторія Бойко, волонтерка, яка керує медичною частиною організації
Вікторія Бойко, волонтерка, яка керує медичною частиною організації

Тому для організації надважливим завданням була швидкість доставки рюкзаків та іншої медичної допомоги в Україну. Тут на допомогу прийшли пілоти-волонтери. Один із друзів організації, працівник техіндустрії Кай Вольф розповідає, як він знайшов першого пілота, що зголосився летіти із медичним вантажем.

"Мені подзвонив хороший друг. Стефан запитав, що ми можемо зробити? Він пілот. Ідея полягала в тому, чи зможемо ми знайти 5 або 10 божевільних пілотів, які зможуть літати з нами".

Так створилась окрема організація "Ukraine air rescue", яка налічує близько 380 пілотів і тісно співпрацює з "Синьо-жовтим Хрестом".

"З Синьо-Жовтим хрестом у нас було 40 рейсів. І я думаю, понад 15 тонн медикаментів [...] Ми говоримо про те, що потрібно в Україні, тому що тут люди точно знають, що потрібно. Ми повинні підготувати польоти, ми зв’язуємося з пілотами, які можуть літати в конкретний день, потім ми повинні спланувати політ", – каже Вольф.

Кай Вольф
Кай Вольф

Пілоти доставляють вантажі до польського кордону. У "Синьо-жовтому хресті" запевняють: співпраця з пілотами зробила процес доставки в рази ефективнішим.

"Саме рюкзаки ми великими партіями відправляємо пілотами, тому що пілоти летять 4 години до кордону, фура їде 2 дні. Ми ставимо в пріоритет порятунок життя", – зазначила Юлія Чинуша, заступниця голови НДО "Синьо-жовтий хрест".

Такі польоти із медичним вантажем відбувається щотижня. За цей час, говорять в організації, й пілоти, й волонтери "Синьо-жовтого хреста" стали одною великою сім'єю.

Дивіться також: Благодійна організація з Кельну відправляє вантажі медичної допомоги до України. Відео

Всі новини дня

Слідча комісія ООН продовжує знаходити численні докази воєнних злочинів, скоєних Кремлем. Відео

У новому звіті слідча комісія ООН з розслідування порушень в Україні зосередила увагу на порушеннях у тих районах Херсонської та Запорізької областей, які довгий час перебували під російською окупацією.

Перша партія танків Abrams прибула до України. Відео

Перша партія танків Abrams прибула до України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:32 0:00

Володимир Зеленський підтвердив, що перша партія танків Abrams вже прибула до України. Про те, що танки надійдуть цього тижня оголошував президент США Джо Байден під час зустрічі з Зеленським у Вашингтоні.

Буданов про атаку на штаб Чорноморського флоту РФ. Відео

Буданов про атаку на штаб Чорноморського флоту РФ. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:42 0:00

В українському командуванні заявили, що внаслідок атаки на штаб Чорноморського флоту Росії у Севастополі загинув командувач Чорноморським флотом адмірал Віктор Соколов. Крім цього, загинули 34 російських офіцерів, ще 105 військових поранено.

Шатдаун у США може вплинути на темпи постачання зброї Україні - Держдеп

Будівля Капітолію у Вашингтоні, 25 вересня 2023 р. США загрожує шатдаун, якщо Конгресу не вдасться ухвалити бюджетну резолюцію до 30 вересня. (AP Photo/J. Scott Applewhite)

Часткова зупинка роботи уряду США, так званий "шатдаун", може позначитися на швидкості постачання озброєння партнерам Сполучених Штатів. Про це на брифінгу в понеділок, 25 вересня, заявив речник Державного департаменту США Метью Міллер.

Водночас Міллер наголосив, що США мають змогу продовжувати постачати зброю союзникам у разі шатдауну, і такі випадки вже траплялися в минулому.

"Але, звичайно, коли є люди в Державному департаменті, міністерстві оборони та інших відділах уряду, які не можуть прийти на роботу, очевидно, це може вплинути на темпи постачанн. Не йдеться про якусь окрему країну, але загалом це може вплинути на темпи доставки зброї, тож це викликає занепокоєння. Ви можете бути впевнені, що наші супротивники будуть спостерігати. Тож це одна з причин, чому ми вважаємо, що Конгрес має вжити заходів, аби зберегти фінансування уряду," - сказав Міллер.

На уточнення журналістів щодо того, чи може ймовірний шатдаун позначитися на постачанні зброї саме Україні, речник Держдепу наголосив, що "така ж відповідь стосується й України".

"Ми можемо продовжувати надавати допомогу, військову допомогу, безпекову допомогу в разі шатдауну. Але коли у вас є кілька людей, яким заборонено приходити на роботу, це може вплинути на швидкість постачання. Ось чому ми вважаємо, що припинення роботи буде настільки тривожним, і ось чому ми закликаємо Конгрес профінансувати уряд", - уточнив Міллер.

Проголосувати за бюджетні питання і не допустити "шатдауну" Конгрес закликали і в Білому домі.

"Цього тижня хаос республіканців у Палатів представників продовжує вести нас до глибокого шатдауну, спричиненого республіканцями. Ми заявляємо, що шатдаун зашкодить економіці та нашій національній безпеці. І ми будемо вважати республіканців у Палаті представників відповідальними, ми будемо вважати їх відповідальними за необачні скорочення," - сказала на брифінгу 25 вересня речниця Білого дому Карін Жан-П’єр.

"Шатдаун" у США може настати з 1 жовтня в разі, якщо Конгрес не ухвалить бюджетні питання на наступний фінансовий рік до 30 вересня. Втім цього можна буде уникнути, ухваливши бюджетну резолюцію, яка дозволить профінансувати урядові видатки, поки законодавці не приймуть закон про бюджет.

Черговий масований повітряний удар Росії по Одесі пошкодив порт, зернову інфраструктуру, готель

Наслідки ракетного удару Росії по Одесі 25 вересня 2023 року. (Фото: Сили оборони Півдня України/Поширено через REUTERS)
Росія знову знищує цивільні об'єкти – готелі, зерносховища та іншу інфраструктуру – у своїй цинічній спробі зруйнувати чорноморські порти, які допомагають годувати світ
Бріджит Брінк

В результаті масованого повітряного удару Росії по Одесі вночі 25 вересня загинуло двоє людей, а також було пошкоджено портову і зернову інфраструктуру та зруйновано морський вокзал і готель. Це був найбільший повітряний напад Росії на Одесу, відколи Україна почала використовувати новий гуманітарний коридор для транспортування зерна Чорним морем.

За повідомленнями українського командування Сил оборони Півдня, росіяни випустили по Одесі 19 безпілотників “Шахед”, 12 ракет типу “Калібр” та 2 надзвукові ракети типу “Онікс”. Попри те, що всі безпілотники та 11 “Калібрів” було збито силами оборони, решта ракет спричинила значні руйнування.

Наталія Гуменюк, речник південного військового командування України, заявила, що Росія, очевидно, "намагається перевірити щільність протиповітряної оборони".

“Вони розуміють, що портова інфраструктура є пріоритетною для нашого регіону, і що вона надійно захищена. Але тому атака, яка сталася сьогодні вночі, була як масовою, так і комбінованою”, - цитує Гуменюк агентство AFP.

Своєю чергою посолка США в Україні Бріджит Брінк написала на своїй сторінці у мережі X: “Одеса, об'єкт Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, вчора ввечері зазнала чергових ракетних та безпілотних атак з боку Росії, в результаті яких загинуло двоє людей і багатьох було поранено. Росія знову знищує цивільні об'єкти – готелі, зерносховища та іншу інфраструктуру – у своїй цинічній спробі зруйнувати чорноморські порти, які допомагають годувати світ”.

Атака 25 вересня відбулася на тлі того, що Україна випробовує новий гуманітарний коридор повз береги України, Румунії та Болгарії на шляху до Босфору для транспортування свого збіжжя Чорним морем.

Минулого тижня коридором було успішно відправлено торгове судно з вантажем зерна. Також, як повідомляв Голос Америки, за кілька днів до цього балкери "Resilient Africa" і "Aroyat" стали першими кораблями, які використали тимчасовий коридор для входу в українські порти Чорного моря від часу виходу Росії з Чорноморської зернової угоди у липні цього року.

В матеріалі використані джерела AFP.

Більше

XS
SM
MD
LG