Спеціальні потреби

Джуліан Ассандж – самовпевнений нарцис, чи впертий інтелектуал?


Окрім засновника соціальної Інтернет-мережі Facebook, журнал «Time» розглядав на звання людина року засновника WikiLeaks Джуліана Ассанджа. Хоча він не опинився на обкладинці цього престижного видання, саме Ассандж сьогодні у центрі уваги світової преси. Публікація таємних документів уряду США, яку здійснив Ассандж, торкнулася чи не кожної країни на планеті. Втім мешканцям цієї планети мало відомо про самого Ассанджа та його характер.

Боротьба за свободу слова, скандальні оприлюднення таємниць сильних світу цього – з одного боку. І звинувачення у зґвалтуваннях – з іншого. Джуліан Ассандж завжди спокійний та стриманий у своїх публічних проявах – загадка і для опонентів, і для прихильників.

Психолог з університету Джорджа Вашингтона Джеррольд Пост вважає, що Ассандж має ознаки нарцистичної особистості:

«Я припускаю, що він веде самотнє життя, хоча і має багато прихильників. Гадаю, що він стає все більш і більш владним і приймає всі рішення майже як авторитарний диктатор».

Втім, Джерольд Пост каже, що за зовнішнім фасадом зарозумілості і зверхності може ховатися неспокій та невпевненість:

«До часу, коли Ассанджу виповнилось 14 років він 37 раз переїздив разом з матір’ю з одного міста в інше».

Люди, які особисто спілкувались із Ассанджем також вважають його харизматичним і відданим своїй справі. WikiLeaks це його життя. Останні кілька місяців Ассандж перебуває у Британії, де до арешту відвідував клуб FRONTLINE, популярний серед журналістів. Власник клубу Вон Сміт ділиться своїми враженнями:

«Я не думаю, що він залізна людина. Так він стриманий, але йому, які і мені або вам було дуже страшно потрапити до в’язниці».

Стосунки Ассанджа з жінками – також таємниця. Звинувачення у зґвалтуванні висунуті проти нього у Швеції, лише підбурюють інтерес. Наприклад, журнал «Тime» припускає, що Ассандж аж до 2007-го року міг вести сторінку на сайті знайомств OKCupid. Користувач, в якому деякі пізнають Джуліана, писав що шукає жінку «що мала би темперамент сирени, хотіла б дітей та стала би співучасником злочинної змови». Себе він описує як «пристрасного і впертого інтелектуала-активіста».

Втім, якими б не були особисті якості Ассанджа, його діяльність розділила світ навпіл. У США ведеться розслідування щодо можливого порушення Ассанджем американських законів, уряди світу засудили його, а борці за права людини та свободу слова стають на бік загадкового австралійця.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Інше за темою

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG