Спеціальні потреби

Активісти борються за збереження диких коней на ‘Дикому Заході’ США


Дикі коні – легендарний символ Дикого Заходу. Вони переважно пасуться на великих відкритих пасовиськах, що належать до державних земель. Аби упередити надмірне розмноження, Агентство з управління державними землями час від часу виловлює коней. Але охоронці природи кажуть, що ця практика є негуманною та виступають проти вилову коней.

Тисячі диких коней скачуть просторами десяти штатів на Заході Сполучених Штатів. Вони охороняються законом та живуть у місцевості, де майже немає людей. Активістка Американської кампанії за збереження диких коней Сюзан Рой каже:

«Це хвилюючий досвід. Це навчальний досвід. Воно дійсно близько до людей скрізь».

Рой та інші охоронці диких коней приїхали до Вашингтона, аби висловити протест проти вилову коней Агентством з управління державними землями. Уряд наразі переселяє коней з Заходу країни на Схід та Південь. Кількість коней не знищується. Їх розміщують на огороджених пасовиськах чи в загонах, звідки кожен бажаючий їх може забрати додому. Однак, через економічний спад з’являється все менше бажаючих стати власником коня. Наразі більше коней перебуває на огороджених територіях, ніж на відкритих пасовиськах. Рой каже, що, незважаючи на закон про захист цих тварин, уряд має інші пріоритети:

«Агентство з управління державними землями керує цими землями не в інтересах суспільства, а в інтересах тих приватних власників, корови яких пасуться на державних землях».

Речник Агентства з управління державними землями Том Ґорі запевняє, що уряд цінує коней. Однак, вимушений виловлювати тварин, оскільки їх стало на десять тисяч більше, ніж може прогодуватися на цих землях:

«Ми не займаємося знищенням коней, як кажуть деякі наші критики. Ми лише намагаємося зменшити кількість до прийнятної. Ми не хочемо, аби вони почали вмирати від голоду.

Захисники природи кажуть, що уряд має застосовувати інші методи. Сюзан Рой каже:

«Такі, як контроль за народжуваністю коней та обмеження використання державних земель для випасу домашних тварин».

В агентстві кажуть, що застосовують методи контролю народжуваності. Щоправда, вже після вилову коней. Адже зробити це з тисячами тварин, які пасуться на території в мільйони гектарів, – неможливо.

Говорить речник Агентства з управління державними землями Том Ґорі:

«Наразі не існує технології застосування контролю над народжуваністю для популяції коней, яка зростає на двадцять відсотків щороку, або подвоюється кожні чотири роки.

Агентство має 63 мільйони доларів на програму з контролю диких коней цього року та просить виділити з бюджету 75 мільйонів на наступний рік. Чиновники також просять уряд ще 42 мільйони на купівлю додаткових ділянок землі для розміщення коней. Незважаючи на протиріччя, обидві сторони

погоджуються, що ця програма є занадто дорогою. Том Ґорі каже:

«Ми б із задоволенням припинили цю програму. Критики кажуть, що переміщення коней є порожньою тратою грошей. Все це має зупинитися, коли ця проблема буде вирішена».

Мало хто хоче брати дорослих диких коней, а їх вилов не вирішує проблеми, але прийнятної альтернативи поки що не існує.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Інше за темою

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG