Спеціальні потреби

Мережу «Волмарт» звинувачують у дискримінації за ознакою статі


Найбільша торговельна мережа у світі «Волмарт» опинилася перед загрозою виплати мільярдів доларів компенсації своїм працівницям. У понеділок апеляційний суд у Сан-Франциско у Каліфорнії прийняв до розгляду позов, у якому торгового гіганта звинувачують у дискримінації своїх працівників за ознакою статі. У цьому позові шестеро колишніх працівниць кажуть, що вони отримували меншу зарплатню, ніж чоловіки за однаковий обсяг роботи, та не отримували, на відміну від чоловіків, підвищення.

Бетті Дьюкс працювала у «Волмарті» 16 років. Вона каже, що протягом всього цього часу бачила, як її колеги-чоловіки отримували просування по службі, а вона – ні. У 2001-му році Дьюкс та п’ятеро інших працівниць подали позов проти свого роботодавця, звинувачуючи його у дискримінації за статевою ознакою. Адвокати позивачів кажуть, що вони мають свідків, які підтверджують, що у «Волмарті» панувала атмосфера фаворитизму чоловіків.

Адвокат Джозеф Селлерс зазначає: «Коли ці жінки запитували, чому вони не отримали підвищення, яке дали чоловіку, то їм казали, що менеджмент – це чоловіча справа. А жінки мають сидіти вдома і займатися родиною».

Тепер, після дев’яти років судових розглядів та апеляцій, суд надав позову статусу групового. Це дає можливість сотням тисяч інших жінок, працівниць «Волмарту», приєднатися до позову і вимагати виплати недоплаченої їм зарплати за минулі роки та компенсацій. Лише у США у мережі «Волмарт» працює мільйон чотириста тисяч працівників.

Марша Грінберг із Національного жіночого правничого центру каже, що це стане добрим прикладом і для інших роботодавців:

««Волмарт» – найбільший роботодавець у країні. Надання жінкам рівних можливостей з чоловіками лише у цій компанії буде мати величезний ефект на всіх роботодавців. І це гарна новина для жінок і чоловіків по всій країні».

Керівництво «Волмарту» усі звинувачення відкидає. У корпорації кажуть, що вони подаватимуть апеляцію до Верховного суду. Найбільша торговельна мережа у США, не виключено, відповідатиме у найбільшому в історії позові щодо дискримінації за ознакою статі.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG