Актуально
Чому Вашингтон здоровіший за решту Америки?

Думки, висловлені в рубриці «Моя Америка», передають погляди самих авторів і не відображають позицію «Голосу Америки».
Про американців як «найтовстішу націю», здається, не жартував лише лінивий. Проблема ожиріння на національному рівні дійсно серйозна, але при цьому 51% дорослих у США принаймні дві з половиною години на тиждень займаються вправами помірної інтенсивності, а 31% - присвячує цьому п’ять годин на тиждень.
Жителі Вашингтона, як і більшості великих міст, іще більш athletic, тобто спортивні. Більше того, за статистикою, з-серед усіх американських міст саме столиця - друга у рейтингу за фізичною активністю її жителів (на першому місці - Міннеаполіс, на третьому - Сан-Франциско, далі Сіетл і Сан-Хосе).
Зрозуміло, що на стан здоров'я впливає безліч факторів, включаючи доступ до системи охорони здоров'я, якість їжі та води, екологія, заможність населення. Але спосіб життя також грає ключову роль, і вашингтонці це дуже добре розуміють.
Дослідження свідчить, що у 2017 році жителі Вашингтона мають більше, ніж у решті країни аеробних та силових навантажень, більше їздять на велосипеді, а не на машинах, грають у теніс, плавають у басейнах, гуляють у парках із собаками, а також вони їдять більше продуктів із фермерських ринків. Тож загалом жителі міста можуть похизуватись більш гарним станом здоров'я.
Бігуни на пробіжці біля Капітолію, футболісти-любителі на галявині перед Білим домом – ось моє перше враження від міста.
Десятки студій з йоги, куди після роботи поспішають дівчата із гумовими килимками у руках, масове захоплення велотренажерами та танцювальними уроками із поєднанням балетних па, - ось модні тренди в Америці.Я спробувала чимало.
Бігати я не фанат із дитинства, але, дочекавшись весни, пішла випробовувати новенькі кросівки. Пішло добре, та щастя тривало не довго. Комфортні +15-25 у квітні швидко змінились на задуху, що стало просто неможливо гуляти, не те що бігати!
Не рятує навіть пізній вечір. Люди, які все ж знаходять у собі сили на такі подвиги, - герої в моїх очах. Як і ті, що бігають іще затемна, у нелюдську рань. А я якось побачила дівчину, яка бігала по тротуарах опівдні, у +40 за Цельсієм. Не уявляю, як це можливо за вологого вашингтонського повітря, на розпеченому асфальті і біля жвавої магістралі.
Далі я пішла на йогу. Самі заняття я полюбляю, але мене шокував стиль деяких місцевих студій. Я ж утікала від спеки на вулиці в кондиціонований комфортний зал, а отримала... знову спеку! У деяких студіях спеціально постійно підтримують температуру, близьку до +30! Чому? На моє питання тренерка пояснила, що, начебто, це корисно, бо із потом виводяться токсини.
Але найгірше мені було на так званій «гарячій йозі». Кілька знайомих і колег радили: розслабляє, виводить з організму багато зайвої води. Але ж це ті ж +40, що й на вулиці, тільки – навмисне – ще більш волого… Я так ніколи не пітніла. До нитки мокре все тіло, волосся, одяг, рушник і навіть килимок.
І так незручно! Стоїш трикутничком, у позі «собака мордою вниз», на підлогу спираєшся лише на долонями й пальцями ніг, й настільки слизько, що вони розїжджаються!
На хлопців на цих групах взагалі не глянеш без жалю – під ними аж калюжка набирається. Ще й дихати нема чим, бо гаряче вологе повітря, здається, можна різати.
Інший нестарнадтний вид йоги – акройога – мені сподобався більше. Це, як можна здогадатись, суміш йоги й акробатики. Yogi, тобто учасники заняття, діляться по ролях на базу (людина, що надає опору), флаєр (людина, що «літає») та помічник (допомагає початківцям втримати рівновагу).
Велотренажери, або сайкл, так тут називають заняття на них, - також виявився справою веселою! І динаміка, і рух, і під музику. Врешті, я ж на велосипеді катаюсь, і до фізичних навантажень звикла. Але ці американці – якісь роботи, не менше. Тренування настільки інтенсивне, що підтримувати ритм разом із групою, принаймні на першому занятті, просто неможливо.
Це не просто крутити педалі – це постійні прискорення, відтискання від руля, і ще під радісні вигуки невгамовної тренерки (ще й тоді вагітної!), яка в цьому шаленому темпі якось встигає крутити педалі. Особистий вердикт: важко, весело й добре спалює калорії.
Що вразило як на йозі, на сайклі та на іншому виді групових занять (спеціальна програма в одній з мереж фітнес-залів, де по 10 хвилин чергуються біг, веслування, присідання, випади, вправи з гантелями, віджимання тощо), - це темрява у залі. Освітлення дуже незначне, часто лампи люменісцентні чи просто одного кольору. Я звикла до гарно освітлених залів, тому це дуже впало в очі. Цікаво, як це допомагає займатись?
Зумба – інший масовий тренд, до України він дійшов не так давно, хоча насправді зародився у Маямі аж 17 років тому! Це мікс аеробіки й танцю, нескладні ритмічні повторювані рухи під запальні ритми. Як каже моя тренерка, передусім, зумба – це паті, а отже гарний настрій. А заразом це ефективне спалювання калорій, майже як під час бігу, однак година зумби особисто для мене набагато приємніша, ніж година бігу.
Зрештою, місто пропонує безліч способів рухатись. Спеціальні велодоріжки у парках, на набережних, розгалужена міська система прокату велосипедів. Групових занять і спортивних клубів – на всяк смак: від латиноамериканських танців (від справжніх латиноамериканців) до уроків самооборони для дівчат.
Ціни на абонементи дуже різні, в середньому $50-100 у місяць, окремі заняття можуть коштувати $10-20.
Також майже в усіх офісах та багатоквартирних будинках є безкоштовні тренажерки. Якщо «апартаментний комплекс» престижний, то і зала буде із купою нових тренажерів, аж зі стінкою для скелелазіння, а ще з басейном. У простіших будівлях – просто кімнатка з мінімально необхідним обладнанням.
І наостанок. В Америці можна і треба питати про спеціальні пропозиції, акції і безкоштовні заняття. У більшість залів можна сходити на перше пробне, але повноцінне тренування, а деякі навіть пропонують безоплатний тиждень. Часто різноманітні спорт-клуби проводять безкоштовні майтер-класи у залах і просто неба.
Тож навіть якщо у вас немає грошей на приватні уроки із тренером або великого фітнес-центру, такі «відмазки» для власної ліні у Вашингтоні точно не спрацюють.
А який спорт полюбляєте ви?
Передрук та інше використання матеріалів, розміщених на цьому веб-сайті, дозволяється за умови посилання на джерело.
Дивіться також: Українці за мільйони доларів купують квартири у Маямі й отримують «грін-карти» - ексклюзив «Голосу Америки»
Всі новини дня
Чи зависло у повітрі питання 24 мільярди доларів, які Білий Дім запросив у Конгресу для України? Відео
Американський уряд почав повідомляти федеральних працівників, що загроза шатдауну, або часткової зупинки уряду, може бути невідворотною. "Повідомлення визнає зростаючий ризик того, що мільйони співробітників і військовослужбовців у США можуть тимчасово перестати отримувати зарплатню вже через кілька днів" - повідомляє Washington Post. Попри те, що дедлайн на схвалення фінансування бюджету спливає вже цієї суботи, розбіжності між демократами і республіканцями, Сенатом і Палатою Представників, так виглядає, лише поглиблюються.
Підтримка України стала однією із тем на других дебатах республіканців – підсумки заяв. Відео
Підтримка України стала однією із тем запальних дискусій на других дебатах республіканців, які змагаються за номінацію від своєї партії на президентських виборах 2024-ого року. У дебатах у Каліфорнії брали участь сім політиків, але знову без лідера партійних парегонів, колишнього президента США Дональда Трампа.
- Голос Америки
Понад 70 тисяч людей стали біженцями: Агентство США USAID направляє групу з гуманітарною місією на Південний Кавказ. Відео
Агентство США з міжнародного розвитку USAID направляє групу з гуманітарною місією на Південний Кавказ. Про це заявила керівниця агенства Саманта Пауер. За її словами військова операція у Нагірному Карабасі минулого тижня погіршила і без того складну гуманітарну ситуацію в регіоні. Збройні сили Азербайджану захопили контроль над територією, яка яка десятки років була під управлінням місцевих вірмен. За повідомленнями медіа, президент невизнаної країни Самвел Шахраманян оголосив, що Нагірно-Карабаська Республіка припинила своє існування. Внаслідок цього вже понад 70 тисяч людей стали біженцями. Місцеві вірмени бояться репресій з боку азербайджанців.
- Голос Америки
У Конгресі США зберігається двопартійна підтримка Україні - Блінкен

У Конгресі США зберігається рішуча підтримка України серед більшості законодавців з обох партій. Про це під час дискусії в рамках 15-го фестивалю, організованого виданням The Atlantic, заявив державний секретар Ентоні Блінкен. Він також наголосив на тому, що така підтримка України зберігається і серед американської громадськості.
«Якщо ви подивитеся на опитування - що не є тим, що рухає подіями, а проте - деякі з опитувань, які я нещодавно бачив, свідчать про те, що є сильна і стійка підтримка нашої допомоги Україні. Щодо Конгресу, так, є деякі гучні голоси, які дотримуються іншої тактики, але якщо ви подивитеся на більшість в обох партіях, то підтримка є, і вона зберігається», – сказав Блінкен.
Серед впливових законодавців, які висловлюють свою підтримку України, Блінкен зокрема згадав лідера республіканців в Сенаті Мітча Макконнелла та голову комітету із закордонних справ Палати представників Майка Макколла.
Коментуючи хід контрнаступу української армії, Блінкен визнав, що він відбувається важко, але зазначив, що українці вже досягли реальних успіхів.
«Українці повернули понад 50% територій, які Росія захопила з лютого 2022 року. Зараз вони ведуть контрнаступ на півдні та сході. Він проходить важко, і на це є вагома причина – у росіян було багато місяців, щоб розбудувати оборону, але українці досягають реальних успіхів», – наголосив Блінікен.
Він зауважив, що фундаментальна відмінність між військовими України і Росії полягає у їхніх цілях у війні.
«Українці борються за свою власну землю, свою власну свободу, своє власне майбутнє, а росіяни – ні. І я думаю, що, зрештою, саме це змінить баланс», – сказав Блінкен.
Він додав, що саме українці визначатимуть, як закінчиться війна і ці рішення українці будуть ухвалювати на основі демократичних принципів.
Щодо можливості дипломатичного вирішення війни, Блінкен зауважив, що США керувались і керуватимуться принципом – нічого про Україну без України. Він додав, що всі, і у першу чергу українці, хочуть справедливого та тривалого миру, який має відображати «базові принципи, які лежать в основі статуту ООН»: територіальна цілісність, суверенітет, незалежність України.
«Тривалий мир у тому сенсі, що треба бути впевненими: якщо буде досягнуто миру, то не залишиться умов, які б дозволили цій агресії повторитися через рік, через два роки, через п’ять років», – наголосив Блінкен
Як раніше повідомляв Голос Америки, виступаючи на засіданні Ради безпеки ООН 20 вересня, державний секретар Блінкен заявив, що Сполучені Штати не стоятимуть осторонь, коли Росія або інші країни-агресори порушують основоположні правила організації.
- Голос Америки
Дебати серед республіканських претендентів на посаду президента США вказали на розкол щодо подальшої підтримки України

У той час як більшість претендентів на республіканську номінацію на пост президента США підтримує надання подальшої допомоги Україні для протистояння російській агресії, кілька з них продовжують виступати за зменшення американської підтримки й зміну американського підходу до війни в Україні.
Позиції кандидатів під час дебатів здебільшого відображали їхні погляди, заявлені раніше.
Найбільш активним противником допомоги Україні з боку США у її теперішньому вигляді залишився підприємець Вівек Рамасвамі, який заявив, що реальним ворогом Америки є Китай, додавши, що підтримуючи Україну “ми ще далі заганяємо Росію в обійми Китаю”, в той час, як наразі потрібен “розважливий мирний план”.
Губернатор Флориди Рон Десантіс дещо відійшов від свого попереднього твердження про те, що війна в Україні є “територіальною суперечкою”, за яке його піддали жорсткій критиці, зокрема і претендентка Ніккі Гейлі.
На дебатах він заявив, що в інтересах США завершити війну, і що Десантіс це зробить на посаді президента. Водночас він виступив проти необмеженої допомоги Україні або направлення американської армії в країну, а також заявив, що “ми змусимо європейців робити те, що вони повинні [зробити]”
Сенатор Тім Скотт своєю чергою наголосив, що ресурси, які США надсилають Україні, «на 90% є гарантованими як кредит”. Він також зауважив, що “наш національний життєвий інтерес полягає в поступовому занепаді російської армії».
«Деградуючи російську армію, ми фактично зберігаємо нашу батьківщину в безпеці... Напад на територію НАТО втягнув би нас і наші війська [у війну]. Деградуючи російську армію, ми зменшуємо, якщо не усуваємо [вірогідність] нападу на територію НАТО», – каже Скотт.
Колишня губернаторка Південної Кароліни Ніккі Гейлі продовжувала наполягати на підтримці України, вказуючи, що “Перемога Росії – це перемога Китаю”. Гейлі раніше називала Пекін головним геополітичним суперником США.
На таку думку пристав також і колишній віцепрезидент США Майк Пенс, за словами якого віддати Путіну Україну стало б “зеленим світлом” для вторгнення Китаю на Тайвань. “Мир приходить через силу”, - додав Пенс.
Своєю чергою, колишній губернатор Нью-Джерсі Кріс Крісті заявив, що питання України й допомоги США пов’язане з питанням зближення Росії, Китаю та Ірану. “За війну Росії в Україні платять китайці. Іранці постачають більш досконалу зброю, як і північнокорейці, зараз також, за заохочення китайців”, - додав Крісті.
Він також виступив проти логіки Рамасвамі щодо необхідності домовлятися з Росією для недопущення її зближення з Китаєм. “Нам потрібно прямо зараз сказати, що китайсько-російський альянс – це те, проти чого ми повинні боротися, і ми не вирішимо цього, відвідуючи та пригортаючись до Володимира Путіна”, - зауважив Крісті. На його думку, наступною ціллю Росії у разі підкорення України стане Польща.
Наостанок, Даґ Берґум, губернатор Північної Дакоти, не виголосив конкретних тез щодо України під час дебатів, однак, раніше висловився за підтримку України у захисті від російської агресії та наголошував на необхідності закінчити війну якомога скоріше.
Форум