Спеціальні потреби

Актуально

В ООН США, Франція, Британія звинуватили «вагнерівців» у збільшенні загрози екстремізму в Африці

Табір М'Берра в південно-східній Мавританії є одним з найбільших таборів у Західній Африці, де приймають біженців, які втікають від насильства, пов’язаного з групами джихадистів, малійськими силами та елементами «Групи Вагнера». Фото GUY PETERSON / AFP

Делегація США в ООН звинуватила «Групу Вагнера» у втручанні у внутрішні справи африканських країн та «збільшенні ймовірності зростання насильницького екстремізму» в регіоні Сахель, що між Сахарою та Суданською саванною і включає 12 країн.

«Підтримувана Кремлем «Група Вагнера» втручається у внутрішні справи африканських країн, грабує їхні ресурси, порушує права людини та ставить під загрозу безпеку миротворців і персоналу ООН», – заявив посол Річард Міллс, заступник представника США в ООН.

Він додав, що «присутність та операції «Групи Вагнера» не тільки не справляються з безпосередньою загрозою насильницького екстремістського руху, але й фактично збільшують ймовірність зростання насильницького екстремізму».

Виступаючи під час брифінгу Ради Безпеки ООН щодо Західної Африки та Сахелю у вівторок, Міллс сказав, що «Сполучені Штати глибоко стурбовані безпековою, гуманітарною та політичною кризами, що відбуваються в Сахелі; кризи, які викликають різке зростання сили та впливу насильницького екстремізму, який, як ми чули, поширюється на частини прибережної Західної Африки».

Представниця Франції підтримала слова Міллса, заявивши, що «модель», яку використовують найманці "Групи Вагнера", виявилася «повністю неефективною в боротьбі з тероризмом». Представник Британії наголосив, діяльність «Групи Вагнера» веде до погіршення безпеки, особливо в Малі, Буркіна-Фасо, Нігерії та басейні озера Чад. Він додав, що існує побоювання поширення нестабільності на прибережні країни Західної Африки.

Заступниця російського посла в ООН Анна Євстигнєєва відкинула ці звинувачення, назвавши їх спробами «спаплюжити російську допомогу Малі», де Москва має двосторонню угоду про допомогу перехідному уряду, «та іншим країнам Африки».

«Деякі країни сьогодні знову заявили, що Росія, очевидно, розграбовує ресурси Африки та сприяє зростанню терористичної загрози», — сказала вона, звинувативши ці неназвані країни в тому, що вони роблять те ж саме «в усьому світі й особливо в Африці».

Представниця Росії сказала, що «звинувачення проти Росії просто вражають, враховуючи здоровий глузд», і підривають субʼєктність африканських лідерів, які намагаються вирішити власні проблеми та визначити самим, з ким вони хочуть співпрацювати.

У своєму виступі Євстигнєєва не називала «Групу Вагнера», якою керує довірена особа президента Росії Володимира Путіна Євген Пригожин, а її найманців західні країни та експерти ООН звинувачують у численних порушеннях прав людини по всій Африці, зокрема в Центральноафриканській Республіці, Лівії та Малі.

Як повідомляв «Голос Америки», на початку грудня Державний департамент наклав санкції російську приватну військову компанію «Група Вагнера», яка діє на території України, Сирії та низки африканських країн, визнавши її однією з організацій, що обмежують свободу релігії за її діяльність у Центральноафриканській Республіці.

Також сенатори від Республіканської та Демократичної партій, на початку грудня подали до Сенату США законопроект, який передбачає визнання російської військової компанії "Група Вагнера" терористичною організацією.

За словами законодавців, злочини «вагнерівців» включають "вбивства та погрози журналістам, викрадення дітей, застосування нервово-паралітичної речовини проти цивільних, катування, зґвалтування та торгівлю жінками та дітьми".

Всі новини дня

“Нам потрібна українська перемога” — міністр закордоннихсправ Литви. Відео

“Нам потрібна українська перемога” — міністр закордоннихсправ Литви. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:27 0:00

"Треба визнати, що нам потрібна українська перемога. Інакше ми віддамо перемогу Путіну, що, у свою чергу, є кошмаром не лише для України, а й для всього регіону, для нас, для Латвії, для Литви, для інших – країн наших сусідів" — Ландсбергіс, міністр закордонних справ Литви.

Американські сенатори Шагін і Вікер озвучили небезпеки Росії та аргументи про підтримку України Сполученими Штатами

Фото для ілюстрації: Будівля Капітолію

Американські сенатори – демократка Джин Шагін і республіканець Роджер Вікер озвучили небезпеки Росії та аргументи на користь підтримки України Сполученими Штатами у серії інтерв’ю Центру аналізу європейської політики (CEPA) “Виграти війну. Виграти мир”.

“Тим людям, які думають, що нам не потрібно турбуватися про Росію, я можу сказати … є причина, чому Фінляндія та Швеція вирішили, що хочуть приєднатися до НАТО зараз. Це тому, що є загроза з боку [президента РФ] Володимира Путіна… Китай, Іран і Північна Корея також спостерігають”, – сказала сенаторка Шагін.

Щодо війни вона також наголосила: “Йдеться не лише про територіальну цілісність України. Йдеться про те, чи збираємося ми в демократичному світі стати і сказати, що авторитарні режими не можуть просто атакувати іншу країну”.

“Те, що відбувається у Європі, впливає не лише на Європу. Це впливає на весь інший світ, зокрема, на те, що вони [лідери країн, - ред.] роблять в Азії”, – сказала Шагін.

Однією з найскладніших для подолання проблем сенаторка вважає дезінформацію, наводячи у приклад ситуацію довкола розслідування збитого російською ракетою літака MH17 у 2014 році над Україною.

Шагін також зауважила про наростаючу небезпеку у Чорноморському регіоні та розповіла про участь у підготовці законопроєкту про безпеку в Чорному морі (Black Sea Security Act).

“Підтримка [Сполученими Штатами, - ред.] України допомагає нам у боротьбі з одним із наших головних противників у всьому світі, а це Росія”, – сказав своєю чергою під час конференції “Виграти війну. Завоювання миру” сенатор-республіканець Роджер Вікер.

Він наголосив, що підтримка України насправді відповідає інтересам національної безпеки США та глобальної стабільності. А своїм колегам-політикам, які заявляють, що “розподіл тягаря є важливим” і Європі, Канаді, Австралії “потрібно робити більше” нагадав, що у за обсягами допомоги Україні відповідно до свого ВВП інші країни зробили більше, ніж Сполучені Штати. “І це добре, – каже Вікер. – Ми раді допомогти, але ми взяли з собою наших друзів. І наші союзники разом зробили внесок більше ніж ми”.

Обоє сенаторів отримали нагороду від Центру аналізу європейської політики (CEPA) Freedom Fighter Awards 2023, зокрема за активну підтримку України. Як повідомляв Голос Америки, CEPA вручила нагороду і лідеру республіканців у Сенаті Мітчу Макконнеллу, відзначивши його стійке лідерство та підтримку України.

Макконнелл також навів аргументи на користь допомоги США Україні, а щодо її співвідношення із ВВП країни наголосив: “Це справді мала частка, яку ми надаємо для цих зусиль в Україні. Якщо Путін виграє, наступною буде країна НАТО. І я думаю, що набагато розумніше зупинити це вторгнення, виштовхнути його, і єдині, хто готовий брати участь у цьому, – це самі українці”.

Брифінг. У Сенаті закликають погодити нову підтримку для України
please wait

No media source currently available

0:00 0:31:09 0:00

Виробництво власних боєприпасів: на якому етапі Україна зараз? Відео

Виробництво власних боєприпасів: на якому етапі Україна зараз? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:01 0:00

Яка ситуація в Україні з виробництвом власних боєприпасів та іншого обладнання для армії? Що працює добре, а які процеси варто вдосконалювати? Розповідає директор фонду “Повернись живим” Тарас Чмут.

Оборонний бюджет США удвічі нижчий, ніж в часи Холодної війни — заступник міністра оборони США.

Через російську війну проти України Сполучені Штати наростили власне виробництво боєприпасів, однак воно все ще на недостатньому рівні. Про це розповів заступник міністра оборони США Вільям Лаплант.

Держсекретар США Ентоні Блінкен започаткував Ініціативу глобальної музичної дипломатії… і зіграв на гітарі. Відео

Держсекретар США Ентоні Блінкен започаткував Ініціативу глобальної музичної дипломатії, щоб піднести музику як дипломатичний інструмент для просування миру та демократії та підтримки ширших зовнішньополітичних цілей Сполучених Штатів.

Більше

XS
SM
MD
LG