Спеціальні потреби

Провідним кандидатом на держсекретаря США став противник санкцій проти Росії


Рекс Тіллерсон
Рекс Тіллерсон

Тісні зв'язки глави Exxon Mobil Рекса Тіллерсона з президентом Росії можуть стати предметом особливого розгляду на слуханнях в СенатіПрезидент і генеральний директор Exxon Mobile Рекс Тіллерсон є фаворитом новообраного президента Дональда Трампа серед кандидатів на посаду держсекретаря, повідомляють два представники перехідної команди Трампа.

Як пише видання The Wall Street Journal, Тіллерсон став провідним претендентом на посаду керівника Державного департаменту поряд з колишнім критиком Трампа і республіканським кандидатом в президенти на виборах 2012 року Міттом Ромні. Колишній мер Нью-Йорка Рудольф Джуліані був також в короткому списку Трампа, поки він не вийшов з числа претендентів в п'ятницю, пояснивши рішення планами повернутися в приватний бізнес.

Керівник найбільшої акціонерної компанії в світі Тіллерсон має великий досвід ведення міжнародного бізнесу, в тому числі укладення угод з Росією. Співпраця Тіллерсона з Росією, в тому числі його особисті зв'язки з президентом Володимиром Путіним, швидше за все, привернуть увагу в ході слухань у Сенаті щодо затвердження його кандидатури, враховуючи спроби Росії вплинути на результат президентських виборів в США в листопаді.

Рекс Тіллерсон був критиком санкцій США проти Росії за вторгнення у Крим: Exxon Mobil мусила відмовитися від деяких проектів, що спричинило збитки у сумі 1 мільярд доларів.

У 2013 році президент Путін нагородив Тіллерсона орденом.

У вівторок Тіллерсон провів приватну зустріч з новообраним президентом після рекомендації колишнього держсекретаря США Кондолізи Райс і міністра оборони Роберта Ґейтса. Представник перехідної команди сказав, що Трамп був позитивно вражений стилем і досвідом Тіллерсона.

Іншими кандидатами на посаду держсекретаря вважаються колишній посол США в ООН Джон Болтон, голова комітету з міжнародних відносин Сенату Боб Коркер, колишній генеральний директор Ford Motor Company Алан Мулаллі і відставний адмірал Джеймс Ставрідіс.

Дивіться також: Перспективи розвитку для російського бізнесу за президентства Трампа

Перспективи розвитку для російського бізнесу за президентства Трампа. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:46 0:00

XS
SM
MD
LG