Спеціальні потреби

Американське милосердя крізь клаптикові ковдри


Жінки працюють над проектом клаптикової ковдри
Жінки працюють над проектом клаптикової ковдри

«Шляхи милосердя» – так називається виставка, основними «героями» якої стали різнобарвні клаптикові ковдри. Такі ковдри шили в США ще у XIX столітті, і кожна з них розказувала свою історію. Ті ж ковдри, які представлені у Музеї Великої вітчизняної війни, були зроблені жінками з Північної Америки під час Другої світової війни. Спонсором проведення виставки став Відділ преси, освіти і культури Посольства США в Україні.

Оригінальні ковдри волонтерки пересилали Ен Кеннінг-Тіхелаар з Нідерландів, яка брала участь у Русі Опору та надавала притулок біженцям з України. Цим біженцям і передавалися клаптикові ковдри з США як символ милосердя та підтримки.

Виставку відвідав і посол США в Україні, Джон Теффт, який відзначив одночасну простоту і героїзм тих людей, які допомагали іншим людям.

«Героїзм на війні зазвичай асоціюється в нас із героїзмом на полях битв, і це цілком зрозуміло. Сьогоднішня виставка теж розповідає нам про героїзм. Але робить це завдяки простим клаптиковим ковдрам. Їхня простота нагадує нам про те, що особисті вчинки співчуття і доброти також є справжнім виявом героїзму. Ен Тіхелаар говорила: всі, хто вкривався цими покривалами, щось втратили у цій війні – дім, близьких, віру. Вкриваючись ними, ці люди готувалися до того, щоб почати нове життя», – сказав Джон Теффт.

«Шляхи милосердя» стали спільним проектом музею Великої Вітчизняної війни та стипендіатки програми ім. Фулбрайта Лінди Норріс із Рівергілла (США). Українські музейники додали до експозиції фотографії, листи та інші матеріали, які розповідають історії людей, котрі ризикували життям, щоб допомогти іншим. Експонати знайомлять із українцями, які переховували цілі єврейські родини, військовополонених, важко поранених солдатів під час війни.

Лінда Норріс знайомить із цими ковдрами глядачів з різних країн. Адже головна ідея виставки – закликати робити добро іншим, навіть незнайомим людям. Саме тому, як впевнені організатори, «Шляхи милосердя» є актуальною виставкою, питанням до кожного з нас – чи здатні ми на милосердя, чи здатні допомогти незнайомцю.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG