Спеціальні потреби

Китайський дисидент готується до від’їзду у США


Чень Гуанчен перед зустріччю з журналістами у пекінській лікарні.
Чень Гуанчен перед зустріччю з журналістами у пекінській лікарні.

Китайський активіст Чень Гуанчен повідомив, що всі документи для його від'їзду в США готові, і йому залишилося лише отримати паспорт.

У середу Чень зустрівся із репортерами у пекінській лікарні, де він проходить лікування від травм, отриманих під час втечі з-під домашнього арешту.

За словами дисидента, він упевнений, що влада Китаю дозволять йому залишити країну на умовах, узгоджених Вашингтоном і Пекіном минулого тижня. Нагадаємо, 40-річному адвокату запропонували стипендію для навчання на юридичному факультеті Нью-Йоркського університету.

Втікши з-під домашнього арешту, Чень шість днів провів у посольстві США в Пекіні, після чого китайська влада звинуватила американців у «втручанні» у внутрішні справи країни.

Спочатку Чень погодився на пропозицію залишитися в «безпечному місці» в Китаї і продовжити вивчення права, проте після від'їзду з посольства він передумав, пояснивши це тим, що його родині погрожують.

У п'ятницю Міністерство закордонних справ КНР дозволило Гуанчену подати заявку на навчання за кордоном.

У 2006-му році активіста засудили до чотирьох років тюремного ув'язнення у зв'язку з його боротьбою проти примусових абортів у Китаї. З 2010-го року Чень перебував під домашнім арештом, а 22 квітня 2012-го втік, попросивши притулку в американському посольстві.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG