Спеціальні потреби

США заявили, що китайський інакодумець бажає виїхати за кордон


Чень Гуанчен з родиною
Чень Гуанчен з родиною

Високопосадовці США заявили, що незрячий китайський правозахисник Чень Гуанчен висловив бажання залишити Китай разом зі своєю родиною. У середу дисидент покинув територію посольства США у Пекіні, де він протягом шести днів переховувався після втечі з-під домашнього арешту.

Прес-секретар Державного департаменту Вікторія Нуланд повідомила, що американські високопосадовці обговорюють різні можливості з Ченем, який тепер перебуває у лікарні в Пекіні під китайським наглядом. Він залишив посольство США у рамках домовленості, досягнутої з урядом Китаю, який пообіцяв переселити Ченя і його родину в «безпечне» місце в країні.

Проте у четвер Чень сказав кореспондентам, що китайська влада погрожувала смертю його родині і, що він тепер не вірить, що Пекін дотримається своєї обіцянки.

Американська сторона заявила, що вдасться до всіх можливих заходів, щоб допомогти Ченю, проте заперечила повідомлення про те, що на Ченя чинили тиск, щоб він залишив посольство. Посол Ґері Лок сказав, що правозахисник з нетерпеливістю очікував возз’єднання з родиною.

Справа китайського дисидента дещо затьмарила щорічні переговори США та КНР у Пекіні. У соїй промові, державний секретар Гілларі Клінтон не згадувала Ченя, але закликала Китай захищати права людини.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG