Спеціальні потреби

Уряд США підтримав українських жінок з інвалідністю, які прагнуть реалізувати себе у політиці


Жінки з інвалідністю можуть бути громадськими активістами і впливати на політику. Це довели учасниці політичної школи «Лідерка», заснованої при Міжнародній фундації виборчих прав (IFES).

20 активних і мотивованих жінок з усієї України змагалися за стипендію на стажування в центральних органах влади.

Фіналістки, які отримали досвід політичного управління, із захопленням розповідають про свої плани на майбутнє.

Леоніда Пономарьова
Леоніда Пономарьова

Киянка Леоніда Пономарьова у п’ять років втратила зір. Вона хоче допомогти Центральній виборчій комісії розробити зручну процедуру голосування для таких, як вона, незрячих людей. Віри в те, що їй це під силу, додала участь у школі «Лідерка». Цей проект має на меті залучити жінок з інвалідністю до участі у політиці.

Леоніда пишається своїми здобутками. Ось що вона розповіла “Голосу Америки: «Протягом стажування я ознайомлювалася із постановами ЦВК, детально вивчала виборчий кодекс. У своєму короткому огляді, який я подала для працівників ЦВК, я написала на прикладах, що і як може працювати для людей з інвалідністю по зору».

Наталя Шишолік
Наталя Шишолік

Волинянка Наталя Шишолік у візку від народження. Завдяки школі «Лідерка» пройшла стажування у парламентському комітеті із соціальної політики. Тепер мріє створити таку ж школу, яка б допомогла реалізувати себе жінкам з інвалідністю, у себе вдома, у містечку Маневичі.

Треба йти і робити самим


«Для нас будуть робити більше можливостей, тільки якщо жінки з інвалідністю показуватимуть, що ми є і що ми хочемо працювати, хочемо змінювати свою країну”, - вважає Наталя. За її словами, “Не треба чекати, коли хтось, можливо, щось для нас зробить. Треба йти і робити самим».

Школа «Лідерка» об’єднала жінок на візках, незрячих і нечуючих. Але попри те - активних і небайдужих. Ідея створення такої школи виникла у киянки Юлії Сачук. Вона давно займається захистом прав людей з інвалідністю, очолює громадську організацію “Боротьба за права”. З власного досвіду знає, як багато перешкод виникає перед тими жінками з інвалідністю, що вирішують присвятити себе громадській діяльності.

Юлія Сачук
Юлія Сачук

«Я бачила, наскільки не вистачає жінок з інвалідністю в державних органах влади, у ВР, в різних установах, де приймаються рішення щодо наших прав», – розповідає Юлія.

Ідею допомогло втілити американське посольство.

цей проект посприяє, щоб в українську політику приходило більше таких жінок


Як сказала “Голосу Америки” координатор ґрантів Кетрін Кунс, «Ми підтримуємо організації, що заохочують громадський активізм. Підтримуємо також жінок з інвалідністю. У цій програмі поєдналося те і друге. Ми сподіваємося, цей проект посприяє, щоб в українську політику приходило більше таких жінок».

Кетрін Кунс
Кетрін Кунс

На це сподіваються і учасниці школи «Лідерка».

Учасниця школи “Лідерка” з Києва Юлія Миронюк зауважила: «Якщо до «Школи лідерки» було багато сумнівів, багато страхів, то зараз це потрошку долається».

Як додає Вікторія Харченко з Каховки, «Це дуже крута програма, вона дала мені впевненість у собі, нові знайомства. Новий поштовх, віру в себе».

«Я хочу зануритися в правозахист і отримати освіту в цій сфері», – ділиться планами Тетяна Герасимова з Кам’янського.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG