Спеціальні потреби

Суд ООН: декларація незалежності Косова не порушує міжнародних законів


Суд ООН: декларація незалежності Косова не порушує міжнародних законів
Суд ООН: декларація незалежності Косова не порушує міжнародних законів

Міжнародний суд ООН в Гаазі виніс рішення, що одностороння декларація незалежності Косова від Сербії у 2008 році не порушує міжнародного права.

Хоч рішення суду не є зобов`язуючим, для багатьох країн воно зможе послужити юридичним виправдання аби підставою винання уряду у Приштині.

Дотепер 69 країн – включно із Сполученими Штатами і понад 20 країнами Європейського Союзу, визнали декларацію незалежності Косова. Сербія та її традиційна союзниця – Росія, яка є постійним членом Ради Безпеки ООН – виступають проти цього рішення.

Рік тому уряд у Белграді звернувся до 15-членного суду з проханням винести рішення в справі законності декларації, вважаючи, її порушенням міжнародних норм. Сербські юристи заявили судові, що декларація, якщо буде підтримана, створить небезпечний прецедент і заохочуватиме сепаратистські рухи в інших частинах світу.

Однак голова суду Хісасі Овада, який озвучив детальне рішення суддів, заявив, що в міжнародному праві немає положень, яким суперечили б подібні декларації.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG