Спеціальні потреби

Новий міністр оборони від Януковича


Новий міністр оборони України Дмитро Саламатін
Новий міністр оборони України Дмитро Саламатін

Український президент призначив нового міністра оборони Дмитра Саламатіна. Новообраний очільник міністерства родом з Казахстану, громадянин Росії до 1999 року, член фракції Партії регіонів з 2006 року. У вівторок Віктор Янукович представив новопризначеного міністра вищому офіцерському складу збройних сил України.

Попереднім міністром був Михайло Єжель, якого часто критикували і Віктор Янукович, і прем’єр-міністр Микола Азаров. Неодноразово колишнього голову міноборони звинувачували у корупції.

До призначення Дмитро Саламатін працював генеральним директором державного концерну «Укроборонпром». Компанія займалася експортом та імпортом продукції і послуг військового та спеціального призначення. Також у ЗМІ повідомляють, що Саламатін є зятем колишнього першого віце-прем’єра Росії Олега Сосковця.

Призначення ж на такий пост Дмитра Саламатіна опозиція та експерти розцінюють як чергову розстановку «своїх» у силових структурах.

Заступник голови Верховної ради, представник партії «Батьківщина» Микола Томенко нагадав в ефірі ТВі, що новий міністр оборони запам’ятався українцям своїм вмінням вирішувати конфлікти. Так, у 2010 році, під час найбільшої бійки у парламенті між фракціями БЮТ та Партією регіонів, Дмитро Саламатін кидався стільцями у своїх опонентів і навіть зламав ніс одному з депутатів. Також новий міністр оборони «засвітився» у іншому скандалі, де також фігурував стілець. У службовому кабінеті він побив стільцем директора заводу «Термохолод» Юрія Кисельова.

«Важко сказати, який з нього фахівець в галузі національної безпеки і оборони, швидше він фахівець у локальних військових діях. Я маю на увазі бійки», – зазначив Микола Томенко.

Невпевнений у компетентності нового міністра оборони і колишній глава цієї установи Анатолій Гриценко. Політика цитує його прес-служба: «Саламатін не проявив себе як людина, яка розуміється у військовій політиці, і я не впевнений, що він взагалі усвідомлює цю сферу, за яку йому доведеться відповідати». На думку Анатолія Гриценка, Віктор Янукович керувався такими якостями при виборі нового міністра оборони як «особиста відданість, готовність виконати будь-який наказ».

В Партії регіонів навпаки, переконані, що Дмитро Саламатін дбатиме про українську армію. «Це дійсно порядна й надійна людина. Пройшла значний трудовий шлях – він працював і в шахті гірничим працівником, був у лавах Радянської армії, служив строкову службу», наводить слова депутата Валерія Бондика прес-служба Партії регіонів.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG