Спеціальні потреби

Ніхто не має жодних ілюзій про обличчя української влади - Олег Коцюба


Захід не має ілюзій щодо української влади - коментар.
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:20 0:00

Захід не має ілюзій щодо української влади - коментар.

Академічні кола США активно обговорюють ситуацію в Україні і виливають свої думки на шпальти західних газет та журналів.

Олег Коцюба, докторант Гарвардського університету нещодавно детально пояснив як зародились протести і, що відбувається в Україні для американського читача в газеті New York Times.

​За словами Олега Коцюби, академічні і урядові кола у США вітають народження і укріплення громадянського суспільства в Україні. Те, що люди масово вийшли на протест за ідею євроінтеграції демонструє, що громадяни України готові відважно відстоювати свої права. На думку експерта, заради досягнення своїх цілей сьогодні , протестуючі не можуть зупинятись:


«Ці справи у руках протестувальників. Якщо протести надалі залишатимуться масовими, якщо й опозиція і мирні протестувальники, які є в Києві та в інших містах, зможуть створити дійсно масові протести, тобто йдеться про національно-загальні страйки, йдеться про те, щоб покласти країну і просто показати владі, що варто заслухатися до думок тих людей, які протестують зараз. Якщо це станеться, влада буде змушена реагувати у той чи інший спосіб».

Експерт вітає висування протестувальниками та опозицією як короткострокових, так і довгострокових вимог:

"Ідеться про переформатування політичної системи. Ідеться про те, щоб забрати повноваження у президента, у тих, які тепер призвели до такої ситуації. Отже, ідеться про певний рух у напрямку до парламентарської республіки. Я вважаю, що це саме ті зміни, які в далекій перспективі повинні ставитися за мету. Якщо говорити про коротку перспективу, звісно, перша вимога – відставка уряду".

"Це абсолютно зрозуміло і створення тоді, в певній формі, перехідного уряду, який міг би взяти ситуацію в свої руки, зокрема, і знову ж таки зайнятися підписанням Угоди про асоціацію і вільну торгівлю з Європейським Союзом".

За словами експерта як Захід, так і Сполучені Штати пережили певну паузу у стосунках з Україною, і тому зайняло трохи часу для адекватної реакції Заходу.

Але за словами Олега Коцюба сьогодні вже ніхто не має ніяких ілюзій про справжнє обличчя української влади:
Ідеться про переформатування політичної системи. Ідеться про те, щоб забрати повноваження у президента, у тих, які тепер призвели до такої ситуації
Олег Коцюба

«Я думаю, що американці і європейці не мають жодних ілюзій стосовно Януковича, стосовно його уряду, стосовно тих людей, які є зараз в його оточенню. Спеціальні служби Сполучених Штатів і Європи мають інформацію про різні оборудки і президента і його оточення і його уряду. Я думаю, що зараз готуються кілька варіантів впливу на Україну як саме реагувати в найгіршому випадку».

Докторант Гарварду також ділиться рекомендаціями, що робити як до протестувальників, так і до влади:

"До опозиції, але насаперед, також до мирних протестувальників, які є зараз в Україні на різних Майданах і в різних містах – найперше: Ви мусите залишатися чисельними і Ви мусите чітко сформулювати свої вимоги як на коротку перспективу, так і на довгу перспективу. Ми не можемо собі дозволити втратити цього шансу, щоб переформатувати політичну систему України".

Головне не допустити репресій - екс-радник Путіна
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:46 0:00
"Якщо говорити про владу, перша вимога – це дослухатися до протестів на вулицях. Влада не може ігнорувати свого власного народу. Вона повинна вступити в діалог, повинна почати шукати виходу з цього тупика", - переконаний науковець Гарвардського університету Олег Коцюба.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Десяті роковини трагедії МН17. Наслідки. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:22 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG