Спеціальні потреби

Україна може стати житницею Китаю


Найгірша за останні 50 років посуха у США завдала серйозної шкоди врожаю. Тож країни, які залежать від американського імпорту продуктів харчування активно шукають шляхів убезпечити себе від продовольчої кризи. Так, Китай звернув серйозну увагу на Україну і прагне забезпечити для себе ексклюзивні умови роботи із національними виробниками.

Через посуху у США, цього року країни-імпортери, які не забезпечать для себе нових постачальників, можуть опиниться у дуже складній ситуації. Для України це можна означати унікальні можливості. Питання лише в тому, чи зможуть українські підприємства скористатись сприятливими умовами
Посуха нищить врожай у центральних штатах США. Погодні аномалії – цілком в рамках прогнозів експертів, які передбачають скорочення виробництва продуктів в найближчі 10 років та – відповідно – зростання цін на них.

Сьогодні Китай активно намагається убезпечити себе від ймовірної продовольчої кризи і прагне зробити Україну своєю житницею.

Галина Ковток – виконавчий директор компанії Укрленд Фармінг одного з найбільших агро-підприємств України. Підприємство має більше півмійльона гектарів землі, а Галина особисто домовилась про 4-мільярдний кредит від китайців.

"Цього року Украленд Фармінг може стати першою українською компанією, яка відправить продукти до Китаю. Нині ми працюємо над отриманням необхідних сертифікатів. Починаємо з кукурудзи, далі буде інша продукція", - каже Галина.

Населення Китаю, та його достаток постійно зростають, тож очікується, що незабаром саме Пекін замінить Японію в якості найбільшого імпортера кукурудзи.

Завдяки інвестиціям, Укрленд Фармінг з одного гектара землі вже отримує кількість зерна, яку можна порівняти із показниками американських фермерів.

Втім, так само як і у США, добрий врожай залежить від води.

Юрій Щербак менеджер компанії Укрленд Фармінг, очікує, що врожай буде на 15 відсотків меншим.

"Цього року, нажаль, очікуємо зменшення врожаю. Головна причина – посуха, зменшення кількості опадів", - каже Юрій.

Через посуху у США, цього року країни-імпортери, які не забезпечать для себе нових постачальників, можуть опиниться у дуже складній ситуації. Для України це можна означати унікальні можливості. Питання лише в тому, чи зможуть українські підприємства скористатись сприятливими умовами.
XS
SM
MD
LG