Спеціальні потреби

Порошенко має бути дуже обережним з цими протестами - західні оглядачі та журналісти про події у Києві


Низка західних оглядачів називає "новою нормою" для України протести за "велику політичну реформу" під Верховною Радою у Києві, які об'єднали молодих політиків-реформаторів, яких в останні роки розхвалювали на Заході, контроверсійного екс-президента Грузії Саакашвілі та представників волонтерських підзрозділів, яких на Заході пов'язують з українськими олігархами.

"Нічого особливо контроверсійного у цьому немає. Це нова норма для щоденної української політики", - прокоментував склад учасників мітингів під Верховною Радою 17 жовтня Александр Кларксон, політолог-міжнародник, викладач Королівського коледжу у Лондоні.

Із подіями, описаними Джорджем Орвеллом у повісті-антиутопії «Колгосп тварин» порівняв мітинги під ВР Шон Волкер, кореспондент британського видання The Guardian у Москві.

"Схоже, що Україна проходить через наступу фазу пост-Майдану, яка викликає аналогії із сюжетом "Колгоспу тварин" Джорджа Орвелла...", - твітував Волкер напередодні.

"Колгосп тварин" розповідає про переродження революційного суспільства від ідей рівності до диктатури.

Протестувальники у Києві вимагають створення антикорупційного суду, зміни виборчої системи, зняття недоторканості народних депутатів.

В акції "Всеукраїнський збір" за "велику політичну реформу" під будівлею Верховної Ради взяли участь активісти політсил та громадських об'єднань "Рух нових сил", "Альтернатива", "Демальянс", рух "Чесно", добровольці батальйону "Донбас" на чолі із нардепом Семеном Семенченком, представники політичної партії "Національний корпус" основою якої є активісти громадської організації Цивільний корпус "Азов", колишні військовослужбовці полку "Азов".

"Євромайдан стає Зеромайданом", - написав після подій вівторка 17 жовтня Адріан Каратницький, експерт аналітичного центру Atlantic Council у Вашингтоні.

"Насильство, нетерпимість, демагогія, репресії. Візитівки Саакашвілі: Гайль Міхо! Гайль Міхо! Гайль Міхо!" , - також заявив Каратницький. Даний експерт тривалий час критикує екс-президента Грузії і прогнозував, що його призначення на посаду голови Одеської ОДА не принесе позитивних результатів.

Сам Міхеіл Саакашвілі на своїй сторінці у Facebook засудив насильство на мітингу, зокрема проти нардепа Барни, якого Саакашвілі власноруч врятував у небезпечній ситуації на протесті.

"Закликаю всіх стримувати емоції та не піддаватися на провокації, щоб не нашкодити нашій спільній і дуже шляхетній справі", - написав Саакашвілі.

У ході мітингу також постраждав співробітник Національної поліції. Нардеп Мустафа Найєм, один із організаторів заходу, відзначив, що правоохоронець сам спровокував насильство, а учасники події не коїли провокацій.

Його слова заперечив Антон Геращенко, радник міністра внутрішніх справ України.

"Мустафа Найєм, Єгор Соболєв, Василь Гацько, Сергій Лещенко та Міхеіл Саакашілі вчора багато заявляли, що мітинг біля Верховної Ради носить ненасильницький характер. Це відверта, нагла брехня! Організатори мітингу закликали під свої прапори провокаторів, которі прийшли з єдиною метою - бити та крушити", - заявив Геращенко у Facebook, супроводивши заяву промовистим відео.

Між тим Адріан Каратницький вказав на невисоку явку на мітингу, але зауважив, що її не можна сприймати як буцімто ознаку незацікавленості українців у реформах.

"Спроби Саакашвілі зібрати масовий мітинг очевидно провалились... Між тим невисока явка на мітингу характеризує саме невпорядкований "рух", на лідерство у якому претендує Саакашвілі. Явка не є показником настроїв у суспільстві. Українці хочуть сильніших заходів проти корупції та прогресу у царині реформ. Між тим, вони схоже не хочуть досягнути цих цілей у компанії найбільшого демагога та фальшивки в Україні", - зауважив Каратницький.

При цьому експерт також озвучив пораду українським політикам-реформаторам Мустафі Найєму та Андрію Садовому.

"Я сподіваюсь, що такі люди, як Найєм та Андрій Садовий завчать урок, який дали протести 17 жовтня. Бережіть свою гідність та тримайтесь подалі від авторитарного політика та серійного брехуна", - відзначив експерт.

Пораду Порошенку у зв'язку із протестами у Києві озвучив Тімоті Еш, британський економіст, який спеціалізується на аналізі ситуації в Україні.

"Порошенко має дуже обережно поводитись з цією ситуацією. Плюс йому справді потрібно показати прогрес у царині боротьби з корупцією", - твітує Еш.

Дивіться також: Історії сексуальної наруги поширюють у соціальних медіа люди по всьому світу

Історії сексуальної наруги поширюють у соціальних медіа люди по всьому світу. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:58 0:00

XS
SM
MD
LG