Спеціальні потреби

Ми перебуваємо і в наступі, і в обороні – заступниця міністра оборони України Ганна Маляр


Заступниця Міністра оборони України Ганна Маляр AP Photo/Michal Dyjuk
Заступниця Міністра оборони України Ганна Маляр AP Photo/Michal Dyjuk

Наступальні дії українського війська тривають на декількох напрямках на сході та півдні України. Водночас ворог так само здійснює наступ на декількох напрямках. “Тому зараз ми перебуваємо і в наступі, і в обороні”, - розповіла в інтерв’ю Голосу Америки заступниця міністра оборони України Ганна Маляр.

За інформацією Маляр, у відповідь на український наступ на бахмутському напрямку росіяни збільшили кількість артилерійських і мінометних обстрілів, завдають авіаційних ударів і цим ускладнюють просування. Утім минулого тижня українські військові просунулися щонайменше на 6,5 км вперед та звільнили понад 90 кв.км.

Збройні сили стикаються із суцільним замінуванням і з протидією ПТУРами і дронами-камікадзе з боку росіян, каже Маляр.

Щодо озброєння, то через щоденні витрати Україна постійно потрібно поповнення. Основні потреби, за словами Ганни Маляр, це насамперед протиповітряна протиракетна оборона, щоб закрити небо. Ще одна “потреба номер один” – далекобійна зброя, каже посадовиця. І, безумовно, боєприпаси. На Сході, каже Маляр, росіяни часом вистрілюють по 70 тисяч снарядів за день. Ще одна з найважливіших потреб – бойова авіація.

Росіяни готувалися до цього 30 років. Ми – роззброювалися. Тому вийти з ними на паритет по озброєнню вкрай складно.
Ганна Маляр

“Росіяни готувалися до цього 30 років. Ми роззброювалися – виконували свої міжнародні зобов'язання. Вони – озброювалися. Тому вийти з ними на паритет з озброєння вкрай складно. Ми поки що не виходимо на цей паритет”, - додала Маляр.

Британська розвідка наводить власні дані щодо українського контрнаступу та ситуації в Україні щодо окупованих Росією територій.

Міноборони Великої Британії наводить відповідну карту у Twitter:

  • 16x9 Image

    Мирослава Ґонґадзе

    Керівниця мовлення Голосу Америки у Східній Європі. На додаток до праці на «Голосі Америки», часто виступає як експерт із питань України, Східної Європи та свободи слова на пострадянському просторі. Статті Мирослави друкуються на шпальтах таких світових видань, як Wall Street Journal, Washington Post, NPR, Journal of Democracy. Мирослава є співавтором науково-публіцистичної роботи «Розірваний нерв» про протестний рух в Україні 2000-2004 років.

    З освітою правника, здобутою у Львівському державному університеті, має великий досвід роботи в галузі журналістики та зв'язків із громадськістю. Працювала журналістом, редактором, продюсером, керівником медіа-кампаній в Україні та США у низці політичних і медійних організацій, у тому числі RFE/RL, Інтерньюз, IRI, NDI.

    Серед іншого – Мирослава також здобула освіту у Гарвардському університеті за стипендією Фундації Німана (2018-2019 рр.), була дослідником Університету Джорджа Вашингтона (2003) та володарем стипендії Рейгана-Фасела Національного фонду за демократію (2001). «За видатний внесок у розвиток журналістики, активну громадянську позицію та професійну майстерність» Мирослава Ґонґадзе нагороджена Орденом княгині Ольги.

    Інформувати, поєднувати й об’єднувати людей та ідеї, надихати – такою Мирослава бачить свою місію.

    У вільний від роботи час, якщо такий з’являється, захоплюється подорожами, мистецтвом, фотографією.

    Має дорослих доньок-близнюків Нану та Саломе.

Форум

Розсилка

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG