Спеціальні потреби

Кому на користь заборона чиновникам критикувати владу?


Постанова уряду України, яка вимагає від чиновників утримуватися від публічної критики органів державної влади та посадовців викликала заперечення у західних журналістів та деяких українських користувачів Twitter.

Такий пункт прописано у постанові уряду "Про затвердження Правил етичної поведінки державних службовців" від 11 лютого (№65), оприлюдненій на урядовому порталі 1 березня.

Відповідно до них, держслужбовці мають дотримуватися таких принципів: служіння державі і суспільству; гідна поведінка; доброчесність; лояльність; політична нейтральність; прозорість і підзвітність; сумлінність.

"Україна хоче позбутись комуністичного минулого. Але цей "закон про вірність" дуже нагадує радянські часи", - пише Кріс Міллер, редактор видання Mashable, який провів в Україні майже 6 років.

"Це радше контрпродуктивний крок... Заборона українським чиновникам критикувати уряд "заради відновлення довіри громадськості"", - твітує журналіст Reuters в Україні Алессандра Прентіс.

Деякі користувачі Twitter також критично поставились до ідеї заборонити критику влади.

Окремі користувачі не стримували емоції, порівнюючи чиновників, які критикують владу із жінкою, яка дає прочухана чоловіку-алкоголіку.

"Голос Америки" також ініціював опитування у Twitter з приводу даної теми.

А що думаєте ви? Розкажіть нам у коментарях.

Дивіться також: Ці експертні прогнози щодо майбутнього безпеки у Європі та Україні варті уваги

Ці експертні прогнози щодо майбутнього безпеки у Європі та Україні варті уваги. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:04 0:00

Відео - найголовніше

Чотири уроки війни. Думки західних аналітиків. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:20 0:00
XS
SM
MD
LG