Спеціальні потреби

Юлія Тимошенко потребує операції


КИЇВ - Колишній прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко, яка відбуває в даний момент семирічне ув'язнення, потребує інвазивної терапії. Про це журналістам 10 червня сказав головний лікар берлінської клініки «Шаріте» (Charité) Карл-Макс Айнхойпль, повідомляє офіційний Інтернет-сайт Юлії Тимошенко.

«Через півтора року з початку всіх подій і в результаті стагнації всього медичного процесу ми повинні були знову висунути припущення про необхідність проведення інвазивної терапії (пов'язаної з проникненням всередину організму - Т.Б)», - підкреслив Карл-Макс Айнхойпль. Він заявив про необхідність продовження лікування Юлії Тимошенко в стаціонарних умовах.

«Пані Тимошенко повинна продовжувати лікування в лікарні. І в такому разі її виписка і повернення до в'язниці аж ніяк не було б позитивним рішенням. Крім того, зараз треба винести певні рішення з точки зору медицини», - сказав головний лікар німецької клініки після відвідування Юлії Тимошенко у харківській лікарні.

Лікар берлінської клініки з жалем відзначив відсутність прогресу в поліпшенні стану здоров'я Юлії Тимошенко. У той же час, доктор Айнхойпль підкреслив, що при призначенні лікування необхідно враховувати фактор страху, який відчуває Юлія Тимошенко. «Саме цей страх ускладнює лікування хронічного захворювання, ускладненого больовим синдромом. Сьогодні ми складемо висновок і підпишемо його. І після того, як ми дізнаємося, яке рішення прийняла Юлія Тимошенко після всіх наших рекомендацій, ми зможемо намітити кроки подальшої роботи », - зазначив він.

Як повідомляє українське національне інформаційне агентство («Укрінформ»), відповідаючи на запитання про суть інвазивного лікування, доктор Айнхойпль сказав, що воно передбачає «стереотаксичні заходи, аж до оперативного втручання».

Про «блокаду» і свободу

У свою чергу на цьому ж брифінгу головний нейрохірург Міністерства охорони здоров'я України Євген Педаченко зазначив, що «питання про операцію не стоїть», повідомляє «Укрінформ». За його словами, українські лікарі запропонували, щоб «лікувальну блокаду» Юлії Тимошенко зробили німецькі фахівці, адже «є недовіра Юлії Тимошенко до українських лікарів». Але для цього необхідна згода пацієнтки, зазначив Євген Педаченко.

Він уточнив, що українські лікарі не мали можливості 10 червня зустрітися з Юлією Тимошенко, бо вона не захотіла з ними спілкуватися, «вони тільки брали участь у спільному обговоренні її стану здоров'я».

Деякі українські політологи вважають, що діагностика і нові заяви німецьких фахівців щодо здоров'я Юлії Тимошенко ведуть або до її звільнення, або до можливості отримати більш якісне лікування.

На думку голови ради директорів Інституту політичних і маркетингових досліджень імені Тараса Шевченка Володимира Бондаренка, «медичний аспект» кримінальної справи колишнього прем'єр-міністра вказує на необхідність її звільнення.

«Але Юлія Тимошенко не погодиться залишити Україну, поки вона не отримає фактичного звільнення. Вона не захоче лікуватися за кордоном у статусі політв'язня, адже це б свідчило про особливі для неї умови», - каже Володимир Бондаренко Російській службі «Голосу Америки».

Він стверджує, що рішення звільнити Юлію Тимошенко для української влади - вкрай непросте і важке. Але піти іншим шляхом, при цьому виконавши свої зобов'язання перед Брюсселем і Вашингтоном у офіційного Києва немає, каже Володимир Бондаренко: «Президент Віктор Янукович може помилувати її, враховуючи стан її здоров'я. Якось інший політичний в'язень Юрій Луценко вже говорив, що у Юлії Тимошенко великі проблеми зі здоров'ям. Його прогнози підтвердилися, і немає підстав не довіряти сьогоднішнім висновкам німецьких лікарів », - підкреслює Володимир Бондаренко.

Формальності і європейські вимоги

На питання, коли це могло б статися, політолог каже, що терміни звільнення опального лідера опозиції прогнозувати непросто, але, ймовірно, ця подія може бути якось пов'язане з підписанням Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом у листопаді 2013 року.

Заступник директора Інституту світової політики Катерина Зарембо закликає розділяти ці два поняття - «юридичне звільнення» і «відправлення на лікування». Вона каже Російській службі «Голосу Америки», що перше - дійсну свободу - Юлія Тимошенко отримає, найімовірніше, нескоро.

«Звільнення Юлії Тимошенко, не думаю, що станеться до 2015 року. У неї термін - сім років. Мені складно припустити, що вона буде достроково звільнена. Можливо, запобіжний захід буде якось змінений. В умовах до підписання Угоди про асоціацію з Євросоюзом формально немає конкретного пункту - звільнити Юлію Тимошенко. Там йдеться про необхідність прибрати в Україні вибіркове правосуддя. Надання можливості колишньому прем'єр-міністру виїхати на лікування за кордон можна розцінювати в контексті бажання офіційного Києва зробити крок назустріч європейським вимогам», - підкреслює Катерина Зарембо.

У той же час, вона вважає, що вимоги офіційних Вашингтона і Брюсселя щодо демократичних процесів в Україні базуються на «цивілізаційному виборі» і «довгостроковій перспективі».

А це означає, продовжує Катерина Зарембо, що, наприклад, всі головні політичні гравці Європейського Союзу повинні знайти свій, внутрішній компроміс щодо «справи Юлії Тимошенко»: «Є інсайдерська інформація про те, що у Юлії Тимошенко, приблизно,«п'ятдесят на п'ятдесят» шансів поїхати лікуватися за кордон і цей факт зніме питання про Юлію Тимошенко на порядку дня підписання Угоди про асоціацію з Євросоюзом. Передбачати розвиток ситуації в Україні важко, тут часто відбуваються події, яких ніхто не очікував», - зазначає Катерина Зарембо.

В гості до мами

Вона вважає, що сьогодні не може бути двох думок щодо здоров'я Юлії Тимошенко - її здоров'ю загрожує небезпека. «В українському політикумі немає явно зацікавлених, щоб здоров'я Юлії Тимошенко погіршилося ще більше. Офіційний Київ може підтримати ідею відправки колишнього прем'єр-міністра на лікування за кордон, за умови, що вона не братиме участі у виборах і передвиборній боротьбі», - підкреслює Катерина Зарембо.

Втім, як повідомив 10 червня П'ятий телеканал, колишнього прем'єр-міністра України Юлію Тимошенко можуть відпустити додому до хворої матері. Про це в ефірі П'ятого телеканалу заявив помічник керівника Державної пенітенціарної служби України Ігор Андрушко.

За словами Ігоря Андрушка, у разі тимчасових форс-мажорних життєвих обставин ув'язнена має право тимчасово залишити лікарню, попередньо написавши заяву на ім'я начальника Качанівської колонії. Правда, на даний момент невідомо, чи зможе Юлія Тимошенко повернутися до лікарні, а не в колонію, після того, як її відпустять до матері.

Раніше тітка опозиціонерки - Антоніна Ульяхіна - повідомила журналістам, що через переживання у матері Юлії Тимошенко відмовили ноги і вона вже зовсім не ходить.

Звільнення Юлії Тимошенко, не думаю, що станеться до 2015 року. У неї термін - сім років. Мені складно припустити, що вона буде достроково звільнена. Можливо, запобіжний захід буде якось змінений
Катерина Зарембо
Як повідомляє Інтернет-видання «Українська правда», 10 червня о 18.00 за місцевим часом, колишній прем'єр-міністр Юлія Тимошенко написала заяву з проханням відпустити її до хворої матері.

«Сьогодні в 18.00 таку заяву написано і передано представникам пенітенціарної служби. У них, за законом, відповідно до ч.2 ст.111 Кримінально-виконавчого кодексу, є доба, щоб прийняти відповідне рішення », - сказав у Харкові журналістам захисник опального колишнього глави уряду Сергій Власенко.

Нагадаємо, 11 жовтня 2011 року Печерський районний суд Києва засудив Юлію Тимошенко до семи років позбавлення волі за перевищення повноважень під час підписання газових контрактів з Росією в січні 2009 році.

Правда, увечері 10 червня, представник Державної пенітенціарної служби Ігор Андрушко у коментарі інформаційному агентству «УНН» пояснив, що журналісти неправильно зрозуміли його слова і Юлію Тимошенко ніхто нікуди не буде відпускати.

«Журналісти просто спотворили мої слова. Я пояснив стан законодавства, а журналістське співтовариство саме вирішило, що засуджена Тимошенко може покинути лікарню», - сказав він.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG