Спеціальні потреби

Європейський суд просить українську владу надати Тимошенко необхідне лікування


Європейський суд з прав людини зобов'язав державу Україну лікувати екс-прем'єр-міністра Юлію Тимошенко у стаціонарі. Про це повідомив адвокат лідера опозиції Сергій Власенко. «Сьогодні Європейський суд з прав людини виніс припис в рамках 39-го регламенту європейського суду. Ним державу Україну зобов'язано проводити лікування Юлії Тимошенко в стаціонарі спеціалізованого медичного закладу», – сказав Власенко. Юрист стверджує, що ухвали Європейського суду з прав людини підлягають обов'язковому виконанню на території України.

Юлія Тимошенко звернулася до Європейського суду після затримання в рамках розслідування справи про підписання газових контрактів. Екс-прем'єр просила визнати її кримінальне переслідування політично вмотивованим. На прохання позивачки у грудні минулого року суд надав справі пріоритетного значення.

В Україні досить оперативно відреагували на резонансну інформацію. Державний департамент виконання покарань повідомив про обізнаність із нею. Проте українська влада посилає недвозначні сигнали, що не збирається виконувати ухвалу Європейського суду. Керівництво пенітенціарної системи розповсюдило заяву, де йдеться про те, що Юлії Тимошенко надається необхідна медична допомога в стінах колонії.

«Державна пенітенціарна служба України інформує, що в Качанівській виправній колонії створені усі необхідні умови для засуджених, передбачені національним та міжнародним законодавством, в тому числі і відносно матеріально-побутових, санітарних умов тримання, а також медичної допомоги і її лікування Ю.Тимошенко. Керівництвом ДПтС України у визначені запитом терміни буде підготовлено і подано Урядовому уповноваженому усі необхідні з цього питання документи», – йдеться у документі.

Прес-служба Блоку Юлії Тимошенко розповсюдила заяву ув'язненої, де вона розповідає про авральний ремонт в Качанівській колонії, який на її думку затіяли, щоб увести в оману міжнародну громадськість. Мовляв, до виправного закладу терміново звозять медичне обладнання, щоб переконати всіх у можливості надання необхідного лікування в його стінах.

«З усією відповідальністю заявляю, що умови в Качанівській колонії такі як в тюрмі, де неможливо ані жити, ані лікуватися. Нікому ніколи не побажаю перебувати в таких «нормальних», за твердженням влади, умовах. Я сподіваюся, що Януковичу та його оточенню не вдасться маніпулювати громадською думкою, не вдасться прикрити наявність в країні політичних в'язнів, політичних репресій та переслідувань», – заявляє Тимошенко. Вона також заперечила, що погоджується лікуватися лише в німецькій клініці, як про це заявляли представники української влади.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG