Спеціальні потреби

БЮТ охрестив 8 березня Днем Юлії Тимошенко


Юлія Тимошенко і далі за ґратами (архівний знімок)
Юлія Тимошенко і далі за ґратами (архівний знімок)

Букети тюльпанів і троянд передали екс-прем’єрці до Качанівської жіночої колонії. Таким чином однопартійці Юлії Тимошенко привітали її із Міжнародним жіночим днем. За повідомленням прес-служби партії «Батьківщина», під стінами колонії зібралося близько 300 осіб.

Державна пенітенціарна служба привітала екс-прем’єрку «по-своєму». Засудженій Тимошенко дозволили довготривале побачення з родичами. Як повідомили у прес-службі установи, таке побачення відбувається у спеціальному приміщенні з можливістю спільного проживання відвідувачів разом із засудженою особою не довше трьох діб. Про такий подарунок Юлія Тимошенко попросила сама, звернувшись до керівництва колонії із письмовою заявою.

«Батьківщина» ж у своїй заяві назвала Міжнародний жіночий день – Днем Юлії Тимошенко. Партія заявила, що Юлія Тимошенко уособлює якості, притаманні українським жінкам, і назвали її жінкою з великої літери.

Інші жінки – родичі засуджених опозиціонерів – з нагоди Міжнародного жіночого дня звернулися до самого українського гаранта. Дружини Юрія Луценка, Валерія Іващенка та донька Юлії Тимошенко заявили, що хочуть особисто зустрітися із Віктором Януковичем, щоб отримати відповіді на свої запитання. Запитують у президента – чому їх рідних засудили незаконно, чому у них погіршується стан здоров’я, та яким чином можна виправити цю складну ситуацію.

«Ви, як основний мужчина в цій країні, прийміть нас, подивіться нам в очі і скажіть, які конкретні кроки ви прийматимете для вирішення питання із нашими рідними», оголосила спільну заяву Ірина Луценко.

Відкритий лист до впливових жінок планети оприлюднили відомі українки Ліна Костенко, Ніна Матвієнко та Олександра Кужель. Їх ініціативу підтримали й інші активні українки. Основна мета листа – привернути увагу до впливових жінок планети з вимогою застосувати санкції до керівництва України. Активне жіноцтво сподівається, що таким чином українська влада відреагує на вимоги міжнародної спільноти щодо припинення політичного переслідування опозиції та звільнить Юлію Тимошенко разом із іншими опозиціонерами.

«Ми захищаємо не лише конкретну людину, а основні принципи демократії, тобто реальну можливість вибирати альтернативну владу, мати громадянські свободи і право на рівність перед законом», зазначається у заяві. «Якщо ми, жінки України, за вашої підтримки, зуміємо відстояти етику солідарності, наша країна не перетвориться на авторитарну державу з поліцейським режимом», – звернулися українки до активних жінок по всьому світу.

Одна з активних жінок Європи вже зробила певні заяви щодо засуджених опозиціонерів. Віце-президент Парламентської асамблеї ОБСЄ Вальбурґа Габсбурґ Дуґлас заявила, що Україні важко буде головувати в цій організації у наступному році, коли в країні триватимуть політичні переслідування. В інтерв’ю «Інтерфакс-Україна» вона зазначила, що занепокоєна майбутнім української демократії. «Українськi офiцiйнi особи заблокують самi себе вiд подальших угод iз Європейським Союзом, так само, як i ЄС не бажає проводити переговори, доки справа Тимошенко залишається плямою на звiтi української демократії», сказала Габсбурґ Дуґлас.

Представники провладної партії утримались 8 березня від коментарів щодо засудженої головної жінки країни. На офіційних сайтах тільки привітання та побажання тепла і весни.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG