Спеціальні потреби

В Туреччині сподіваються, що зернова домовленість відкриє шлях до мирних переговорів - ЗМІ


Корабель з українським зерном
Корабель з українським зерном

"Підписана нещодавно домовленість з експорту зерна з України може прокласти шлях для нових перемовин щодо припинення вогню між воюючими сторонами Києвом і Москвою". Такими сподіваннями поділився речник президента Туреччини Ібрагім Калін, пишуть ЗМІ.

Також глави МЗС Туреччини та Росії зустрілися сьогодні, 3-го серпня, у Камбоджі, де, серед іншого, обговорили експорт українського зерна та ситуацію в Україні.

Журналіст Андрю Гопкінс, який працює з Туреччини для кількох західних ЗМІ, опублікував відео зустрічі:

“Міністр закордонних справ Туреччини Чавушоглу зустрічається із російським колегою Лавровим у кулуарах саміту ASEAN у Камбоджі сьогодні. На порядку денному: Україна, зерновий коридор, ймовірно Сирія також. За два дні перед зустріччю Ердогана і Путіна у Сочі, в Росії”.

Зустріч глав МЗС відбулась напередодні візиту президента Туреччини Реджепа Ердогана в російське Сочі на зустріч із Володимиром Путіним цієї п'ятниці, 5 серпня.

За даними турецьких ЗМІ, головні теми зустрічі президентів Туреччини та Росії: можлива турецька операція у Сирії, боротьба з тероризмом, війна Росії в Україні, зерновий коридор та російські інвестиції у турецьку атомну електростанцію Akkuyu.

За даними турецького проурядового видання Daily Sabah, російська державна компанія “Росатом” має намір перерахувати 20 мільярдів доларів на проект атомної електростанції в Аккую. З них близько 5 мільярдів доларів було надіслано минулого тижня. За проектом, турецька атомна електростанція “Аккую” може стати найбільшою у світі. Серед інвесторів цього проекту - російські “Сбербанк” та “Совкомбанк”.

Тим часом у Туреччині нині перебуває делегація від американського Конгресу на чолі із когресменом-демократом Джейсоном Кроу.

“Очолюю делегацію до Туреччини, ми щойно спостерігали прохід вантажного судна Razoni через Босфор. Це перша поставка в рамках українсько-російської зернової угоди, що контролюється урядом Туреччини. Дуже важлива угода!” - написав 3-го серпня у Twitter конгресмен від Колорадо Джейсон Кроу.

У вівторок, 2 серпня, делегація американських законодавців зустрілася із представниками президентської адміністрації в Анкарі, де обговорили, серед іншого, ситуацію в Україні та зерновий коридор.

Конгресмен Кроу та речник турецького президента Ібрагім Калін наголосили на важливості зернової угоди, що передбачає безпечний експорт українського зерна через Чорне море.

Як повідомляє турецьке державне видання Anadolu, речник президента Ердогана заявив, що ця зернова угода “може створити атмосферу довіри, щоб прокласти шлях до нових переговорів про припинення вогню між ворогуючими сторонами”. За словами Ібрагіма Каліна, спроби Туреччини в цьому напрямку тривають.

Посол США в Туреччині, колишній сенатор Джефф Флейк у середу, 3 серпня, у твітері написав, як дипломати спостерігали за проходом українського судна через Босфор. Американський дипломат подякував уряду Туреччини за посередництво в цій угоді.

“Перше судно, “Разоні”, як було видно сьогодні вдень з території консульства США в Стамбулі. Вдячний за ефективну дипломатію Туреччини щодо забезпечення безпечного проходження важливого зерна з України”.

Видання Anadolu також повідомляє, що конгресмени США обговорили з представниками офісу турецького президента боротьбу з тероризмом, співпрацю в оборонній промисловості та стратегічні зв’язки в НАТО.

Речник президента Туреччини Ібрагім Калін “привітав ставлення адміністрації президента США до зацікавленості Туреччини в купівлі винищувачів F-16, Калін висловив сподівання на таку ж позицію і з боку Конгресу США”, - пише турецьку державне видання.

Як повідомляв "Голос Америки", раніше Державний секретар США Ентоні Блінкен привітав безпечний перехід через Чорне море першого корабля з зерном з України.

У середу судно "Разоні", яке перевозить 26 тон кукурудзи з України до Лівану, пройшло перевірку. За даними Міноборони Туреччини, інспектори від України, Росії, Туреччини та ООН провели на борту близько 90 хвилин, поки корабель стояв на якорі біля Стамбула.

Дивіться також: США сподіваються, що найближчим часом буде більше кораблів з України, завантажені зерном, пшеницею, соняшником, олією та кукурудзою

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG