Спеціальні потреби

Погляди Клінтон і Трампа різко розходяться в питанні відносин з Росією


Трамп виступає за співпрацю, особливо - в сфері боротьби з тероризмом, Клінтон говорить про необхідність протистояти агресивній політиці Москви

Гілларі Клінтон і Дональд Трамп дуже по-різному дивляться на те, якими мають бути відносини США з Росією, особливо, з її президентом Володимиром Путіним.

Відмінності були очевидні протягом багатьох місяців, але стали особливо виразними в 10-секундному обміні під час останніх дебатів двох кандидатів.

«Путін, за всіма ознаками, не має ніякої поваги до цієї людини», - сказав Трамп.

«Це тому, що він вважав за краще б маріонетку на посаді президента Сполучених Штатів», - відповіла Клінтон.

«Я не маріонетка. Це ти маріонетка», - була відповідь Трампа.

Різні думки

В ході передвиборчих заходів і численних дебатів протягом усього передвиборного процесу, що веде до голосування 8 листопада, Трамп говорив про переваги співпраці з Росією, особливо коли мова йде про боротьбу з угрупованням «Ісламська держава». Клінтон заявляла про необхідність протистояти Путіну, звинувачувала російського лідера в підтримці Трампа, в тому числі звертаючи увагу на те, що росіяни виявилися причетні до хакерських атак на демократів.

За два тижні до виборів Путін відкинув твердження, що він намагався підтримати Трампа, назвавши їх «повною нісенітницею». Він також поцікавився чому на тлі таких проблем як державний борг і насильство з використанням зброї в США, Росія виявилася настільки важливою темою для кандидатів.

Путін також заявив, що його уряд буде працювати з будь-яким кандидатом, «якого обере американський народ», додавши при цьому, однак, «і який захоче працювати з нами».

США і Росія співпрацювали щодо ключової угоди про обмеження ядерної програми Ірану, але цей дипломатичний прорив здається далеким, тоді, коли обидва уряди знаходяться на протилежних сторонах конфлікту в Сирії, а також в умовах американських санкцій проти Росії за захоплення Криму і збройне вторгнення в Україну.

«Росія вирішила, що все тепер полягає в Сирії. І вони також вирішили, кого вони хотіли б бачити на посаді президента Сполучених Штатів, а це не мене», - сказала в середині жовтня Клінтон.

Вона додала, що співпраця з Росією це «добре», але що вона також підтримує зусилля щодо розслідування стосовно Москви і Дамаска за воєнні злочини через їх дій в сирійському місті Алеппо.

«Важка взаємодія»

У січні Клінтон сказала, що у неї була «важка взаємодія» з Путіним під час перебування на посаді держсекретаря, назвавши його «громилом».

Почуття, за всіма ознаками, взаємні, вважає аналітик Томас Райт з інституту Брукінґса.

«Путін покладає на держсекретаря Клінтон відповідальність за протести проти його повернення до влади в 2012 році. Він вважає, що за цим стояли Сполучені Штати, особливо Держдепартамент».

Трамп неодноразово критикував позицію Клінтон щодо Путіна та Росії, в тому числі і в промові, яку він виголосив у той же день, коли Путін розпитував, чому його країна весь час згадується під час президентської кампанії у США.

«Вона дуже погано говорить про Путіна, і я не думаю, що це розумно, - сказав Трамп. - Як можна так погано про когось говорити?»

Трамп каже, що він не знає Путіна, але, якби США і Росія порозумілися, «це було б зовсім непогано».

Незважаючи на те, хто з кандидатів переможе, завдяки своїм мережам союзників у світі та статусу постійних членів Ради Безпеки ООН, відносини США і Росії будуть залишатися важливим фактором протягом наступних чотирьох або восьми років.

Дивіться також: 72% українців вважають, що країна рухається у неправильному напрямку - опитування IRI

72% українців вважають, що країна рухається у неправильному напрямку - опитування IRI. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:31 0:00

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG