Актуально
Тема відносин Трампа та Росії може домінувати і на виборах 2020 у США

У президента США Дональда Трампа найвищий рейтинг за час його президентства понад 46% підтримки, але вистачає причин для занепокоєння
Республіканці наголошують, що прийшов час главі держави лишити позаду тему російського втручання у вибори, яку розслідував спецпрокурор Роберт Мюллер. Утім ні сам Трамп, ні його опоненти у Демократичній партії не збираються відходити від цієї теми.
Під час передвиборчого туру до Флориди президент Трамп нагадав своїм прихильникам про результати звіту спецпрокурора Мюллера.
«Чи ви бачили, що відбулось, до речі? Жодної змови, жодного перешкоджання правосуддю. Нічого! Вони просто хочуть робити те, що роблять, і це виглядає по дурному. І може я неправильно це розумію, але це нас веде до перемоги у 2020 році, тому що люди бачать, що відбувається», - заявив Трамп.
Спецпрокурор Мюллер не виявив змови між кампанією Трампа і росіянами під час втручання у вибори 2016 року. Між тим, Мюллер не дійшов однозначного висновку, чи перешкоджав Дональд Трамп правосуддю, хоча він і не виправдав президента в цьому питанні. Республіканці вважають, що час лишити цю тему і рухатися далі.
Я можу зрозуміти, чому наші друзі на іншому боці розчаровані. Вони два довгих роки шукали якийсь спосіб, щоб заперечити результати виборів
Лідер республіканської більшості у Сенаті Мітч Макконел заявив: «Це все. Звісно, я можу зрозуміти, чому наші друзі на іншому боці розчаровані. Вони два довгих роки шукали якийсь спосіб, щоб заперечити результати виборів».
Демократи у конгресі мають намір продовжувати тиснути у цьому питанні, зокрема під час слухань та розслідувань. Вони також планують звинуватити міністра юстиції Вільяма Бара у неповазі до Конгресу через те, що він відмовляється надати їм повний текст звіту Мюллера.
Джеррі Недлер, глава юридичного комітету у Палаті представників, говорячи про республіканців, заявив: «Вони блокують цю інформацію від американського народу, і це недопустимо».
А от чи домагатись імпічменту президента Трампа, демократи розділились.
«Імпічмент є тим шляхом, який найбільш розколює і розділяє. І якщо обирати цей шлях, треба мати перспективи для успіху», - сказала конгресвумен-демократ Ненсі Пелосі, спікер Палати представників Конгресу США .
Демократи дуже незадоволені президентом, тоді як багатьом республіканцям він дуже подобається
Перспектив у демократів небагато, бо для оголошення президенту імпічменту, потрібно мати підтримку Сенату, де більшість наразі складають республіканці.
«Процедура імпічменту, яку не підтримує жоден республіканець, буде ефективно використана на президентських виборах як «полювання на відьом» гіркими невдахами», - аналізує ситуацію Дейвід Абрагам, аналітик Маямського Університету.
На думку оглядачів, питання російського розслідування далеке від закінчення і стане однією з тем дебатів під час президентської кампанії.
«Демократи дуже незадоволені президентом, тоді як багатьом республіканцям він дуже подобається. То ж це формула високої активності, хоча за цим буде не дуже приємно спостерігати. Швидше всього ми будемо бачити велику явку на наступних виборах», - розповів Голосу Америки Джон Фортьє, експерт Центру двопартійної політики
Вперше в історії соціологічних досліджень президент жодного разу не подолав позначку у 50% підтримки. Утім його підтримка дуже стійка і міцна, і дуже рідко опускається нижче 36%
Попри обурення через розслідування російського втручання, рейтинги Трампа лишаються стабільними.
Метт Даллек, експерт Університету Джорджа Вашингтона, проаналізував рейтинги президента: «Він ніколи не перетнув позначку у 50%. Це вперше в історії соціологічних досліджень президент жодного разу не подолав позначку у 50% підтримки. Утім його підтримка дуже стійка і міцна, і дуже рідко опускається нижче 36%».
Схоже, що Дональд Трамп продовжуватиме виправдовуватись щодо російського втручання і перешкоджання правосуддю. Демократи – тиснути із конгресовими слуханнями, щоб далі розслідувати справу. І тільки пересічні американські виборці визначать у листопаді 2020 року, хто стане господарем Білого дому на наступний термін.
Дивіться також: Як соцмедіа допомагають кандидатам у президенти США збільшувати рейтинг
Всі новини дня
- Голос Америки
Перша партія танків Abrams прибула до України. Відео
Володимир Зеленський підтвердив, що перша партія танків Abrams вже прибула до України. Про те, що танки надійдуть цього тижня оголошував президент США Джо Байден під час зустрічі з Зеленським у Вашингтоні.
Буданов про атаку на штаб Чорноморського флоту РФ. Відео
В українському командуванні заявили, що внаслідок атаки на штаб Чорноморського флоту Росії у Севастополі загинув командувач Чорноморським флотом адмірал Віктор Соколов. Крім цього, загинули 34 російських офіцерів, ще 105 військових поранено.
- Голос Америки
Шатдаун у США може вплинути на темпи постачання зброї Україні - Держдеп

Часткова зупинка роботи уряду США, так званий "шатдаун", може позначитися на швидкості постачання озброєння партнерам Сполучених Штатів. Про це на брифінгу в понеділок, 25 вересня, заявив речник Державного департаменту США Метью Міллер.
Водночас Міллер наголосив, що США мають змогу продовжувати постачати зброю союзникам у разі шатдауну, і такі випадки вже траплялися в минулому.
"Але, звичайно, коли є люди в Державному департаменті, міністерстві оборони та інших відділах уряду, які не можуть прийти на роботу, очевидно, це може вплинути на темпи постачанн. Не йдеться про якусь окрему країну, але загалом це може вплинути на темпи доставки зброї, тож це викликає занепокоєння. Ви можете бути впевнені, що наші супротивники будуть спостерігати. Тож це одна з причин, чому ми вважаємо, що Конгрес має вжити заходів, аби зберегти фінансування уряду," - сказав Міллер.
На уточнення журналістів щодо того, чи може ймовірний шатдаун позначитися на постачанні зброї саме Україні, речник Держдепу наголосив, що "така ж відповідь стосується й України".
"Ми можемо продовжувати надавати допомогу, військову допомогу, безпекову допомогу в разі шатдауну. Але коли у вас є кілька людей, яким заборонено приходити на роботу, це може вплинути на швидкість постачання. Ось чому ми вважаємо, що припинення роботи буде настільки тривожним, і ось чому ми закликаємо Конгрес профінансувати уряд", - уточнив Міллер.
Проголосувати за бюджетні питання і не допустити "шатдауну" Конгрес закликали і в Білому домі.
"Цього тижня хаос республіканців у Палатів представників продовжує вести нас до глибокого шатдауну, спричиненого республіканцями. Ми заявляємо, що шатдаун зашкодить економіці та нашій національній безпеці. І ми будемо вважати республіканців у Палаті представників відповідальними, ми будемо вважати їх відповідальними за необачні скорочення," - сказала на брифінгу 25 вересня речниця Білого дому Карін Жан-П’єр.
"Шатдаун" у США може настати з 1 жовтня в разі, якщо Конгрес не ухвалить бюджетні питання на наступний фінансовий рік до 30 вересня. Втім цього можна буде уникнути, ухваливши бюджетну резолюцію, яка дозволить профінансувати урядові видатки, поки законодавці не приймуть закон про бюджет.
- Голос Америки
Черговий масований повітряний удар Росії по Одесі пошкодив порт, зернову інфраструктуру, готель

Росія знову знищує цивільні об'єкти – готелі, зерносховища та іншу інфраструктуру – у своїй цинічній спробі зруйнувати чорноморські порти, які допомагають годувати світБріджит Брінк
В результаті масованого повітряного удару Росії по Одесі вночі 25 вересня загинуло двоє людей, а також було пошкоджено портову і зернову інфраструктуру та зруйновано морський вокзал і готель. Це був найбільший повітряний напад Росії на Одесу, відколи Україна почала використовувати новий гуманітарний коридор для транспортування зерна Чорним морем.
За повідомленнями українського командування Сил оборони Півдня, росіяни випустили по Одесі 19 безпілотників “Шахед”, 12 ракет типу “Калібр” та 2 надзвукові ракети типу “Онікс”. Попри те, що всі безпілотники та 11 “Калібрів” було збито силами оборони, решта ракет спричинила значні руйнування.
Наталія Гуменюк, речник південного військового командування України, заявила, що Росія, очевидно, "намагається перевірити щільність протиповітряної оборони".
“Вони розуміють, що портова інфраструктура є пріоритетною для нашого регіону, і що вона надійно захищена. Але тому атака, яка сталася сьогодні вночі, була як масовою, так і комбінованою”, - цитує Гуменюк агентство AFP.
Своєю чергою посолка США в Україні Бріджит Брінк написала на своїй сторінці у мережі X: “Одеса, об'єкт Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, вчора ввечері зазнала чергових ракетних та безпілотних атак з боку Росії, в результаті яких загинуло двоє людей і багатьох було поранено. Росія знову знищує цивільні об'єкти – готелі, зерносховища та іншу інфраструктуру – у своїй цинічній спробі зруйнувати чорноморські порти, які допомагають годувати світ”.
Атака 25 вересня відбулася на тлі того, що Україна випробовує новий гуманітарний коридор повз береги України, Румунії та Болгарії на шляху до Босфору для транспортування свого збіжжя Чорним морем.
Минулого тижня коридором було успішно відправлено торгове судно з вантажем зерна. Також, як повідомляв Голос Америки, за кілька днів до цього балкери "Resilient Africa" і "Aroyat" стали першими кораблями, які використали тимчасовий коридор для входу в українські порти Чорного моря від часу виходу Росії з Чорноморської зернової угоди у липні цього року.
В матеріалі використані джерела AFP.
- Голос Америки
Сенатор США Менендес відмовився подати у відставку після висунутих проти нього обвинувачень у корупції

Сенатор-демократ Боб Менендес заявив у понеділок, що залишиться на посаді, незважаючи на тиск піти у відставку після звинувачення його та його дружини в корупції.
«Я працював для всього, чого я досяг, незважаючи на скептиків і всіх, хто мене недооцінював. Я визнаю, що це буде найбільша боротьба. Але, як я заявляв протягом усього цього процесу, я твердо вірю, що коли всі факти будуть представлені, мене не тільки виправдають, але я все ще залишуся старшим сенатором від Нью-Джерсі», - цитує Менендеса, який виступив на станції Юніон Стейшн в Нью-Джерсі, агентство ABC News.
Як повідомляє AP, 22 вересня Менендесу та його дружині висунули федеральні звинувачення у хабарництві, згідно з якими законодавець надавав конфіденційну урядову інформацію та вживав інших заходів для таємної допомоги уряду Єгипту в обмін на близько 480 000 доларів США готівкою, золоті зливки та розкішний автомобіль.
Менендес тимчасово залишив посаду голови комітету Сенату з міжнародних відносин, про що оголосив лідер більшості в Сенаті Чак Шумер. Згідно з правилами групи Демократичної партії в Сенаті, будь-який член, якого звинувачують у злочині, повинен залишити будь-яку керівну посаду.
«Боб Менендес був відданим державним службовцем і завжди наполегливо бореться за людей Нью-Джерсі. Він має право на належний судовий процес і справедливий суд», - написав він у своїй заяві про рішення Менендеса тимчасов залишити голування в комітеті.
У ЗМІ зауважують, що це відбувається у той час, коли адміністрація Байдена намагається підштовхнути Конгрес до надання додаткової допомоги в розмірі 24 мільярди доларів Україні.
Менендес свою провину заперечує, заявивши в понеділок: «Звинувачення, висунуті проти мене, є лише звинуваченнями». Фотографії куп готівки, які містяться в обвинувачувальному акті, він пояснив тим, що використовував «старомодний» механізм безпеки після переслідувань його родини на Кубі.
«Протягом 30 років я знімав тисячі доларів готівкою зі свого особистого ощадного рахунку, який я зберіг на випадок надзвичайних ситуацій і через історію моєї сім’ї, якій загрожувала конфіскація на Кубі, — сказав Менендес. — Це були гроші, зняті з мого особистого ощадного рахунку на основі доходу, який я законно отримав за ці 30 років. Я з нетерпінням чекаю на вирішення інших питань у суді».
Білий дім звинувачення у корупції проти Менендеса не коментує.
Губернатор штату Нью-Джерсі Філ Мерфі та більшість представників Демократичної партії в Палаті представників штату Нью-Джерсі закликали його піти у відставку. Мерфі назвав ці звинувачення «глибоко тривожними» і «настільки серйозними, що вони ставлять під загрозу здатність сенатора Менендеса ефективно представляти людей нашого штату».
Менендес працює в Сенаті з 2006 року, про свої плани балотуватися на новий термін у 2024 році він ще не заявив.
Конгресмен-демократ Енді Кім оголосив на вихідних, що балотуватиметься на його місце.
Це вже другий випадок, коли Менендеса висувають звинувачення в корупції. У 2018 році присяжні не змогли винести вердикт за всіма пунктами обвинувачення, а суддя виправдав його за деякими з них.
Боб Менендес ініціював та підтримав ряд законодавчих ініціатив, покликаних допомогти Україні у її захисті проти російської агресії.
Форум