Спеціальні потреби

До Конгресу США внесли законопроекти на підтримку свободи преси в світі


Ініціативу підтримали активісти, які борються за свободу преси

Цього місяця до Конгресу США було внесено два законопроекти, спрямовані на просування свободи преси і захист журналістів у всьому світі.

Проект Закону про глобальну свободу преси - результат спільних зусиль сенатора-демократа Брайана Шаца і його колеги-демократа Тодда Янга.

Він передбачає створення інституту послів з питань свободи преси та підготовку співробітників дипломатичної служби з питань просування незалежності ЗМІ і захисту іноземних журналістів.

Законопроект привітали в організації Pen America, де його назвали кроком до "пожвавлення ролі Америки як захисника свободи преси у світі".

Паралельно з цим сенаторка-демократка Емі Клобучар та її однопартієць в Палаті представників Адам Шифф внесли проект Закону про підзвітність в галузі свободи преси імені Джамаля Хашкоджі.

Документ, названий на честь покійного оглядача газети Washington Post, спрямований на залучення до відповідальності осіб, які беруть участь у переслідуваннях на журналістів.

«Наш новий законопроект підтверджує нашу прихильність вільній пресі всередині країни і за кордоном, дає Держдепартамену можливість займатися цими питаннями дипломатичними методами на світовій арені», - заявив Шац, який недавно став членом комітету Сенату з міжнародних відносин.

“Впровадження цього законопроекту не лише захистить свободу преси, як опору глобальної безпеки та демократії, але і посилить відповідальність шляхом запровадження санкцій проти відповідальних за кричущі прушення прав людини проти журналістів”, - заявили про законопроект в організації Pen America.

Дивіться також: Ветеран стрибнув з парашутом у столітній ювілей

Ветеран стрибнув з парашутом у столітній ювілей. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:34 0:00

Відео - найголовніше

Мистецтво про непереможну силу жінки. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:27 0:00
XS
SM
MD
LG