Спеціальні потреби

Свобода преси не включає право поширювати пропаганду та дезінформацію - США в ОБСЄ про рішення України щодо блокування каналів


США підтримують рішення України із «захисту суверенітету та територіальної цілісності, шляхом протистояння безпосередньому і зловмисному впливу Росії». Про це заявила тимчасово повірена у справах США в ОБСЄ Кортні Остріан під час свого виступу на засіданні постійної ради ОБСЄ у Відні 4 лютого.

«Москва хоче, щоб ви вірили, що свобода преси означає можливість маніпулювати ЗМІ в іншій суверенній країні. Хочу чітко зазначити: свобода преси не включає право поширювати зловмисну пропаганду та дезінформацію», - додала вона.

Ці ЗМІ «контролює Віктор Медведчук, який має безпосередні особисті зв‘язки з Володимиром Путіним і перебуває під санкціями Сполучених Штатів
Кортні Остріан

Вона прокоментувала зауваження російської сторони щодо рішення Україні заблокувати три телевізійні канали. Ці ЗМІ «контролює Віктор Медведчук, який має безпосередні особисті зв‘язки з Володимиром Путіним і перебуває під санкціями Сполучених Штатів з 2014 року за дії, які загрожували миру, безпеці, стабільності, суверенітету та територіальній цілісності України».

Остріан наголосила, що Медведчук «давно використовує ЗМІ для просування позиції Кремля, що шкодить суверенітету та територіальній цілісності України». Інші ж ЗМІ, закриті Україною, широко відомі як «інструменти російської пропаганди, спрямованої на дестабілізацію в Україні», додала вона.

Серед інших питань, які порушила Остріан в своїй промові - зростання випадків насильства на Донбасі, обмеження Росією роботи пропускних пунктів, мілітаризація Криму, примусовий призов місцевого населення в Криму до лав російських збройних сил, тощо.

Дивіться також: Припинення мовлення українських телеканалів – не лише питання свободи преси для Європи. Відео

XS
SM
MD
LG