Актуально
Світовий банк запускає програму кредитування для жінок-підприємиць

Світовий банк запустив у суботу програму державно-приватних кредитів, спрямовану на надання більше одного мільярда доларів на підтримку жінок-підприємців у країнах, що розвиваються, – проект, ініційований дочкою президента США Іванкою Трамп.
Ця подія привернула увагу до потужної політичної ролі Іванки Трамп у Білому домі, де вона офіційно працює радницею її батька, і часто зустрічається зі світовими лідерами, зокрема, канцлером Німеччини Анґелою Меркель та прем'єр-міністром Канади Джастіном Трюдо.
Світовий банк заявив, що початкове фінансування у розмірі 325 мільйонів доларів походить від донорів, включаючи Німеччину, Сполучені Штати, Саудівську Аравію та Об'єднані Арабські Емірати, і буде продубльовано сотнями мільйонів доларів додаткового приватного капіталу.
«Це буде, як ми сподіваємось, мультимільярдним фондом для підтримки жінок-підприємців», – сказав президент Світового банку Джим Йонґ Кім під час запуску, в якому взяли участь шість із 20 світових лідерів, які зустрілися на саміті «Великої двадцятки» в Гамбурзі, та директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду Крістін Лаґард.
«Це не милий маленький проект. Це буде головним рушієм економічного зростання в майбутньому... і водночас приведе до гендерної рівності», – наголосив він.
Програма, яка має почати надання кредитів до кінця року, співпрацюватиме з урядами «з метою покращення законодавства та нормативних актів, які пригнічують жінок-підприємців», і стимулюватиме банки звільняти кошти для бізнесів, що належать жінкам.
У рамках проекту також буде створено інтерактивний інструмент, який допомагатиме жінкам-підприємицям у країнах, що розвиваються, знайти наставників і консультантів, таких, як Іванка Трамп, додав Кім.
Жінки-підприємиці на заході відзначали важливість вирішення юридичних бар'єрів, які перешкоджають жінкам володіти власністю та обмежують доступ до фондів.
«Розширення прав і можливостей жінок абсолютно необхідне», – заявив генеральний секретар ООН Антоніу Ґутерреш, засуджуючи те, що він назвав регресом у правах жінок навіть у промислово розвинених країнах.
Меркель сказала, що вона вражена тим, як швидко банк реалізував проект, який був ініційований лише п'ять місяців тому.
«Якби все йшло так швидко в Світовому банку... тоді ми були б набагато ефективнішими», – зауважила вона.
Дивіться також: Таємниці успіху від однієї із найкращих молодих ріелтерів комерційної нерухомості Нью-Йорка
Всі новини дня
Швейцарія продасть танки Німеччині, щоб замінити надані Україні

Німецький уряд привітав компромісне рішення Швейцарії, що дозволяє німецькій компанії Rheinmetall викупити у швейцарців кілька десятків танків Леопард-2 для поповнення арсеналів, з яких надана допомога Україні.
Жорсткі швейцарські закони про нейтральність забороняють пряме і навіть непряме постачання зброї до країн, які ведуть війну.
Ми в такий спосіб можемо робити внесок у безпеку Європи, а також в безпеку нашої країни.Віола Амгерд
Швейцарія, яка не входить ні в НАТО, ні в ЄС дотримується нейтралітету вже сотні років і уникла прямої участі в обидвох світових війнах, які вирували у Європі.
Але після відкритого російського вторгнення в Україну Швейцарія приєдналася до санкцій ЄС проти Росії і заявляє про невійськову підтримку України.
Компромісне рішення з Німеччиною полягає у запевненнях Берліна, що танки з Швейцарії залишатимуться на території Німеччини, або в якійсь з країн НАТО чи ЄС.
Йдеться про частину з 96 танків Леопард-2, які Швейцарія раніше придбала в Німеччині.
26 вересня швейцарський парламент схвалив виведення з експлуатації 25 танків Леопард-2, щоб надалі продати їх Німеччині.
«Ми дуже задоволені і вдячні за це рішення, - цитує агенція Reuters німецького посла Міхаеля Флюґґера з інтерв'ю швейцарському телебаченню. - Нам ті танки потрібні. Вони заповнять порожнини у нас і в наших європейських партнерів».
Посол також натякнув, що Швейцарія, як провідний експортер зброї, мала б удосконалити свої закони.
«Ми разом з партнерами в НАТО закупили у Швейцарії багато зброї, устаткування, частин та боєприпасів і тепер ми хотіли б передати частину того Україні», - сказав посол.
Раніше Швейцарія заблокувала низку пропозицій постачання виробленої у Швейцарії зброї, яку українцям були готові надати Німеччина, Данія та Іспанія.
Міністерка оборони Швейцарії Віола Амгерд натякнула на бажання шукати компроміси.
«Ми в такий спосіб можемо робити внесок у безпеку Європи, а також в безпеку нашої країни», - сказала Віола Амгерд швейцарському мовнику SRF.
- Голос Америки
«Ми знаємо про відео». Білий дім про суперечливі повідомлення щодо загибелі російського адмірала Соколова

Новий міністр оборони України Рустем Умеров заявив у вівторок в інтерв'ю Крістіан Аманпур з CNN, що якщо Соколов помер, «це хороша новина для всіх».
В ексклюзивному інтерв'ю з Києва він не підтвердив і не спростував факт загибелі Соколова під час удару.
«Він (Соколов) перебуває на наших тимчасово окупованих територіях… його там взагалі не повинно бути. Отже, якщо він мертвий, це хороша новина для всіх, що ми продовжуємо деокупацію нашої території», — сказав Умеров CNN.
Критика українського контрнаступу – непрофесійні і марні заяви. Генерал Годжес про багатоскладовість операцій ЗСУ

Тим, хто "за 8000 км" критикує, як хтось інший заходить на мінні поля і окопи та розміновує їх, повинно бути соромно самим за себе. Так тезу висловив колишній командувач Сухопутних сил НАТО в Європі, генерал США у відставці Бен Годжес під час дискусії у Вашингтоні “Перемога України: блимає жовтий сигнал?”.
Годжес відповідав на запитання Роберта Макконнелла, співзасновника Фундації США-Україна стосовно критичних зауважень на адресу дій української армії у війні.
“Це непрофесійні та марні заяви”, – сказав Бен Годжес.
Генерал нагадав, що українцям доводиться боротися без підтримки авіації, без якої США, Велика Британія чи Німеччина ніколи не посилала б своїх солдатів у бойові дії. Голос Америки також писав раніше про дискусію між експертами, які заявили, що якби наступ в Україні вела американська армія, вона би спиралася на підтримку авіації, яка б розбила укріплення противника ще задовго перед тим, як відправили б піхоту.
“Контрнаступ – це не лише те, що ми бачимо на полі бою”, – наголосив Годжес. За його словами, ЗСУ проводять багатоскладові комплексні операції, включно з роботою спецпризначенців, атаками дронів, кібер боротьбою, виведенням з ладу російських радарів та ППО та іншим.
Також, за словами Годжеса, вражаючою є робота українських військових щодо Чорноморського флоту, яка створює величезний тиск на російський генштаб.
Раніше в ексклюзивному інтерв'ю Голосу Америки Бен Годжес також заявив, що за умов відсутності підтримки з повітря критика українського контранаступну є невиправданою. “На жаль, українці й надалі зазнають великих втрат, тому що ми, Захід, не надали їм необхідних можливостей. І я говорю саме про високоточну зброю великої дальності”, – сказав Годжес.
Генератори, павербанки та газові пальники – як українці готуються до другої зими в умовах війни. Відео
Консервація в промислових масштабах, генератори, павербанки та газові пальники – українці готуються до другої зими в умовах війни. Люди налаштовуються на найскладніший сценарій, коли Росія знову атакуватиме енергетичну інфраструктуру і будуть перебої з електропостачанням.
Чи вплинуть реформи в Україні на допомогу від США – Білий дім пояснює. Відео
США запропонували Україні перелік пріоритетних реформ для обговорення на Багатосторонній координаційній платформі донорів для України. Що означає цей лист для України у контексті подальшої військової підтримки від США – у Білому Домі пояснили на запит Голосу Америки Українською.
Форум