Спеціальні потреби

Хворий хлопчик помер на руках Санта-Клауса, який задовольнив його останнє бажання


61-річний Ерік Шмітт-Матцен зі штату Теннессі, як правило, повертається зі своїх виступів з великою посмішкою і радісним серцем. Він викликає дитячі усмішки у ролі Санта-Клауса вже 9 років, і бачити щасливі обличчя - його улюблена частина роботи.

«Вони всі такі радісні», - поділився Шмітт-Матцен з ABC News.

Але після недавнього випадку, коли він відповів на заклик відвідати смертельно хвору дитину в лікарні незадовго до її смерті, Шмітт-Матцен зізнався виданню Knoxville News Sentinel, що пішов зі сльозами і ледь не відмовився від ролі Санти назавжди.

Шмітт-Матцен отримав терміновий дзвінок від медсестри з місцевої лікарні.

Медсестра сказала: «Є маленький хлопчик, який майже готовий відійти з цього світу. І він більше занепокоєний тим, що пропустить Різдво, ніж власною смертю», – згадує він.

«[Місцева медсестра] сказала про дуже хворого 5-річного хлопчика, який хотів побачити Санта-Клауса, – розповів Шмітт-Матцен в інтерв’ю. – Я відповів їй: «Добре, просто дайте мені переодягнутися». Вона сказала: «Немає часу для цього. Ваші підтяжки Санти досить хороші. Приходьте прямо зараз»».

Коли ти дістанешся туди, скажи їм, що ти ельф Санти номер один, і я знаю, що вони тебе впустять
Санта-Клаус (Ерік Шмітт-Матцен)

Після прибуття всього через 15 хвилин мати маленького хлопчика дала Шмітту-Матцену подарунок, щоб він дав його її синові. «Я оцінив ситуацію і сказав усім: «Якщо ви думаєте, що не витримаєте, будь ласка, вийдіть із кімнати. Якщо я побачу, що ви плачете, я зламаюся і не зможу робити свою роботу»», – він пояснив в інтерв’ю.

Ніхто не наважився піти з ним до кімнати. Шмітт-Матцен увійшов до відділення інтенсивної терапії лікарні і сів на ліжку хлопчика, запитуючи: «Скажи, що це я чую про те, що ти пропустиш Різдво? Такого не може бути, щоб ти пропустив Різдво! Чому – ти мій ельф номер один!».

Санта, ти можеш мені допомогти?
смертельно хворий хлопчик

«Я дав йому подарунок», сказав Шмітт-Матцен. «Він був настільки слабкий, що ледве міг відкрити обгортковий папір. Коли він побачив, що всередині, він засвітився великою усмішкою і опустив голову назад».

Тоді дитина запитала: «Вони кажуть, що я помру. Як я можу сказати, коли я потраплю туди, куди я йду?».

У відповідь Шмітт-Матцен сказав дитині: «Коли ти дістанешся туди, скажи їм, що ти ельф Санти номер один, і я знаю, що вони тебе впустять».

Вони обійнялися, і маленький хлопчик запитав: «Санта, ти можеш мені допомогти?».

«Я обняв його. Перш ніж я встиг що-небудь сказати, він помер прямо там. Я дозволив йому залишитися, просто продовжував обіймати і триматися за нього, – пояснив Шмітт-Матцен. – Кожен за межами кімнати зрозумів, що сталося. Його мати вбігла всередину. Вона кричала: «Ні, ні, ще ні!» Я передав їй сина і пішов так швидко, як тільки міг».

Шмітт-Матцен важко сприйняв цей момент.

«Я провів чотири роки в армії з 75-м полком рейнджерів і бачив чимало. Але я біг повз медсестер зриваючи голову, – сказав він. – Я знаю, що медсестри і лікарі бачать такі речі кожного дня, але я не знаю, як вони можуть це витримувати».

«Я плакав усю дорогу додому», зізнався він в інтерв'ю. «Я плакав так сильно, що не міг бачити куди їхати і був змушений зупинитися кілька разів. – Він додав: – Насправді я думав, що я зірвуся і ніколи не зможу вже грати роль».

Але інша вистава допомогла йому усвідомити важливість того, щоб приносити радість дітям.

«Коли я побачив, що всі ці діти сміялися, це повернуло мене до начала. Це змусило мене усвідомити роль, яку я повинен грати, – сказав Шмітт-Матцен. – Для них і для мене».

Дивіться також: Українська дівчинка із синдромом Дауна стала знаменитістю і прикладом для наслідування в США

  • 16x9 Image

    Аліна Голіната

    Приєдналася до команди "Голосу Америки" у 2016 році в ролі журналіста і редактора соціальних медіа. До того працювала у сфері маркетингу. В Україні вивчала журналістику, у США - гуманітарні науки. Висвітлює життя української діаспори у США та історії успіху українців.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG