Спеціальні потреби

Вчені відкрили невідомий досі етап розвитку в мозку новонароджених


Донедавна вчені вважали, що нейронна мережа головного мозку в більшості немовлят розвивається до народження. Але нове дослідження вказує на те, що формування нейронної мережі триває протягом кількох місяців після появи дитини на світ. Учені з Каліфорнійського університету в Сан-Франциско (UCSF) виявили, що крихітні нейрони, які, як вважається, утворюються глибоко в мозку, мігрують до префронтальної кори головного мозку – частини мозку, що відіграє роль у розвитку особистості.

Результати таких досліджень можуть дати нове розуміння того, як дитячий мозок вчиться і змінюється.

Артуро Альварес-Байла, професор неврологічної хірургії Каліфорнійського університету, зазначає:

«Це просто неймовірне явище, коли воно відбувається в ембріоні, і воно відбувається в набагато більшому і складнішому головному мозку – той факт, що ці клітини можуть робити ці довгі міграції, подорожі від місця, де вони, ймовірно, народжені, до своїх кінцевих пунктів призначення, де вони збираються інтегруватися в нейронні мережі».

Ці нейронні мережі в префронтальної корі вважаються пов'язаними з неврологічними розладами, такими як аутизм і шизофренія.

«Ми дізналися надзвичайно багато про розвиток мозку, – пояснює професор Альварес-Байла, – але це досі дуже мала частина того, що нам потрібно знати, щоб дійсно зрозуміти, як мозок функціонує і формується. Тому це захоплює, що ми робимо прогрес так швидко, але нам ще потрібно пройти довгий шлях».

Дивіться також: Українська дівчинка із синдромом Дауна стала знаменитістю і прикладом для наслідування в США

Українська дівчинка із синдромом Дауна стала знаменитістю і прикладом для наслідування в США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:20 0:00

Відео - найголовніше

Вибори у США: Що таке Супервівторок? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:43 0:00
XS
SM
MD
LG