Спеціальні потреби

Перша в світі дитина, народжена від трьох батьків, відкриває нову еру в медицині


Штучний метод запліднення, хоч і оточений етичними дискусіями, може допомогти сім'ям із рідкісними генетичними захворюваннями

Перша в світі дитина, створена з використанням спірного методу штучного запліднення, який залучає ДНК трьох батьків, була народжена в Мексиці, - повідомляє журнал New Scientist.

П'ятимісячний хлопчик має звичайну ДНК від його мами і тата, а також трохи генетичного коду від донора. Батьки дитини родом із Йорданії. Сама процедура була проведена групою експертів зі США, - інформує видання.

Мати хлопчика має синдром Лея, фатальний розлад, який впливає на розвиток нервової системи, і який мав передатися спадкоємцю. Хоча сама жінка здорова, двоє її дітей померли від цього захворювання в дуже ранньому віці, - пише New Scientist.

Експерти наголошують, що цей крок відкриває нову еру в медицині і може допомогти іншим сім'ям з рідкісними генетичними захворюваннями. Але вони попереджають, що потрібні суворі перевірки цієї нової і спірної методики, - повідомляє BBC.

На думку критиків, ця процедура рівносильно генетичній модифікації людей або навіть «грі в Бога», інформує видання Independent. З іншого боку, вона може дозволити жінкам, що мають генетичні дефекти в мітохондріях, мати здорових дітей.

Дивіться також: Неймовірна історія про людську небайдужість

Неймовірна історія про людську небайдужість. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:13 0:00

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG