Спеціальні потреби

Немовлята повинні спати в одній кімнаті з батьками щонайменше перших півроку


Американська академія педіатрії обновила рекомендації, покликані запобігти синдрому раптової смерті немовлят

У новому звіті Американської академії педіатрії багато з інструкцій для батьків повторюють попередні, опубліковані в 2011 році. Батьки повинні класти дітей спати на спину і тверду поверхню, без будь-яких м'яких або пухких підстилок. Найбезпечніше для дітей – спати в тій самій кімнаті, що і їхні батьки, але не в тому самому ліжку.

Новим став факт, що організація визнала можливість того, що втомлені батьки іноді засинають під час годування своїх дітей, і тому їм потрібно планувати такі ситуації.

«Ми чули розповіді батьків, які беруть свою дитину на диван, щоб годувати, тому що бояться, що заснуть під час годування на ліжку», – говорить Рейчел Мун, професор педіатрії в Медичній школі Вірджинського університету (University of Virginia School of Medicine) і головний автор нового звіту. «Оскільки диван є набагато небезпечнішим місцем для того, щоб це відбулося, ми хочемо бути впевнені, що батьки знають про це».

Цей сценарій дуже поширений серед матерів, що годують грудьми. «Процес годування грудьми робить маму сонною фізіологічно», – зазначає Лорі Фельдман-Вінтер, професор педіатрії в Медичній школі Купер (Cooper Medical School) і співавтор звіту. Якщо мати думає, що вона може заснути під час годування, «ми насправді рекомендуємо їй годувати дитину в ліжку, тому що годувати дитину на дивані або в кріслі є небезпечніше», якщо вона засинає, пояснила Фельдман-Вінтер.

ААП також уперше пропонує рекомендації щодо того, як зробити доросле ліжко безпечнішим для дитини. Потрібно забрати з нього подушки, простирадла і ковдри, а матрац повинен бути твердим. Батьки ніколи не повинні вживати алкоголь або наркотики, якщо дитина перебуває з ними в ліжку.

Близько 60 відсотків батьків у Сполучених Штатах сплять зі своїми дітьми хоча б час від часу, але безпека такого явища є спірною як у США, так і за кордоном.

Лише у США від синдрому раптової смерті немовлят щороку гине 3500 дітей (за даними Центру з контролю і запобігання хворобам). Інструкції педіатрів стосовно нічного сну спрямовані на те, щоб запобігти цим випадкам.

Грудне вигодовування, імунізація за графіком, уникання сигарет, алкоголю і наркотиків під час вагітності та після пологів – все це пов'язано зі зниженням ризику СРСН.

Оновлений звіт говорить, що діти, які сплять в одній кімнаті з батьками хоча б протягом перших шести місяців життя, мають на 50% менший ризик СРДС.

Дивіться також: Українська дівчинка із синдромом Дауна стала знаменитістю і прикладом для наслідування в США

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG