Спеціальні потреби

Актуально

Що буде далі із законопроектом про додаткову фінансову допомогу Україні від США? 

Війська Національної гвардії отримують зброю та боєприпаси біля Капітолію США.
"Я присягав Конституції США, а не будь-якій іншій іноземної державі. Ми не можемо врятувати Україну, прирікаючи економіку США".
Ренд Пол, сенатор штату Кентуккі від Республіканської партії.
У четвер 12-го травня, 2022-го, сенатор-республіканець із штату Кентуккі, Рендал Пол одноосібно заблокував пришвидшену процедуру розгляду нового пакету допомоги для України.

Сенатор вніс проект поправки до законопроекту. Він пропонує створити посаду окремого інспектора, який би перевіряв виділення коштів в рамках цього пакету.

"Я присягав Конституції США, а не будь-якій іншій іноземній державі. Ми не можемо врятувати Україну, прирікаючи економіку США. Тому, я вношу зміни до законопроекту, щоб створити посаду спеціального інспектора. Такий інспектор перевіряв витрати в Афганістані і провів чудову роботу!" - заявив Рендал Пол під час засідань Сенату 12 травня.

5 березня 2019 р. сенатор-республіканець Ренд Пол, штат Кентуккі на слуханнях сенатського комітету з питань охорони здоров’я, освіти, праці та пенсій. AP Photo/Каролін Кастер
5 березня 2019 р. сенатор-республіканець Ренд Пол, штат Кентуккі на слуханнях сенатського комітету з питань охорони здоров’я, освіти, праці та пенсій. AP Photo/Каролін Кастер

Якщо Сенат ухвалить поправку Рендала Пола або внесе будь-які інші зміни, то законопроект повернеться в Палату представників для повторного голосування, а потім знову надійде до Сенату.

"Процедура затягнеться іще приблизно на тиждень. Саме стільки часу потрібно, щоб щось переробити, навіть якщо ми матимемо 85 або 90 голосів".
Кріс Кунс, сенатор штату Делавер, від Демократичної партії.

Водночас, якщо лідери Сенату не погодяться на вимоги Пола або будь-яких інших сенаторів, це може означати "голосування за закриття"(англ. cloture votes). Що затягне процедуру щонайменше іще на тиждень.

У 1917 році у відповідь на тиск президента Вудро Вільсона та кризу Першої світової війни Сенат прийняв нове правило, яке встановило процедуру, відому як "закриття". Це дозволяє Сенату завершувати дебати двома третинами голосів (67 із 100).

Протягом цього тижня лідери демократів та республіканців у Сенаті неодноразово виступали із закликами провести голосування за прискореною процедурою.

Для цього 100 сенаторів повинні були погодитись із текстом документа, який проголосували в Палаті представників, не вносячи додаткових правок. У такому випадку, Сенат міг розпочати голосування вже на цьому тижні і якщо документ зібрав би більшість в Сенаті то одразу потрапив би на підпис до президента, Джо Байдена.

"Наразі, Сенат не має 100-відсоткової співпраці 100-та сенаторів. Для того, щоб провести такий законопроект, потрібно більше тижня. Отже, якщо усі 100 членів Сенату не погодяться з процесом, а також із суттю законопроекту, це може зайняти більший період часу", - пояснив процедуру журналістці Голосу Америки, Бен Кардін, сенатор від Демократичної партії.

Бен Кардін, сенатор від штату Мериленд, член Демократичної партії спілкується із журналісткою "Голосу Америки", Катериною Лісуновою.
Бен Кардін, сенатор від штату Мериленд, член Демократичної партії спілкується із журналісткою "Голосу Америки", Катериною Лісуновою.

Інший сенатор-демократ Кріс Кунс, також підтвердив Голосу Америки, що тепер на прийняття законопроекту потрібен щонайменше тиждень.

"Якби у нас була одностайна згода, ми могли б проголосувати законопроект вже сьогодні, і швидко надіслати допомогу Україні. Виходячи із того, що ми маємо сьогодні, цілком імовірно, що один або два члени Республіканської партії, заперечуватимуть щодо слухань сьогодні. У такому випадку, процедура затягнеться іще приблизно, на тиждень. Саме стільки часу потрібно, щоб щось переробити, навіть якщо ми матимемо 85 або 90 голосів", - пояснює сенатор-демократ, Кріс Кунс.

Кріс Кунс, сенатор від штату Делавер, член Демократичної партії, спілкується із журналістами. Фото: Катерина Лісунова.
Кріс Кунс, сенатор від штату Делавер, член Демократичної партії, спілкується із журналістами. Фото: Катерина Лісунова.
"Затримка на тиждень буде шкодити обороні України". 
Кріс Кунс, сенатор штату Делавер, від демократичної партії. 

Процедурно будь-хто із 100-та сенаторів може заперечити проти швидкого погодження, незважаючи на широку двопартійну підтримку.

"Щоб зробити це за простою процедурою, обидві партії повинні діяти швидко та рішуче. Це питання, безумовно, має бути двопартійним. Я закликаю моїх колег-республіканців не блокувати цей закон, а працювати з нами, щоб він якнайшвидше пройшов через нашу палату, - заявив лідер більшості демократів у Сенаті Чак Шумер під час слухань у Сенаті 12 травня і додав, - у кожного може бути власна думка. Але якщо у кожного тут буде власна думка, у нас нічого не вийде. Ми повинні об’єднати сили над законопроектом, який має широку двопартійну підтримку в Палаті представників і в Сенаті".

"Пакет вже включає у себе мільйони доларів для підтримки додаткових заходів нагляду. Зокрема додаткове фінансування для вже існуючих інспекторів".
Джен Псакі, прес-секретарка Білого дому.

Проголосувати за законопроект вже зараз закликав і лідер меншості у Сенаті республіканець Мітч МакКоннелл.

"Допомога Україні не є прикладом простої філантропії. Це безпосередньо впливає на національну безпеку та життєво важливі інтереси Америки. Якщо Україні не вдасться відбити російську агресію, немає сумнівів, що загроза Америці та європейській безпеці лише зростатиме…закликаю моїх колег по Сенату з обох сторін допомогти нам прийняти цей терміновий законопроект про фінансування, вже сьогодні!" - переконував Мітч МакКоннелл.

Попри те, що у четвер законопроект так і не погодили за швидкою процедурою, його прийняття є лише питанням часу. Документ має широку двопартійну підтримку в обох палатах. Однак, "потреба є нагальною", наголошують в адміністрації президента США.

"Я майже вичерпав ресурси, надані мені двопартійною більшістю в Конгресі для підтримки українських бійців. Ця допомога була надзвичайно важливою для успіху України на полі бою. Ми не можемо допустити, щоб наші поставки допомоги припинились, поки ми очікуємо подальших дій Конгресу. Відсьогодні, у нас залишається приблизно 10 днів до критичного терміну", - йдеться у заяві Білого Дому, оприлюдненій 9 травня.

Речник Пентагону Джон Кірбі також наголосив, що попередня фінансова допомога для України завершиться до 19 травня. Про це він сказав під час брифінгу 13 травня.

"19 травня – це день, коли ми дійсно, без додаткових повноважень, не матимемо можливості надсилати нову допомогу", – сказав журналістам Кірбі.

Наголошує на терміновості й сенатор Демократичної партії від штату Делавер, Кріс Кунс.

"Затримка на тиждень буде шкодити обороні України. Президент Байден та усі лідери Конгресу наголосили, що це терміново, і нам потрібно швидко рухатись вперед. На жаль, існує невелика кількість сенаторів, які не дозволяють, щоб будь-що рухалось швидко і вони можуть уповільнити цей процес", - уточнив журналістам Кунс. Кріс Кунс, сенатор штату Делавер, від демократичної партії.

Також, Кунс зазначив, що пакет фінансової допомоги для України не потребує призначнення додаткового інспектора, якого вимагає Рендал Пол.

"Для кожного відділу, через який проходять кошти, вже існує генеральний інспектор. Рендал Пол намагається призначити спеціального, додаткового інспектора. Я не бачу, як це змінить результат, окрім загального сповільнення процедури. І це те, що мій колега робив вже неодноразово", - сказав сенатор від Демократичної партії.

Прес-секретарка Білого дому Джен Псакі також зазначила під час брифінгу в четвер, що законопроект вже включає фінансування на існуючих інспекторів, а також інші заходи нагляду.

"Пакет вже включає у себе мільйони доларів для підтримки додаткових заходів нагляду. Зокрема додаткове фінансування для вже існуючих інспекторів. Тож, ми закликаємо усіх сенаторів якнайшвидше ухвалити законопроект у тому вигляді в якому він є. На нашу думку, заходи які у ньому вже прописані, є достатніми", - зауважила Псакі.


Нагадаємо, що 40.1 млрд. дол мають стати вже другим пакетом фінансової допомоги Україні, яку має виділити Конгрес після початку повномасштабної війни РФ, 24-го лютого, 2022-го р. Раніше у березні, Конгрес погодив для України 13,6 млрд. доларів.

Дивіться також: Курс Фінляндії на НАТО – що це означатиме для безпеки Європи та для України.

Всі новини дня

Сенат США підтримав призначення генерала ВПС на головну військову посаду

Командувач ВПС США генерал Чарльз К. Браун під час слухань в Сенаті, липень 2023 року

ВАШИНГТОН, 20 вересня (Reuters) – Більшість Сенату США в середу підтримали кандидатуру командувача ВПС США генерала Чарльза К. Брауна на посаду головного військового офіцера США, а також затвердили призначення низки інших вищих старших офіцерів, які раніше блокував сенатор-республіканець.

З 83 голосами за та 11 проти, Сенат затвердив кандидатуру Чарльза Брауна на посаду голови Об’єднаного комітету начальників штабів, за поданням президента США Джо Байдена.

Браун — колишній пілот винищувача, який отримав досвід командування в Тихому океані, приходить на цю посаду в період зростання напруженості з Китаєм.

Він стане лише другим темношкірим офіцером, який очолить Об’єднаний комітет начальників штабів після Коліна Пауелла два десятиліття тому.

Сенат просунувся вперед, проголосувавши за Брауна та двох інших вищих військових, після того, як лідер більшості Чак Шумер, сенатор-демократ, використав процедурний маневр, щоб обійти блокаду сенатора-республіканця Томмі Тубервіля.

Тубервіль почав блокувати підтвердження для вищих посад Пентагону в березні на знак протесту проти політики Міністерства оборони, ухваленої минулого року, яка передбачає оплачувану відпустку та відшкодовує витрати для військовослужбовців, які подорожують, щоб зробити аборт.

Браун та інші військові чиновники заявили, що блокування Тубервілем сотень призначень в оборонному відомстві може мати далекосяжні наслідки для Збройних сил і вплинути на війська та їхні родини, зашкодити національній безпеці.

Міністр оборони Ллойд Остін привітав Брауна з затвердженням на посаді, подякував Шумеру за проведення голосування та розкритикував Тубервіля за його обструкцію. «Настав час затвердити понад 300 інших кандидатів на військові посади», — сказав Остін у заяві.

Байден висунув кандидатуру Брауна, про що було оголошено в травні, після призначення Остіна міністром оборони США, найвищою цивільною посадою в Пентагоні.

Затвердження Брауна означає, що чорношкірі американці вперше обіймуть дві найвищі посади в Пентагоні, що є важливою віхою для інституції, яка різноманітна на нижчих рівнях, але здебільшого білі та чоловіки на вершині.

Шумер також відкрив шлях для голосування в Сенаті щодо висунення Байденом генерала Ренді Джорджа на посаду начальника штабу Сухопутних сил та генерала Еріка Сміта на посаду командувача Корпусу морської піхоти.

Процедурне клопотання Шумера не стосувалося сотень інших військових затверджень, які все ще відкладаються через дії Тубервіля.

Затвердження Сенатом військових призначень зазвичай не викликає суперечок. Позиція Тубервіля не може перешкодити Сенату, де більшість становлять демократи, голосувати за будь-яке підвищення, але може різко уповільнити процес.

Генерал ВПС США Чарльз Браун: “Нацбезпека США має 5 основних викликів”. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:36 0:00

Канабіс — задля України. Фестиваль у Колорадо для підтримки України. Відео

Канабіс — задля України. Фестиваль у Колорадо для підтримки України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:22 0:00

Канабіс — задля України. Такий фестиваль нещодавно пройшов в Колорадо. Це перший американський штат, де дозволити вирощувати, продавати та вживати марихуану не лише в медичних цілях.

Спікер Маккарті: "Зеленський наш президент?" Візит на тлі суперечок у Конгресі. Що законодавці розповіли Голосу Америки?

Спікер Палати представників США Кевін Маккарті проходить Залом скульптур у Капітолії США, Вашингтон. 18 вересня 2023 р. (Фото Брендана Смяловського / AFP)

Президент України Володимир Зеленський у четвер, 21-го вересня, зустрінеться із законодавцями у Конгресі США.

Це буде його другий візит до Капітолія за час широкомасштабної російської агресії. І якщо перший його виступ перед двома палатами американських законодавців оглядачі називали історичним через безпрецедентну підтримку України, то нинішній візит на Капітолійський пагорб обіцяє бути набагато складнішим – думки багатьох законодавців розділилися щодо збільшення допомоги, їх також турбує, чи Україна зможе перемогти, чи використовує допомогу відповідально. Також дається взнаки початок президентських перегонів.

На думку оглядачів, загострення політичної боротьби може загальмувати ухвалення рішень щодо збільшення військової допомоги Україні, про яке просить адміністрація президента Джо Байдена.

Український лідер прибув у Вашингтон в середу ввечері, щоб провести низку зустрічей з американськими законодавцями на Капітолійському пагорбі вже у четвер вранці.

Згідно з розкладом, о 9:00 ранку Зеленський матиме зустріч із законодавцями Палати представників, перемовини триватимуть годину та відбуватимуться у закритому форматі. Після цього, орієнтовно о 10:00, Зеленський відправиться на закриті перемовини із сенаторами. Вже після зустрічей у Конгресі український лідер матиме перемовини із президентом США Джо Байденом у Білому домі.

Адміністрація просить додаткової допомоги для України, у Конгресу сумніви щодо вже наданої

Візит Зеленського відбувається на тлі запеклих дискусій у Конгресі США щодо погодження бюджету. Законодавці мають проголосувати 12 законопроєктів про видатки, до початку нового фінансового року, який настає 1-го жовтня.

Серед них зокрема, оборонний бюджет США, в якому прописано 300 мільйонів доларів на допомогу Україні, та запит президента Байдена про додаткове фінансування, яке включає в середньому 24 мільярди доларів для України. Якщо політикам не вдасться подолати суперечки до крайнього терміну, то уряд опиниться в ситуації "шатдауну", коли всі державні кошти буде заблоковано.

Нинішній законопроєкт про тимчасове фінансування уряду в Палаті представників не включає додаткове фінансування для Києва, про яке просить Білий дім.

Який план перемоги? Я думаю, це те, що американська громадськість хоче знати
Кевін Маккарті, спікер Палати представників

А спікер Кевін Маккарті напередодні візиту Зеленського заявив, що його більше цікавить, куди пішла вже виділена допомога, і жодних обіцянок про наступну допомогу він не робив.

"Зеленський обраний до Конгресу? Він наш президент? Я не думаю, що я маю бути відданий будь-чому. У мене є питання щодо того, де звітність про гроші, які ми вже витратили? Який план перемоги? Я думаю, це те, що американська громадськість хоче знати. Те, що зробила Росія, вторгшись, це неправильно, ці звірства, ми хочемо переконатися, що це закінчиться. Але я також завжди казав із самого початку, незалежно від того, про яке питання йдеться, я хочу відповідальності за усе, на що наші працьовиті платники податків витрачають свої гроші", - заявив спікер Маккарті американським журналістам у Конгресі.

Конгресмен-республіканець Річ Маккормік, проходить повз ЗМІ під час відкриття 118-ї сесії Конгресу, Капітолій США. Вашингтон, вівторок, 3 січня 2023 р. (AP Photo/Carolyn Kaster)
Конгресмен-республіканець Річ Маккормік, проходить повз ЗМІ під час відкриття 118-ї сесії Конгресу, Капітолій США. Вашингтон, вівторок, 3 січня 2023 р. (AP Photo/Carolyn Kaster)

Конгресова кореспондентка української служби Голосу Америки, Катерина Лісунова ексклюзивно поспілкувалась із американськими законодавцями Палати представників щодо їхніх очікувань від прийдешньої зустрічі із Володимиром Зеленським.

Коли Зеленський розмовлятиме з Конгресом, він повинен розуміти, що є спротив допомозі, що багатьох людей турбують питання підзвітністю їхніх грошей, куди вони використовуються
Річ Маккормік, конгресмен-республіканець

Так, за словами конгресмена-республіканця від штату Джорджія, Річа Маккорміка, український лідер має розуміти, що він зустрінеться із Конгресом в якому зараз активно лунають голоси проти продовження допомоги Україні, і саме Зеленський має переконати їх, що гроші витрачені на допомогу Києву не марні.

"Коли Зеленський розмовлятиме з Конгресом, він повинен розуміти, що є спротив допомозі, що багатьох людей у Республіканській партії, ймовірно також в Демократичній партії турбують питання підзвітністю їхніх грошей, куди вони використовуються. Він повинен надати вагомі аргументи щодо такої підзвітності. Зараз ведеться багато розмов, щодо цінності наших грошей. Я особисто дуже підтримував наші зусилля в Україні. Я наполягав, що ми маємо допомагати більше. Ми все іще маємо танки Abrams, готові до застосування", - заявив республіканець Маккормік, українській службі Голосу Америки.

Сам Маккормік вважає, що США мають продовжити допомогу Україні та довести справу до кінця.

"Навіть будучи наймогутнішою країною у світі, США не досягли успіху у війнах у В’єтнамі, Іраку та Афганістані, тому що у нас не було достатньо потужностей. Ми повинні дати українцям такий потенціал потужностей, якщо вони збираються виграти, якщо вони збираються досягти успіху", – сказав конгресмен.

Він додав, що українці "вже зробили чудову роботу зупинивши наступ", але їм ще потрібно довести, що вони можуть перемогти.

"Ми хочемо, щоб вони перемогли. Це означає, що він (Зеленський, – ред.) має навести таку аргументацію, яка пояснить людям, чому його країна потребує підтримки. Так само як і будь-які американські військові, вони (українці ред.) не зможуть досягти успіху, пройшовши лише половину шляху. Нам потрібні запевнення, щоб переконатися, що ми завершимо почату роботу", – додає Маккормік.

Конгресмен-демократ Пет Раяан, штат Нью-Йорк, розмовляє з журналістами в Національному музеї Пурпурного серця в Нью-Віндзорі, штат Нью-Йорк. 2 листопада 2022 року. (AP Photo/Hans Pennink)
Конгресмен-демократ Пет Раяан, штат Нью-Йорк, розмовляє з журналістами в Національному музеї Пурпурного серця в Нью-Віндзорі, штат Нью-Йорк. 2 листопада 2022 року. (AP Photo/Hans Pennink)
Ми маємо показати потужну двопартійну підтримку, що ми їх підтримуємо, що ми продовжимо підтримувати їх необхідними ресурсами, що вони повинні виграти цю війну і що ми пишаємося ними
Пет Раян, конгресмен-демократ

Тим часом конгресмен-демократ від штату Нью-Йорк, Пет Раян сподівається, що візит президента України стане приводом для конгресменів та сенаторів продемонструвати підтримку США.

"У Сполучених Штатах Америки ми виступаємо за свободу та демократію та проти авторитаризму. Отже, я буду радий почути президента Зеленського. Ми маємо показати потужну двопартійну підтримку, що ми їх підтримуємо, що ми продовжимо підтримувати їх необхідними ресурсами, що вони повинні виграти цю війну і що ми пишаємося ними", – сказав конгресмен-демократ.

Він також наголосив, що дуже розраховує на те, що Зеленському вдасться донести голоси бійців з поля бою, "голоси тих, хто хоробро воює на передовій та їхніх сімей", щоб американські законодавці "не втрачали людяності при ухваленні будь-яких рішень".

"Щоб ми не втратили людяність, ухвалюючи тут рішення. Дехто з моїх колег, мені здається, вже втратив це відчуття. Тож важливо, щоб він (Зеленський, – ред.) нагадав нам про це, і я думаю, що він так і зробить", - сказав Пет Раян у розмові з Голосом Америки.

Конгресмен-республіканець Нік Лалота, штат Нью-Йорк, виступає під час пресконференції в Палаті представників. 14 липня 2023 року.(AP Photo/Patrick Semansky, файл)
Конгресмен-республіканець Нік Лалота, штат Нью-Йорк, виступає під час пресконференції в Палаті представників. 14 липня 2023 року.(AP Photo/Patrick Semansky, файл)

Натомість інший законодавець, також від штату Нью-Йорк, конгресмен-республіканець Нік Лалота, вважає що США роблять більше ніж країни Європи, коли справа заходить за допомогу Україні.

"Я думаю, що мої виборці хотіли б почути, що європейці повинні робити більше в питаннях, які стосуються Європи. Тягар відповідальності має бути міжнародним, він не повинен лягати в першу чергу на платників податків Сполучених Штатів. І я сподіваюся, що президент Зеленський озвучить цю проблему", - сказав Лалота.

Конгресвумен-республіканка Джен Кігганс, виступає під час пресконференції після того, як Палата представників ухвалила щорічний законопроект про оборону. П’ятниця, 14 липня 2023 р., Вашингтон. (AP Photo/Patrick Semansky)
Конгресвумен-республіканка Джен Кігганс, виступає під час пресконференції після того, як Палата представників ухвалила щорічний законопроект про оборону. П’ятниця, 14 липня 2023 р., Вашингтон. (AP Photo/Patrick Semansky)
Ми хотіли б почути лише який поступ і які справи станом на зараз
Джен Кігганс, конгресвумен-республіканка

Його однопартійка, конгресвумен-республіканка від штату Вірджинія, Джен Кігганс вважає, що окрім підзвітності наданих коштів, найважливішими зараз є поточні новини з поля бою.

"Я б хотіла почути, яка ситуація зараз, де саме ведеться бій. А також куди, і це особливо важливо для Сполучених Штатів, витрачаються ресурси. І тільки це, ми хотіли б почути лише який поступ і які справи станом на зараз. Ми хотіли б почути останні повідомлення", - заявила Кігганс.

Конгресмен-республіканець Майк Галлахер, висуває кандидатуру Кевіна Маккарті на посаду спікера Палати представників. 4 січня, 2023 р., Вашингтон. (Фото AP/Алекс Брендон)
Конгресмен-республіканець Майк Галлахер, висуває кандидатуру Кевіна Маккарті на посаду спікера Палати представників. 4 січня, 2023 р., Вашингтон. (Фото AP/Алекс Брендон)

Погоджується із нею й інший республіканець Майк Галлахер, від штату Вісконсин. За його словами, підзвітність коштів та прогрес на полі бою будуть двома найважливішими темами для погодження майбутньої додаткової допомоги Україні.

"Багатьом законодавцям буде цікаво почути про контрнаступ, про поступ на місцях, перспективи перемоги, а також про те, якими є найнагальніші потреби щодо зброї. Ми також повинні мати гарантії того, що зброя, яку ми надаємо, гроші, які ми надаємо, витрачаються належним чином і відповідально, щоб ми мали підтримку для майбутнього пакету фінансування. Отже, я думаю, що ці два пункти будуть ключовими", - вважає Галлахер.

Конгресмен-демократ Скотт Пітерс, виступає під час обговорення Палатою представників статей про імпічмент президента Дональда Трампа. Середа, 18 грудня 2019 р., Вашингтон. (Трансляція засідання Палати представників через AP)
Конгресмен-демократ Скотт Пітерс, виступає під час обговорення Палатою представників статей про імпічмент президента Дональда Трампа. Середа, 18 грудня 2019 р., Вашингтон. (Трансляція засідання Палати представників через AP)
Президент (Зеленський, – ред.) має запевнити людей, що цю війну можна виграти і що ми допомагаємо йому перемогти, а не просто підтримуємо існування конфлікту
Скотт Пітерс, конгресмен-демократ

Демократ від штату Каліфорнія Скотт Пітерс наголошує, що під час зустрічей у Конгресі Зеленський має переконати законодавців, що цю війну дійсно можливо виграти, якщо продовжити підтримку Києва.

"Я вважаю, що американська підтримка України є надзвичайно важливою. Президент (Зеленський, – ред.) має запевнити людей, що цю війну можна виграти і що ми допомагаємо йому перемогти, а не просто підтримуємо існування конфлікту. А також він повинен запевнити нас, що гроші, які ми вкладаємо, як американські платники податків, насправді йдуть на фронт та на пов’язані із цим цілі", - ділиться з Голосом Америки конгресмен Скотт Пітерс.

А от республіканець від штату Канзас Рон Естес вважає, що така зустріч буде корисною представникам обох сторін, як України, так і США. Він вважає, що це буде можливістю особисто порушити питання критичні для партнерів.

Конгресмен-республіканець Рон Естес виступає в Комітеті Палати представників з регламенту, щодо збільшення боргового ліміту США. Вівторок, 30 травня 2023 р., Вашингтон. (AP Photo/J. Scott Applewhite)
Конгресмен-республіканець Рон Естес виступає в Комітеті Палати представників з регламенту, щодо збільшення боргового ліміту США. Вівторок, 30 травня 2023 р., Вашингтон. (AP Photo/J. Scott Applewhite)

"Я думаю, що для нього (Зеленського, – ред.) корисно мати можливість поспілкуватися щодо різних питань, які виникають. Загалом, це добре для обох сторін мати можливість зібратися разом і поговорити про поточні проблеми кожної країни", – підсумував конгресмен, Рон Естес.

Нагадаємо, 21-го грудня 2022-го року український президент виступив з окремою промовою у Конгресі США. Тоді його виступ називали історичним та порівнювали із промовою Вінстона Черчилля.

Дивіться також: Зустріч Маска з Сенаторами США: що було сказано про Україну?

Зустріч Маска з Сенаторами США: що було сказано про Україну? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:24 0:00

Підсумки друго дня візиту президента України Зеленського до Нью-Йорка. Відео

Підсумки друго дня візиту президента України Зеленського до Нью-Йорка. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:41 0:00

Президент Володимир Зеленський у своєму виступі у Радбезі, 20 вересня, окреслив пропозиції щодо реформи ООН на основі україської Формули миру. Що він запропонував? Про це та підсумки друго дня візиту президента України до Нью-Йорка - розповідає Ірина Соломко.

Зернове питання. Реакція європейських країн на промову Зеленського. Відео

Зернове питання. Реакція європейських країн на промову Зеленського. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:23 0:00

Польща викликала до МЗС посла України через критику обмежень для українського зерна президентом України. Як відреагували на заяви Києва та Варшави інші європейські країни — Словаччина та Угорщина? Пояснює кореспондент Голосу Америки у Великій Британії Богдан Цюпин.

Більше

XS
SM
MD
LG