Спеціальні потреби

У США зростає кількість дрібних підприємств


Економічна криза у США спонукала чимало американців розпочати свій власний бізнес, особливо тих, хто втративши роботу, не зміг знайти нової.

Замість тісного офісу - затишна кав’ярня просто неба. Підприємець Джесі Рауч проводить тут свій кожен робочий день. Колишній працівник громадської організації чотири місяці тому лишився без роботи і не зміг знайти нічого на зміну. Тепер Джесі на своїх хлібах і пробує себе у бізнесі. Філіжанка кави, комп’ютер та надзвичайно гнучкий графік роботи – атрибути його нового життя, каже підприємець:

«Переваги є у свободі, виборі де працювати. Можна лягати спати пізніше і прокидатися зранку – теж пізніше».

Але Рауч визнає, що бізнес, як і кожна справа , має свій негативний бік – нестабільність та одвічний ризик:

«Я власне використовую зараз мої збереження, аби жити - це лякає мене. Через це і я, і мої батьки дуже нервуємося».

Памела Строх опинилася у такій самій ситуації, як і Джесі Рауч. Шукала роботу навіть не чотири, а десять місяців після звільнення - та все марно, каже вона:

«Я почувалася у безвиході. За 10 місяців я відправила 250 анкет для прийому на роботу».

Між складанням резюме та інтерв’ю, Памела час від часу надавала консультації, як експерт з комп’ютерів. Вона визнає, що навіть не уявляла, що тимчасова робота переросте у власну справу:

«Насправді це не було свідомим рішенням стати підприємцем. Це збіг обставин, коли у тебе є друзі, контакти, та відкриваються певні можливості. І я мала стати підприємцем, аби скористатися цим шансом».

Експерти твердять, що минулий рік був рекордним за кількістю відкритих нових підприємств. Такого сплеску не бачили з середини дев’яностих. Люди зрозуміли, що їм краще створити свій бізнес, адже багатьом досвідченими фахівцям не вдалося знайти роботу навіть з меншою платнею, ніж вони мали раніше, каже власниця рекрутингової агенції Барбара Познер:

«Люди зверталися до нас, тому, що їх звільнили, або їх попросили раніше піти на пенсію».

Історія показує, що компанії можуть процвітати навіть коли економіка на спаді, говорить Пенні Пікетт, експерт з адміністрації малого бізнесу:

«В час криз створювалися найкращі американські компанії. Так Майкрософт з’явився у 1980-х, коли економічна ситуація була досить важкою».

Джесі Рауч та Памела Строх сподіваються, що їхні проекти теж матимуть шалений успіх. Своє нове життя вони сприймають передусім - як виклик.  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG