Спеціальні потреби

Громадськість заявляє про продовження попереджувальних розмов від СБУ


Служба безпеки України знову опинилася в центрі скандалу. Знову працівників служби, діяльність яких має зосереджуватися на попередженні загроз безпеці держави, звинувачують у спробах завадити мирним акціям протесту.

Як повідомляє громадська організація "Демократичний Альянс", у Черкасах представники СБУ та МВС провели зустріч із організатором акції "Вихід з демократії: Пароль 2450" у цьому місті Таїсією Плахутою.

Зустріч була неофіційною і за участі представника Служби безпеки України та начальника відділу громадської безпеки міністерства внутрішніх справ.

"Співробітник СБУ, який представився Олександром Рибалкою, розпитував про організацію, питав про подальші плани, керівництво Демократичного Альянсу на загальноукраїнському рівні та про можливість відміни наступної акції організації в Черкасах", - сказано у повідомленні.
Раніше подібну розмову представники СБУ проводили із головою Демальянсу в Миколаєві Юлією Гречкою. А напередодні про подібну розмову заявив і ректор Католицького університету у Львові.

Натомість голова Служби безпеки Валерій Хорошковський ці звинувачення відкидає. На зустрічі з журналістами руху «Стоп Цензурі», відповідаючи на питання про профілактичні бесіди, він сказав:

«В першу чергу я можу підтвердити, що я навіть не знаю про це. По закінченню зв'яжуся з Миколаївською областю, поставлю питання. Тому що вже я декілька разів зіштовхуюся з ситуацією, коли є посилання на працівників Служби безпеки, які такими не є. Якщо у вас є прізвища, я готовий з цим конкретно розбиратися».

Натомість самого Хорошковського журналісти звинувачують у конфлікті інтересів, оскільки шеф української спецслужби в ході цієї зустрічі підтвердив, що є одночасно власником 9 телевізійних каналів та членом Вищої Ради юстиції.

Попри подібні «профілактичні розмови» громадський рух в Україні поширюється. У суботу, 19 червня, до Харкова приїздять активісти з усієї України, аби підтримати харківську громаду в ході громадських слухань про долю парку Горького, який влада хоче знищити.

«Чи вдасться харків’янам відстояти 130 га парку у центрі міста, залежить від того, чи зможе їх підтримати вся Україна. Солідарність українців має показати, що влада не всесильна, а громадськість має право голосу» - так сформульована мета заходу кампанією «Новий громадянин», яка об’єднала десятки провідних громадських організацій України.

XS
SM
MD
LG