Спеціальні потреби

Російська інтернетна "машина" у дні британського референдуму перемикалися з України на “Брекзит”


Газета Times із заголовком "Росія використовувала ботів і тролів у Twitter, щоб "зірвати" голосування щодо "Брекзиту"
Газета Times із заголовком "Росія використовувала ботів і тролів у Twitter, щоб "зірвати" голосування щодо "Брекзиту"

На тлі заяв прем’єр-міністра Терези Мей, що Росія проводить підривну діяльність проти західних країн, дослідники виявляють докази спроб маніпулювати настроями виборців через соціальні медіа в Інтернеті.

Британська преса виносить на перші шпальти твердження, що Росія намагалася сприяти тим силам, які агітували за вихід з Європейського Союзу на референдумі у червні 2016 року.

“Понад 150 000 базованих у Росії інтернет-акаунтів, які раніше зосереджувалися на таких темах, як український конфлікт, за кілька днів до голосування (на референдумі) минулого року перемкнули увагу на “Брекзит”, - пише у середу Times.

“Росія підтримувала “Брекзит” фальшивими дописами через Twitter”, - повідомляє Guardian.

Газета посилається на дослідження Единбурзького університету, який виявив 419 віртуальних осіб у Twitter, пов’язаних з російською “Агенцією інтернет-досліджень” у Санкт-Петербурзі, що намагалися впливати на політику в Британії.

Ті акаунти належать до тих майже трьох тисяч, які Twitter закрив як фальшиві або зловмисні.

Times також винесла тему російського впливу на “Брекзит” на свою першу шпальту, повідомляючи, що дослідження британського університету в Свонсі (Swansea University) та американського університету Каліфорнії (University of California, Berkeley) виявили понад 150 000 інтернет-акаунтів, які в період британського референдуму були зосереджені на питаннях “Брекзиту”.

Багато із тих віртуальних осіб були автоматизованими “ботами”, які діяли запрограмовано. Значна частина дописів з тих акаунтів агітувала за “Брекзит”, але часом були дописи на користь членства в ЄС, а також дописи і фото антиіммігрантського ти антимусульманського змісту.

Times наводить приклад створеного у травні в Twitter рахунку Sveta1972, за яким буцімто стояла Светлана Лук’янченко з маленького містечка Геленджик на півдні Росії.

“Упродовж чотирьох днів перед британським референдумом 23 червня вона опублікувала або перепоширила принаймні 97 дописів позначених #Brexit.

Ті дописи переважно агітували за вихід Британії з ЄС або поширювали теорії змови зі звинуваченнями у фальсифікації британського голосування.

Sveta1972 з Геленджика в той період писала переважно англійською, іспанською, або італійською.

Іншим прикладом політичної спрямованості асоційованих з Росією віртуальних осіб Times називає рахунок Stormbringer15, що поширив у Twitter 241 000 дописів, переважно доводячи право Москви втручатися у справи України.

Британський парламентарій Деміан Коллінс, який очолює парламентське розслідування звинувачень заявив, що звернувся до Twitter і Facebook за додатковою інформацією.

Дивіться також: Чому саме зараз у Британії почали бити на сполох щодо впливів Росії?

Чому саме зараз у Британії почали бити на сполох щодо впливів Росії? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:08 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG