Спеціальні потреби

В Румунії перерахують дані першого туру президентських виборів на тлі підозр про зовнішній вплив


Після оголошення результатів першого туру президентських виборів у Румунії на вулиці Бухареста вийшли демонстранти з гаслами на підтримку румунського членства в НАТО і ЄС і з осудом висловлювань кандидата Каліна Джеорджеску, які опоненти називають антизахідними. 27 лист. 2024 р.
Після оголошення результатів першого туру президентських виборів у Румунії на вулиці Бухареста вийшли демонстранти з гаслами на підтримку румунського членства в НАТО і ЄС і з осудом висловлювань кандидата Каліна Джеорджеску, які опоненти називають антизахідними. 27 лист. 2024 р.

Конституційний суд Румунії постановив заново перерахувати бюлетені з голосування 24 листопада у першому турі президентських виборів, у якому найбільшу частку голосів раптом здобув Калін Джеоржеску, кандидат, якого не підтримувала жодна з партій.

Особливу увагу привернуло те, що на тлі активності на інтернетних платформах, зокрема в мережі ТікТок, Калін Джеорджеску, якому опитування під час виборчої кампанії показували підтримку менше 5% виборців, здобув на голосуванні 22,94% голосів.

Другий тур голосування призначений на 8 грудня, і в ньому також має брати участь Елена Ласконі, яка у першому турі здобула 19,18% голосів.

Також 1 грудня в Румунії відбудуться парламентські вибори.

Суд оголосив, що рішення суддів було одностайне у відповідь на вимогу двох інших президентських кандидатів, які в першому турі вибули.

Припущення про зовнішній вплив і можливі загрози для національної безпеки були оголошені темою засідання 28 листопада Верховної ради оборони Румунії під головуванням чинного президента Клауса Йоганніса.

Румунський суспільний мовник TVRINFO повідомляє з посиланням на президентську адміністрацію в Бухаресті, що темою засідання був “аналіз можливих загроз національній безпеці через дії державних і недержавних чинників” і ймовірного впливу на інформаційну інфраструктуру та виборчий процес.

Результати першого туру президентських виборів у Румунії підштовхнули демонстрації в Бухаресті під гаслами на захист проєвропейського і прозахідного курсу країни.

Джеорджеску і Тік-Ток

Раптове лідерство Каліна Джеорджеску з-поміж тринадцяти кандидатів на президентську посаду в Румунії назвали найбільшим шоком для політичної системи країни за 35 років.

Джеорджеску - фахівець з ґрунтознавства, який колись був пов’язаний з однією з крайніх націоналістичних партій.

Він пояснював, що його виборча кампанія досягла успіху завдяки зусиллям волонтерів.

Керівництво державного регулятора зв'язку Румунії заявили про підозри, що поширенню виборчої агітації Джеорджеску в Тік-Ток сприяли автоматизовані джерела.

Серед його висловлювань увагу привернула критика НАТО і ЄС, організацій, в які Румунія вступила відповідно 2004 і 2007 року.

62-річний Калін Джеорджеску заперечує, коли його називають проросійським і наголошує на своїй патріотичності та засуджує війну Росії проти України.

Але йому пригадують слова щодо Росії та Владіміра Путіна, які можна трактувати як позитивні, а також засадничу недовіру щодо НАТО і скептицизм щодо Європейського Союзу.

Джеорджеску зокрема казав, що Путін “справжній лідер” і говорив про сподівання на “мудрість Росії”.

Елена Ласконі у понеділок заявила, що Джеорджеску хоче “ізолювати Румунію” і підкреслила: “без НАТО ми опинимося віддані на милість Росії”.

Розсилка

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG