Спеціальні потреби

Система, що вбила Ґеорґія Ґонґадзе, залишається в Україні – вдова журналіста


Київ – Система, яка вбила Ґеорґія Ґонґадзе, не ліквідована, подібне може трапитись і сьогодні. Про це в ексклюзивному інтерв’ю Радіо Свобода заявила вдова загиблого журналіста Мирослава Ґонґадзе. Вона переконана, що рано чи пізно за цей злочин мають бути покарані не лише виконавці, й замовники. А свавіллю системи може протистояти лише журналістська солідарність, переконана Мирослава Ґонґадзе.

– 13 років минуло після зникнення Ґеорґія Ґонґадзе. Покарані виконавці, але замовники досі не сіли на лаву підсудних?

– Я б хотіла перш за все, віддати належне усім, хто долучився до розслідування справи і завдяки кому сьогодні принаймні виконавці вбивства Ґеорґія перебувають за ґратами. На жаль, поки лише троє. Генерал Пукач, якому ухвалено вирок, досі перебуває у Києві, посилаючись на те, що вивчає матеріали справи. Коли матеріали своїх справ довго вивчали Тимошенко чи Луценко, то їх за це посадили за ґрати, а реальний вбивця вже нібито півроку читає справу, з наміром апелювати до Верховного суду.

Для мене така позиція Генеральної прокуратури є не просто дивною, складається враження, що хтось в органах продовжує захищати генерала Пукача, щоб той уникнув покарання.

Підозрюваний у замовленні вбивства, президент Кучма, залишається підозрюваним, з нього не зняті звинувачення. Рано чи пізно, я переконана, покарання понесуть усі
Мирослава Ґонґадзе
Вбивство Ґеорґія не можна назвати нерозкритим. Правильніше буде сказати, що у ньому не настало повного правосуддя. Підозрюваний у замовленні вбивства, президент Кучма, залишається підозрюваним, з нього не зняті звинувачення. Рано чи пізно, я переконана, покарання понесуть усі.

– Після оголошення вироку Олексію Пукачу Ви заявили, що зробите усе можливе, у рамках закону звісно, щоб притягнути до відповідальності замовників злочину, яких назвав екс-генерал міліції. Що Вам вдається у цьому плані?

– Вдається, на жаль, небагато. Прокуратура не повідомляє потерпілим про хід розслідування щодо замовників.

– Як Ви вважаєте, безпечніше чи ризикованіше працюється зараз журналістам в Україні?

В Україні процвітає вседозволеність для тих, хто при владі чи близький до неї. Побиття і напади на журналістів в Україні продовжуються.
Мирослава Ґонґадзе
– На жаль, те, що сталося з Ґеорґієм, сьогодні можливе. Система, яка вбила Ґеорґія, не викоренена. Злочинці залишаються безкарними. В Україні процвітає вседозволеність для тих, хто при владі чи близький до неї. Побиття і напади на журналістів в Україні продовжуються.

У 2012 році Україна ледве втрималась у міжнародному рейтингу частково вільних держав щодо рівня свободи слова. Якщо такі тенденції триватимуть у 2013 році, Україну можуть назвати невільною.

У нас є лише один спосіб боротьби проти свавілля влади – наша професійність і наша солідарність. Ми мусимо захищати самих себе, навчитись захищати і підтримувати один-одного
Мирослава Ґонґадзе
У нас є лише один спосіб боротьби проти свавілля влади – наша професійність і наша солідарність. Ми мусимо захищати самих себе, навчитись захищати і підтримувати один-одного. І не мовчати, продовжувати тиснути на владу.

Я бачу, журналістська спільнота не закриває очі на такі побиття. Якщо щось стається з журналістами – про це знають усі. І це вже важливо. Вже те, що ми перестали боятися про це говорити і оприлюднювати такі факти, може допомогти, щоб такі напади ставалися все менше і менше. Але, на жаль, журналістська професія залишається небезпечною не лише в Україні, але й в усьому світі.
Передрук з "Радіо Свобода"

Відео - найголовніше

Чи будь-хто може стати президентом США? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:04 0:00
XS
SM
MD
LG