Спеціальні потреби

Актуально

Мотиви Путіна щодо Сирії змішані (NYT)

Хоча Володимир Путін веде подвійну гру в Сирії – збільшує там військову присутність Росії, водночас удаючи з себе рятівника світу від ісламських екстремістів – Баракові Обамі варто зустрітися з російським президентом під час Генасамблеї ООН. Таку пораду американському президентові дає газета The New York Times у своїй редакційній статті.

Щоб припинити просування «Ісламської держави» та війну в Сирії, необхідна участь і Росії, і Сполучених Штатів. Однак «ніхто не повинен обманюватися щодо провини Росії в сирійській агонії, - продовжують автори. - Пан Путін міг допомогти запобігти війні, в якій загинули більш як 250 тисяч сирійців, а мільйони стали біженцями, якби 2011 року він співпрацював з іншими ключовими державами для того, щоб втримати пана Асада від розв’язання війни проти власного народу після мирних антиурядових протестів», – пишуть автори.

Обама, за словами його радників, вважає Путіна бандитом, а той вважає Обаму слабким, пишуть автори, і відколи Росія захопила Крим і вторглася в Україну, Обама не мав справ з Путіним. Та хоча дехто в адміністрації американського президента непокоїться, що згода на зустріч з Путіним зіграє на руку Кремлю, Обама припуститься помилки, якщо не зробить цього, вважають оглядачі.

Обидва президенти в пастці – США програє в боротьбі з ІДІЛ, а союзник Путіна Асад може втратити владу. Тож Обама й Путін зацікавлені в перемозі над ІД, яка дестабілізує регіон і тренує бойовиків, деякі з яких уже повернулися додому в Європу, Росію та Центральну Азію.

Без політичного врегулювання в Сирії між Асадом і опозицією ефективна боротьба з ІД неможлива. Тому США та Росії, пише газета, необхідно піти на компроміс: Росія, яка наполягала, що ссад має лишитися при владі, має погодитися на його усунення, а США – на те, щоб він залишився ще на якийсь час. Метою має бути створення перехідного уряду, що включатиме представників режиму Асада та опозиції.

«Америка має усвідомлювати, що мотивація пана Путіна явно неоднозначна, і що він хоче не так приєднатися до боротьби з ІД, як підтримати свого давнього союзника. Однак, пам’ятаючи про це, немає причин його не випробувати», – підсумовують автори.

Всі новини дня

“Нам потрібна українська перемога” — міністр закордоннихсправ Литви. Відео

“Нам потрібна українська перемога” — міністр закордоннихсправ Литви. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:27 0:00

"Треба визнати, що нам потрібна українська перемога. Інакше ми віддамо перемогу Путіну, що, у свою чергу, є кошмаром не лише для України, а й для всього регіону, для нас, для Латвії, для Литви, для інших – країн наших сусідів" — Ландсбергіс, міністр закордонних справ Литви.

Американські сенатори Шагін і Вікер озвучили небезпеки Росії та аргументи про підтримку України Сполученими Штатами

Фото для ілюстрації: Будівля Капітолію

Американські сенатори – демократка Джин Шагін і республіканець Роджер Вікер озвучили небезпеки Росії та аргументи на користь підтримки України Сполученими Штатами у серії інтерв’ю Центру аналізу європейської політики (CEPA) “Виграти війну. Виграти мир”.

“Тим людям, які думають, що нам не потрібно турбуватися про Росію, я можу сказати … є причина, чому Фінляндія та Швеція вирішили, що хочуть приєднатися до НАТО зараз. Це тому, що є загроза з боку [президента РФ] Володимира Путіна… Китай, Іран і Північна Корея також спостерігають”, – сказала сенаторка Шагін.

Щодо війни вона також наголосила: “Йдеться не лише про територіальну цілісність України. Йдеться про те, чи збираємося ми в демократичному світі стати і сказати, що авторитарні режими не можуть просто атакувати іншу країну”.

“Те, що відбувається у Європі, впливає не лише на Європу. Це впливає на весь інший світ, зокрема, на те, що вони [лідери країн, - ред.] роблять в Азії”, – сказала Шагін.

Однією з найскладніших для подолання проблем сенаторка вважає дезінформацію, наводячи у приклад ситуацію довкола розслідування збитого російською ракетою літака MH17 у 2014 році над Україною.

Шагін також зауважила про наростаючу небезпеку у Чорноморському регіоні та розповіла про участь у підготовці законопроєкту про безпеку в Чорному морі (Black Sea Security Act).

“Підтримка [Сполученими Штатами, - ред.] України допомагає нам у боротьбі з одним із наших головних противників у всьому світі, а це Росія”, – сказав своєю чергою під час конференції “Виграти війну. Завоювання миру” сенатор-республіканець Роджер Вікер.

Він наголосив, що підтримка України насправді відповідає інтересам національної безпеки США та глобальної стабільності. А своїм колегам-політикам, які заявляють, що “розподіл тягаря є важливим” і Європі, Канаді, Австралії “потрібно робити більше” нагадав, що у за обсягами допомоги Україні відповідно до свого ВВП інші країни зробили більше, ніж Сполучені Штати. “І це добре, – каже Вікер. – Ми раді допомогти, але ми взяли з собою наших друзів. І наші союзники разом зробили внесок більше ніж ми”.

Обоє сенаторів отримали нагороду від Центру аналізу європейської політики (CEPA) Freedom Fighter Awards 2023, зокрема за активну підтримку України. Як повідомляв Голос Америки, CEPA вручила нагороду і лідеру республіканців у Сенаті Мітчу Макконнеллу, відзначивши його стійке лідерство та підтримку України.

Макконнелл також навів аргументи на користь допомоги США Україні, а щодо її співвідношення із ВВП країни наголосив: “Це справді мала частка, яку ми надаємо для цих зусиль в Україні. Якщо Путін виграє, наступною буде країна НАТО. І я думаю, що набагато розумніше зупинити це вторгнення, виштовхнути його, і єдині, хто готовий брати участь у цьому, – це самі українці”.

Брифінг. У Сенаті закликають погодити нову підтримку для України
please wait

No media source currently available

0:00 0:31:09 0:00

Виробництво власних боєприпасів: на якому етапі Україна зараз? Відео

Виробництво власних боєприпасів: на якому етапі Україна зараз? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:01 0:00

Яка ситуація в Україні з виробництвом власних боєприпасів та іншого обладнання для армії? Що працює добре, а які процеси варто вдосконалювати? Розповідає директор фонду “Повернись живим” Тарас Чмут.

Оборонний бюджет США удвічі нижчий, ніж в часи Холодної війни — заступник міністра оборони США.

Через російську війну проти України Сполучені Штати наростили власне виробництво боєприпасів, однак воно все ще на недостатньому рівні. Про це розповів заступник міністра оборони США Вільям Лаплант.

Держсекретар США Ентоні Блінкен започаткував Ініціативу глобальної музичної дипломатії… і зіграв на гітарі. Відео

Держсекретар США Ентоні Блінкен започаткував Ініціативу глобальної музичної дипломатії, щоб піднести музику як дипломатичний інструмент для просування миру та демократії та підтримки ширших зовнішньополітичних цілей Сполучених Штатів.

Більше

XS
SM
MD
LG