Спеціальні потреби

Романо Проді: не зробіть помилки з Україною, надійним партнером ЄС (світова преса)


Прага – Відомі західні політики зі стажем закликають Євросоюз не зробити помилки з Україною і використати її для зміцнення геополітичних позицій Європи та США в регіоні. А низка світових видань інформує, як ООН встановлює контроль над світовим ринком озброєнь та українським збройним експортом також. Інші європейські впливові видання повідомляють, що бізнесмен Рінат Ахметов рятує власні вклади на Кіпрі, завдяки своїй співпраці з президентом Нікосом Анастасіадісом.

Колишній прем’єр-міністр Італії і колишній голова Європейської комісії Романо Проді звернувся на сторінках американської Christian Science Monitor до європейських лідерів із закликом зробити все можливе для підписання у цьому році угоди ЄС із Україною, що, на думку Проді, «підготувало добрий ґрунт для тіснішої інтеграції України з ЄС». Політик нагадав тут, що «деякі з нещодавно прийнятих до ЄС країн були в гіршому стані, аніж є тепер Україна». «Україна важлива для Європи, як джерело економічного зростання та енергетичної безпеки, а також як міст до Росії», – пояснює Романо Проді. Колишній прем’єр-міністр Італії переконаний, що людський, інженерно-технічний потенціал України та її земельні багатства, як «хлібної житниці Європи», «допоможуть продовжити перетворення Європи у центр світового масштабу». Підписання угоди ЄС з Україною і «переміщення її під європейську парасольку цінностей та вільної торгівлі» «має як економічну, політичну, так і геостратегічну важливість для Європи і США», наголошує Романо Проді. Цей європейський політик попереджає: «не зробіть помилки: західні інтереси та цінності найкраще засвоєні Україною, як надійним європейським партнером». «Це – серйозна геополітична можливість Європи та США. Ми повинні максимально використати це», – резюмує Романо Проді.

Польська Gazeta Wyborcza інформує, що ООН схвалила на своїй Генеральній асамблеї новий договір про регулювання міжнародної торгівлі зброєю. 154 країни проголосували «за» і 3 – «проти» (Іран, Сирія та КНДР). 23 держави світу при цьому утрималися і серед них – Росія. Україна підтримала міжнародний контроль над торгівлею зброєю, хоча Росія має свої заперечення, так само, як і США, які збираються у майбутньому дотримуватися цього договору вибірково. Газета з Варшави також вказує, що Україна є на сьогодні четвертою у світі, після США, Росії і Китаю, за обсягом продажу зброї за кордоном, український виторг за смертоносний товар у 2012 році сягав 1 мільярда 300 мільйонів доларів США.

Лондонська Financial Times повідомила, що президент Кіпру Нікос Анастасіадес попросив суддів, які розслідують банківську катастрофу Кіпру, насамперед, проконтролювати оборудки, пов’язані з його «родинною юридичною фірмою», намагаючись ослабити таким чином гнів громадян з приводу «втечі» частини грошей кіпріотів, росіян та українців з банків країни, в останній момент перед введенням нового податку і таким чином уникнути «урізання» цих незастрахованих депозитів. Комуністична газета Кіпру, як інформує видання з Лондона, оприлюднила перелік більше ніж 100 компаній і трьох індивідуальних власників, які вивели напередодні введення податку, з банку Laiki, понад 500 мільйонів доларів. Газета з Британії також повідомила, що «компанія, контрольована найбагатшим бізнесменом України, Рінатом Ахметовим, яка є партнером юридичної фірми родини Анастасіадіса, вивела таким чином 30 мільйонів доларів із рахунків у банку Laiki упродовж перших двох тижнів березня»… Тут же речник компанії Ахметова СКМ підтвердив такі дії менеджменту щодо обмеження банківських ризиків компанії на Кіпрі у час реструктуризації фінансового боргу країни ЄС.

Передрук з "Радіо Свобода"

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG